• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
30 Temmuz 2014 Çarşamba 01:45 | Son Güncelleme:

Masumlar katlediliyor yüreğim paramparça

Masumlar katlediliyor yüreğim paramparça

"Umarım Filistin'le kardeş olduğumuzu anlayan bir liderimiz olur" temennisinde bulunan grubun kurucusu Kobi Farhi, "Yüzlerce masumun öldürülmesi kalbimi paramparça ediyor" dedi.

EMRE ÖZTÜRK

İsrailli metal topluluğu Orphaned Land'in kurucusu Kobi Farhi, Gazze'de katliam yapan devletini eleştirdi. AKŞAM'a konuşan Farhi'nin insanlık dışı saldırılara getirdiği yorum şöyle: 

DAHA KÖTÜYE GİDİYOR 

Sonu gelmeyen bir döngü içinde tekrar tekrar savaşıyoruz. Çözüm her defasında daha da uzaklaşıyor. Bence hem İsraillilerin hem de Filistinlilerin temel problemi eğitim. Bizlere okullarda birbirimizin düşmanı olduğumuz, bu toprakların bizim olduğu ve tüm bunları savunmak için ölümüne mücadele edeceğimiz öğretiliyor. Bizler tarihi açıdan bu toprakların kardeşleriyiz neyi paylaşamıyoruz ki? Gittikçe daha da geriye gidiyoruz. 

HEPSİ BİR HEPSİ HAK’TAN

Yüzlerce masum Filistinlinin, üstelik Ramazan ayında ve bayrama girdiğimiz günlerde öldürülmesi kalbimi paramparça ediyor. Biz Orphaned Land olarak her sene bizleri dinleyen tüm Müslüman hayranlarımızın Ramazan Bayramını kutlarız. 100 yıllık bu çatışmada iki tarafda büyük kayıplar verdi. Nefret daha çok nefret getirdi ve kan daha çok kan akıttı. Şimdi hem İsrail hem de Filistin kanıyor. Oysa Türkiye’de çok güzel bir deyiş var: ‘Hepsi bir hepsi Hak’tan.’ Bizler Filistinlilerle tarihsel olarak kardeşiz ve kardeşler her şeylerini paylaşırlar. Umarım bir gün bunu anlayabilen ve uygulamak isteyen liderlere sahip olabiliriz.

ATATÜRK GİBİ LİDERİMİZ OLSAYDI

Yaşananları gördüğüm için çok üzgünüm ve ümitsizim. 
Bu savaşta her şey yanlış. Hepimiz bir gün bunların üstesinden geleceğiz. Burada yaşananların sebeplerini anlamak için insanların burada yaşaması lazım. Her şey anlatıldığından ve görüldüğünden çok daha tarihe dönük. Eğer bizim de Atatürk gibi bir liderimiz olsaydı bu iki toplumun barışı için büyük bir şans olurdu.

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek