• $ 5,7744
  • € 6,5674
  • 261.109
  • 94.831
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Kıyamete kadar burada olacağız'

Başkan Erdoğan Çanakkale’den Türkiye ve İslam düşmanlarına mesaj verdi: 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyoruz, kininizin de nefretinizin de canlı olduğunu anladık.

Başkan Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümünde Çanakkale’deki anma etkinliklerine katıldı. Yeni Zelanda’daki cuma katliamına değinen Erdoğan, katliamı gerçekleştiren teröristin Türkiye ve İslam düşmanı mesajlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan şunları söyledi: 

 SABRIMIZI SINIYORLAR 

"Türkiye’nin sabrını ve kararlığını aradan geçen bir asrı aşkın zamana rağmen hâlâ sınamaya devam ediyorlar. Suriye sınırımızı taciz ederek, burada bir terör koridoru kurmaya çalışarak sınıyorlar. Darbe girişimlerinde bulunarak, ekonomimize saldırarak, milletimizin işine, ekmeğine, lokmasına göz dikerek sınıyorlar." 

BİZ HEP BURADAYIZ 

"Mesajınızı aldık. Niyetinizi de anladık. Nefretinizin canlı olduğunu anladık. Bir teröristin 50 Müslümanı öldürmesinin de ne olduğunu anladık. Yaşadığımız toprakları da aldığımız nefesi de bize çok gördüğünüzü de anladık. Bin yıldır buradayız, kıyamete kadar da burada olacağız. İstanbul’u Konstantinapol yapamayacaksınız.” 

Başkan Erdoğan etkinliklerin ardından Çanakkale Şehitliği'ne karanfil bıraktı. 

Şehitler Camii açıldı 

Başkan Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi Camii'nin açılışına katıldı. Erdoğan, “Yokluğu hissediliyordu. Mimarisiyle, tam bir özgün mimari olmuş oldu. Ben tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun diyorum. Burada ibadethane yoktu. Bu da bize nasip oldu. Şimdi bu kurdeleyi keserken Şehitler Abidesi Camii’mizi açmış olalım” dedi. 

Mustafa Kemal liderliğinde tarih yazdık 

Düşman güçlerine yönelik “Dedeleriniz geldiler ve burada olduğumuzu gördüler. Sonra kimileri ayakları üzerinde kimileri tabutla geri döndüler. Şayet aynı niyetle gelecekseniz sizi de bekleriz” diyen Erdoğan, onların da dedeleri  gibi uğurlanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğine dikkati çekti. Başkan Erdoğan şunları söyledi: “Biz tarihi Çanakkale’de kanımızla yazdık. Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde yazdık. Bugün yine yazacağız, yine yazacağız, yine yazacağız.” 

Troya Müzesi ziyarete hazır   

Başkan Erdoğan Çanakkale’de Troya Müzesi’nin açılışını yaptı. Erdoğan, “Troya Müzesi’ni 64 milyon 444 bin liralık yatırım bedeliyle hayata geçiriyoruz. 52 eser açık teşhir, 1712 eser ise kapalı teşhir olmak üzere 1764 eserin sergisini yapıyoruz. 142 müzemizi yeniledik, 52 yeni müze açtık. Ziyaretçi sayısını 28,2 milyona ulaştırdık” dedi. 

Yeni Zelanda'da Avrupa'nın sesi çıkmadı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan; Kanal 7, Ülke TV, TVNET ortak yayınında Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ile gençlerin sorularını yanıtladı. Yeni Zelanda'da 50 Müslümanı şehit eden teröristin Youtube'da yayınladığı 74 sayfalık sözde manifestoya değinen Başkan Erdoğan, "Bu dangalağın böyle bir manifesto yazması mümkün değil. Bunun arkasında bir kurul var. Bunu bulmuşlar, hazırlayıp eline vermişler" dedi. 

Cezası 15 yıl mı olacak?

Oradaki Müslüman cemaatlerin liderlerinin 15 yıl gibi bir cezadan bahsettiklerini anlatan Erdoğan, "Yani 50 Müslüman orada şehit ediliyor, cezası azami 15 yıl olacak. Böyle bir şey olabilir mi?" diye konuştu. Charlie Hebdo olayında bütün dünyanın Avrupa'da bir araya geldiğini ama Yeni Zelanda'daki olayda Avrupa'nın sesinin çıkmadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor. İslam dünyasından da ses yok sadece Türkiye olarak biz yorumlarımızı, değerlendirmelerimizi yapıyoruz."

Ayasofya'nın ibadete açılması

Başkan Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılması talebini şu sözlerle değerlendirdi: "Unutmayalım dünyanın çok çeşitli ülkelerinde bizim binlerce camimiz var. Acaba bunu söyleyenler, bu camilerin başına ne gelir, bunu düşünüyor mu?"

Bu millet daha çok zaferler yazacaktır

Başkan Erdoğan, TSK ve ÖSO'nun Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'i terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinden kurtarmasının üzerinden bir yıl geçtiğinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

"Afrin'in gerçekten zaferini yazan Mehmetçiklerimize şahsım, milletim adına, en üst takımdan en alta kadar hepsine şükranlarımı ifade ediyorum. Bu millet onlarla beraber daha çok zaferler yazacaktır. Afrin'den ve Cerablus'tan yarma harekatımızı gerçekleştirmemiş olsaydık, güneyimiz tamamen teröristler tarafından işgal edilmiş olacaktı."

Putin'den cami açılışına davet

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı Kırım'ın Simferopol kentindeki Cuma Camii'nin açılışına davet etti. Kırım'da sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen Putin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı davet ettim. O, bu konuda bilgiye sahip ve anladığım kadarıyla bu davete olumlu yaklaştı. Bakalım nasıl olacak, gelmeye zaman ve imkan bulacak mı?" dedi. Kırım'daki Müslümanların ibadet edeceği en büyük cami olacak Cuma Cami'nin açılışı 21 Nisan 2019 olarak planlanıyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Hollandalı üniversite öğrencilerinin geliştirdiği, güneş enerjisi ile çalışan ‘The Lightyear One’

Güneş Enerjisiyle Çalışan Otomobil Tanıtıldı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları

Mersin'de trafikte uyuşturucu testi dönemi