• $7,3759
  • €8,9432
  • 436.071
  • 1463.27
30 Kasım 2020 Pazartesi 09:26 | Son Güncelleme:

Mustafa Sarıgül yeni parti kuruyor: CHP'li 20 vekilin istifa edebileceği iddia edildi

Mustafa Sarıgül yeni parti kuruyor: CHP'li 20 vekilin istifa edebileceği iddia edildi

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kurucusu olduğu Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) A takımında da yer alan isimlerin, yeni kurulacak partiye katılmaları için 20'den fazla CHP'li milletvekili ile ayrı ayrı görüştüğü iddia edildi.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kurucusu olduğu Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) A takımında da yer alan isimlerin, yeni kurulacak partiye katılmaları için 20’den fazla CHP’li milletvekili ile ayrı ayrı görüştüğü iddia edildi.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, Sarıgül, yeni bir siyasi parti kurmak için peş peşe yaptığı toplantılarına devam ederken siyasi temaslara da hız verdi.

"20'DEN FAZLA VEKİLLE GÖRÜŞTÜ" İDDİASI

TDH’nin A takımında da yer alan Sarıgül’e yakın isimlerin, yeni kurulacak partiye katılmaları için 20’den fazla CHP’li milletvekili ile ayrı ayrı görüştüğü iddia edildi.

Sarıgül’ün ekibinin bu görüşmelerdeki “Bize katıl” teklifine, bazı milletvekillerinin “Olur” dediği ve CHP’den istifa etmek için yeni partinin kurulmasını beklediği de ileri sürüldü.

"24 HAZİRAN" PROVASI MI?

Sarıgül’ün CHP’den en az 20 milletvekilini yeni partisine transfer ederek TBMM’de grup kurmak için gereken 20 milletvekili sayısını yakalamak için uğraştığı ve daha önceden CHP’de bir arada çalıştığı isimlerden bu konuda destek istediği de öne sürüldü.

Söz konusu iddialar, akıllara 24 Haziran Genel Seçimini getirdi. Seçim öncesinde CHP'li 15 milletvekili, İYİ Parti'ye geçiş yapıp İYİ Parti'nin TBMM'de grup kurmasını sağlamış ve seçime katılmasını kesinleştirmişti.

"UZAK DURUN" TALİMATI

Öte yandan, CHP Genel Merkezi’nden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, parti yönetiminin Sarıgül’ün hareketi ile ilgili olarak milletvekillerine, “Uzak durun” talimatı verdiği ileri sürülüyor.

PARTİ ARALIKTA KURULACAK

Mustafa Sarıgül'ün partisinin adının Türkiye Değişim Partisi (TDP) olarak belirlendiği ve aralık ayı içinde kurulacağı iddia ediliyor.


Haberin Özeti

Eski Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) kurucusu Mustafa Sarıgül'ün yeni parti kurma hazırlıkları sürüyor. İsminin Türkiye Değişim Partisi olacağı belirtilen siyasi oluşumla ilgili iddialar dikkat çekici:
• Sarıgül'e yakın isimlerin, yeni kurulacak partiye katılmaları için 20'den fazla CHP'li milletvekili ile ayrı ayrı görüştüğü öne sürüldü.
• Sarıgül'ün “Bize katıl” teklifine bazı milletvekillerinin “Olur” dediği ve CHP'den istifa etmek için yeni partinin kurulmasını beklediği iddia edildi.
• CHP yönetiminin Sarıgül'ün hareketi ile ilgili olarak milletvekillerine, “Uzak durun” talimatı verdiği ileri sürüldü.
• Türkiye Değişim Partisi'nin aralık ayında kurulması bekleniyor.
<h3>Başkan Erdoğan’dan CHP’ye erken seçim yanıtı</h3><p>“2023’E KADAR BEK

27 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları