• $7,8684
  • €9,3848
  • 458.05
  • 1342.49
31 Ocak 2019 Perşembe 09:44 | Son Güncelleme:

Kirli ittifakın göstergesi: Bu kez “ödünç oylar” CHP’ye

 Kirli ittifakın göstergesi: Bu kez “ödünç oylar” CHP’ye

AK Parti’ye karşı PKK ve FETÖ ile yan yana gelmeyi alışkanlık haline getiren CHP’de rahatsızlık duyanlar bir bir istifa ederken, 24 Haziran’da “her evden bir oy HDP’ye” taktiğini uygulayan CHP, 31 Mart'ta HDP’den medet umuyor.

TM Dijital Haber Merkezi

Batı’daki büyükşehirlerde AK Parti’den belediye almak uğruna açık ve/veya örtülü ittifaklar peşinde koşan CHP, 24 Haziran seçimleriden uyguladığı “her evden bir oy HDP’ye” taktiğinin geri dönüşünü bekleyerek 31 Mart’ta HDP’den medet umuyor.

Bugünkü köşesinde “CHP-HPD ittifakı: Bu sefer ‘ödünç oylar’ CHP’ye” başlığıyla bir yazı kaleme alan Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe, AK Parti’ye karşı PKK ve FETÖ ile yan yana gelmeyi alışkanlık haline getiren CHP’den kopuşların hızlandığını belirterek asıl ittifakın İyi Parti ile değil, HDP ile yapılmış olduğunu anlattı.

Tunç Soyer’in hendek terörü zamanı PKK’ya verdiği desteğin sadece ittifakın diğer ortağı İyi Parti’de değil, kimi CHP’lilerde de rahatsızlık uyandırdığının altını çizen Kökçe, “CHP, İzmir’de HDP’nin desteğine muhtaç ki, bu rahatsızlıklara rağmen hendek terörüne güzelleme yapan bir adayla seçime giriyor.” sözlerini kullandı.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

<h3>'Dijital faşizme karşı mücadele etmeliyiz'</h3><h3>'SALDIRILARIN HEDEFİNDEYİZ'</h3><p>'Dijital f

26 Kasım Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Metabolizmayı hızlandıran besinler hangileri?

Edirne'de uygulanan koronavirüs önlemi Türkiye'de bir ilk oldu