• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
23 Temmuz 2014 Çarşamba 01:45 | Son Güncelleme:

‘Öfkeden ağlıyorum bu soykırım durmalı‘

‘Öfkeden ağlıyorum bu soykırım durmalı‘

İnsanlık suçunun işlendiği coğrafyadan yükselen feryat... 17 yıldır gönüllü olarak Filistin'e yardıma giden Norveçli doktor isyan etti: Daha önceki saldırılarda da buradaydım. Ama böyle vahşeti hiç görmedim.

EMRE ÖZTÜRK-HABER MERKEZİ 

İSRAİL katliamında yaralanan Filistinlileri tedavi eden, Obama'ya yazdığı mektupla gündeme gelen Norveçli Profesör Mads Frederick Gilbert korkunç manzarayı AKŞAM'a özetledi. Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne gelen yüzlerce sivili tedavi eden Gilbert, "Birçok savaş bölgesinde sivillere tıbbi müdahaleler yaptım hayatım ama bu denli büyük bir vahşet yaşandığına şahit olmadım" dedi. İşte alanında dünyaca tanınmımş bir isim olan ve yazdığı mektupla dünyada büyük yankı uyandıran Gilbert'in ağzından Gazze cehennemi:  
- Geceleri öfkeden ve acıdan gözyaşları döküyorum. Lütfen birisi bu korkunç soykırımı durdursun. Bu daha fazla süremez. 
- Bunlar insanlık dışı, hayvanca saldırılar. BM burada yaşananlara müdahale etmeli. 

'AMBULANSLARI BİLE VURUYORLAR' 

- Aylardır maaş almadan ailelerini aynı saldırılarda kaybetmelerine rağmen kahramanca çalışan pek çok Filistinli sağlık görevlisi var. 
- Hastanemizde ne yeterli tıbbi malzemeyle ilaç ne de elektrik, sedye gibi temel ihtiyaçlar var. Ambulanslarımızı bile vuruyorlar. 
-  Saat başı acil servis ünitesi insan kanlarıyla kaplanıyor. Biz temizliyoruz ama bir saat geçtikten sonra aynı sahneler tekrarlanıyor.

'En kalpsiz insan bile haykırır'

- Bu hastanede bir gecesini geçiren dünyanın en kalpsiz insanı bile olsa bu savaşın durması için haykırır.
- Burada askeri bir operasyon değil sivil insanlar üzerinde her gün yeniden başlayan korku dolu vahşice bir katliam yapılıyor.

Bombaların hedefi çocuklar 

- Filistin’de son birkaç günde durum çok dramatik hal aldı. Ordu artık Al Aksa gibi hastaneleri tanklarıyla bombalamaya başladı. Dün Al Aksa Hastanesi’nde acil müdahalede bulunduğum kadın ve çocukların durumunu görmek için gittiğimde hastane top saldırısına uğramıştı. 5 ölü 16 yaralı içinde maalesef benim acil müdahalede bulunduğum masum çocuklar ve kadınlar da bulunuyordu. 

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

ABD'de FETÖ'nün karanlık yüzünü gösteren dijital ekranlı kamyonet dolaştırıldı

Haftanın Fotoğrafları (26 Şubat- 04 Mart 2021)

Kadın itfaiyecilerin zorlu eğitimi