• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
20 Temmuz 2014 Pazar 22:00 | Son Güncelleme:

‘Ortadoğu‘ya bataklık dedirtmeyiz‘

‘Ortadoğu‘ya bataklık dedirtmeyiz‘

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gazze'ye yapılan saldırılarla ilgili yaptığı konuşmada muhalfetin kullandığı 'bataklık' tabirine tepki göstererek "Ortadoğu'ya bataklık dedirtmeyiz." dedi.

Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı Teşkilatı, geleneksel sahur programında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu ağırladı. Sahur programında yaptığı konuşmasında Gazze’de saldırıların devam ettiğini ifade eden Ahmet Davutoğlu,şunları söyledi;

HAVA BOMBARDIMANI DEVAM EDİYOR

"Yine Gazze’de saldırılar var.Yine bütün gücüyle İsrail ordusu saldırıyor ve Gazze halkı bütün onuruyla,bütün insanlık adına ayakta,bütün mazlumlar adına ayakta.Hava bombardımanı devam ediyor, Gazzeli o bombardımandan kaçarken Arakan’lı kardeşlerini düşünüyor.İşte bilinç bu , işte şuur bu , Gazzeliler bu dava ahlakını ayakta tuttukları için Allah indinde de tarih indinde de onurlu ve izzetli insanlardır.
 
ORTADOĞU BATAKLIK DEĞİL

Gazzelilerin bize söylediği gibi bütün bu mazlumlar bize Allah’ın emanetidir ve Allah şahit olsun ki o mazlumlara sonuna kadar ezeli ve ebedi olarak sahip çıkacağız ve hiçbir yerde Filistin,Gazze davasını yalnız bırakmayacağız.Birileri tarafsız olalım diyecek belki,belki birileri Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım diyecek ama biz o bataklık dedikleri Şam’ı , Şam-ı Şerif bilmişiz , o bataklık dedikleri Ortadoğu’da ki Mekke’yi Medine’yi Kabe bilmişiz , o bataklık dedikleri Ortadoğu’da ki Bağdat’ı kardeş bilmişiz , o bataklık dedikleri Kerkük’ü aziz bilmişiz , Ortadoğu bataklık değil , insanlığı ayağa kaldıran o aziz vahyin merkezidir , Hira’nın merkezidir , Beytül Dağı’dır , Kudüs’tür , Kahire’dir.
 
ORTADOĞU'YA BATAKLIK DEDİRTMEYECEĞİZ

Ana muhalefet partisi lideri ve birileri bataklık diyorlar , insanlığı aydınlatan Hira mağarasının olduğu Ortadoğu’ya bataklık dedirtmeyeceğiz . Ortadoğu üzerinde ki sömürgecileri bu bölgeden uzaklaştırana kadar gece gündüz çalışacağız , bataklık diye andıkları Ortadoğu’dan büyük bir medeniyet meşalesini ayağa kaldıracağız , Allah’ın izniyle.."

<p>Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, lekelenmeme hakkının önemine dikkati çekerek '300 binin üzerinde so

300 bin kişi 'leke'den kurtarıldı

ABD'de FETÖ'nün karanlık yüzünü gösteren dijital ekranlı kamyonet dolaştırıldı

Haftanın Fotoğrafları (26 Şubat- 04 Mart 2021)

Kadın itfaiyecilerin zorlu eğitimi