• $7,3013
  • €8,7829
  • 401.979
  • 1527.45
28 Ağustos 2012 Salı 11:10 | Son Güncelleme:

Nazlıaka'dan OSB sorusu

Nazlıaka'dan OSB sorusu

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara’da Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) sorunlarının zamanında çözülemediğini, doluluk oranının düşük olduğunu öne sürerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Nazlıaka önergesinde, “Ergene Havzası’nın yaşanan düzensiz sanayileşme, bu sanayileşmenin yarattığı sorunlar, Ergene’de çevre kirliliğinin ulaştığı boyutun” OSB’lerin önemini gösterdiğini bildirdi. Ankara’nın Kazan ilçesinde sanayinin düzensiz geliştiği, özellikle Saray Mahallesi’nde sanayi amaçlı parselasyon sorunları yaşandığını hatırlatan Nazlıaka, Ankara’da OSB’lerin sorunlarının zamanında çözülemediğini, doluluk oranının düşük olduğunu belirtti. Tarım arazilerinin rant amacıyla konut ve sanayi alanına dönüştürülmesinin de tarım alanlarının korunması ve kentleşme açısından bir diğer sorun oldıuğunu vurgulayan Nazlıaka, Başbakan Erdoğan’a şu soruları yöneltti:
“-Ankara’da OSB’lerin doluluk oranlarını nedir? Arttırılması için alınan önlemler nelerdir? Bu konuda hangi somut çalışmalar yapılmaktadır?
-Ankara’nın sanayide parlayan yıldızlarından biri olan Kazan’ın ilerleyen yıllarda Ergene benzeri bir manzarayla karşılaşmaması için hangi önlemler alınmaktadır?
-Kazan’ın sanayileşmede yakaladığı başarıyı devam ettirmesi için bölgeye hangi kurumlar tarafından ne tür destekler sağlanmaktadır? Yeterli midir?
-Ankara’da son 10 yıl içinde ne kadar tarım arazisi konut ve sanayi alanına dönüştürülmüştür? Bu alanların tarım arazileri içindeki oranı nedir?”

ANKA

<p>Türkiye, adı sonradan 'post-modern darbe' olarak konulan müdahaleyle 24 yıl önce tanıştı. Peki, b

28 Şubat bitti mi? 28 Şubat'ın dinamikleri neler?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu