• $9,5249
  • €11,0977
  • 549.065
  • 1509.2
4 Ekim 2021 Pazartesi 06:51 | Son Güncelleme:

Nahcivan'da ortak tatbikat

Nahcivan'da ortak tatbikat

Nahçıvan'da ‘Sarsılmaz Kardeşlik' Tatbikatı. Milli Savunma Bakanlığı 5 Ekim'de TSK ve Azerbaycan ordusunun Nahçıvan'da Sarsılmaz Kardeşlik-2021 Tatbikatı'nı gerçekleştireceğini söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Plan Subayı Binbaşı Pınar Kara, basın bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Kara, Nahçıvan'da Türk ve Azerbaycan kuvvetlerinin ortak tatbikat yapacağını bildirdi. İran'ın Azerbaycan sınırında yaptığı tatbikat devam ederken Nahçıvan'da tatbikata başlanması dikkat çekerken Kara şu bilgileri verdi:

KARDEŞ TUGAY PROJESİ

"Türkiye ve Azerbaycan arasında ortak çalışabilirliğin sağlanması, eğitim planlaması, yönetimi ve icra esaslarının uyumlu hale getirilmesine yönelik 'Kardeş Tugay' Projesi başlatılmıştır. Halihazırda Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri personeli ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde ortak tatbikat ve eğitim faaliyetlerine devam edilmektedir. Sarsılmaz Kardeşlik-2021 Tatbikatı, 5-8 Ekim 2021 tarihlerinde Türkiye ve Azerbaycan unsurlarının katılımıyla Nahçıvan Azerbaycan'da icra edilecektir. Tatbikatın amacı, Türkiye ve Azerbaycan Kara Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmektir."

<p>Irak  ve Suriye'ye 2, Lübnan'a 1 yıl asker gönderme süresinin uzatılmasına ilişkin  Cumhurbaşkanl

CHP Tezkereye 'Hayır' Oyu Vereceğini Açıkladı

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu