• $8,668
  • €10,1653
  • 491.666
  • 1407.46
25 Ağustos 2021 Çarşamba 22:05 | Son Güncelleme:

Malazgirt Zaferi kutlu olsun! ‘İlk adım' 950 yaşında... Başkan Erdoğan: Artık her konuda söz sahibiyiz

Malazgirt Zaferi kutlu olsun! ‘İlk adım' 950 yaşında... Başkan Erdoğan: Artık her konuda söz sahibiyiz

"Adalet ve vicdanın sembolü geleceğe artık az kaldı" Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 950. yıldönümü bugün kutlanıyor. Başkan Erdoğan Malazgirt kutlamalarında, “Refahın, adaletin, vicdanın sembolü olan geleceğe inşallah az kaldı. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt diye birbirine düşürmek istedikleri gençlerimiz bu defa oyuna gelmedi” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıldönümü kutlamalarında konuştu. Erdoğan, "Refahın, adaletin, vicdanın sembolü olan geleceğe inşallah az kaldı. Kimi zaman sağcı-solcu diyerek kimi zaman Alevi-Sünni diyerek kimi zaman Türk-Kürt diyerek birbirine düşürmek istedikleri gençlerimiz bu defa oyuna gelmemiştir, gelmeyecektir. Artık hiç kimsenin hiçbir kesimin hiçbir gücün ülkemize, milletimize, gençlerimize kayıplar verdirmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi. Başkan Erdoğan şunları söyledi:

YOLA DEVAM EDİYORUZ

"İlhamını kendi medeniyetimizden alan iyi, güzel, doğru, hakka ve adalete uygun ne varsa hepsini milletimizin emrine sunmak için daha çok çalışacağız. Biz 84 milyon vatandaşımızın her birine layık olduğu hizmetleri sunmak için tüm imkanları harekete geçiriyoruz. Doğu Karadeniz'de yapılanları gördünüz. Öbür tarafta Bartın, Kastamonu, Sinop'ta yapılanları gördünüz. Bütün felaketlerde attığımız adımları gördünüz. Mücadele bayrağını hep daha yukarıya taşıyarak yolumuza devam edeceğiz. Ahlat günümüzde tarihe şahitlik etmeyi sürdürüyor. Tarihi İslam mezarlıklarının en büyüğü unvanını taşıyan Selçuklu Mezarlığı bizim burada varlığımızın hafıza taşlarıdır. Bu büyük mirası ecdadımıza çok görüp başka toplumlara yamama girişimlerine şahit olmuyor değiliz. Biz buranın neresi olduğunu, ne anlama geldiğini gayet iyi biliyoruz. "

SÖZ SAHİBİ ÜLKE OLDUK

"Dün kendi sınırları içinde adeta varlık yokluk mücadelesi veren bir ülkeden bugün bölgesinde ve dünyada her kritik meselede söz sahibi bir ülkeye dönüştük. Hem ecdadı yad ediyor, hem bu toprakları ilelebet toprağımız olarak korumayı dünyaya haykırıyoruz. İnsan hayatlarında çok uzun gibi gözüken 30, 50 yıllık dönemler devletlerin tarihlerinde oldukça kısa sürelerdir. Bu kısa süreleri hakkıyla değerlendirdiğimizde, milletimizin önünde bir ışık yaktığımızı unutmamalıyız. Gençlerimizin gözündeki azim ve kararlılık, birliğimize, beraberliğime, kardeşliğimize yönelik saldırıların hiçbirinin başarıya ulaşamayacağının göstergesidir."

EMPERYALİSTLERİN KURDUĞU TUZAKLARA DÜŞMEYECEĞİZ

Başkan Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu'na gönderdiği mesajda, "Emperyalistlerin bizleri çekmek istediği tuzaklara düşmeyeceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik Forumu 4'ncü Genel Kurulu'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Müslümana yakışan basiret ve ferasetle hareket ederek emperyalistlerin bizleri çekmek istedikleri tuzaklara düşmememiz gerekiyor. Bu kutlu mücadelede hepimize, özellikle istikbalimizin teminatı olan siz Müslüman gençlere çok önemli görevler düşüyor" dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu: "Suriye'den Afganistan'a geniş bir coğrafyada çatışmalarla, göçle, yoksullukla ve hastalıklarla boğuşan Müslümanlar, bir taraftan da özellikle Batı toplumunda yükselen İslam düşmanlığı ve kültürel ırkçılıkla mücadele etmek zorunda kalıyor. Emr-i bil maruf ve nehy-i anil münker ile emredilmiş insanlar olarak hiçbirimizin bu kötü gidişatı uzaktan seyretme lüksü yoktur. Müslümanlar, hem kendi huzur ve esenlikleri hem de bütün insanlığın güvenlik ve geleceği adına artık sorumluluk üstlenmeli, şahit oldukları adaletsizlikler karşısında seslerini daha fazla yükseltmelidir" dedi.

ÖNCE İSLAM KARDEŞLİĞİ

Bunun yolunun öncelikle İslam kardeşliğini tesis etmekten, emperyalistlerce sürekli harlanan fitne ateşini söndürmekten geçtiğini belirten Erdoğan, "Vahdet olmadan rahmet olamayacağını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Aynı mukaddes kitaba inanan, aynı Peygamberin ümmeti olan, her gün 5 defa aynı kıbleye yönelen gönüllere set çekilemeyeceğinin de farkındayız" diye konuştu.

TÜRK YILDIZLARI, BÜYÜK TAARRUZ İÇİN UÇTU

Büyük Taarruz'un 99. yılı etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Afyonkarahisar'da gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Türk Yıldızları, Afyonkarahisar semalarında büyük zafer için ay yıldız simgesi çizdi. Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında 3 bin yıllık geçmişe sahip Frig Vadisi Emre Gölü'nde de balon uçuşu gerçekleştirildi.

MALAZGİRT ZAFERİ 950 YAŞINDA

AHLAT'IN ŞANINA LAYIK ESERLER

Erdoğan "Ahlat Gençlik Kampı'nın açılışını yapmıştık, bugün de Ahlat Millet Bahçesi'nin açılışını yapıyoruz. Bu eserlerin şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Millet bahçemiz Ahlat'ın şanına layık" dedi.

ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERİ FETHETMEK

Başkan Erdoğan, Ahlat'a gelen büyükelçilere Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde akşam yemeği verdi. Burada yaptığı konuşmada büyükelçilere, davete icabet ederek, bugünkü heyecana ortak oldukları için teşekkür eden Erdoğan, Sultan Alparslan'ın Bizans İmparatorunu bağışladığını, birçok kaynağa göre gönlünü hoş ederek ülkesine gönderdiğini belirterek "İşte bu millet böyle bir millet. Çünkü bizim kültürümüzde aslolan toprak değil, gönül kazanmaktır. Gönüller fethetmek, şehirler, ülkeler fethetmekten daha önemlidir" dedi.

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE TALİP OLDUK

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin kuruluşunun 20'nci yılı nedeniyle AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Millete Hizmet Yolunda 20. Yıl Dergisi'ne yazdı. Erdoğan, AK Parti'nin resmen kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde, Türkiye ile birlikte bölgenin ve dünyanın da geleceğini değiştirdiğini belirterek, "Bu parti, Allah'ın rızasını, milletin desteğini, ümmetin duasını, insanlığın sevgisini hedefleyerek kuruldu ve bugüne kadar da aynı anlayışla geldi. Bugün AK Parti, Türkiye'nin son 19 yılının mimari olmanın yanında, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla da ülkenin istikbaline de taliptir" dedi.

<p>İstanbul Kartal'da 3 gün önce  ailesinin polise kayıp başvurusunda bulunduğu 16 yaşındaki Arda Yu

Kayıp genç ormanda ölü bulundu

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi