İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5721
  • 5.3261
  • 186.12
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Kirli ittifak gün yüzüne çıktı

CHP ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP, 2019 seçimleri için ittifak kurdu. Kılıçdaroğlu yönetimi, tepkileri azaltmak için Saadet, ANAP ve FET֒ye yakınlığıyla bilinen İP’yi de ittifaka aldı.

x

İTTİFAKTA ANLAŞTILAR

AK Parti ve MHP’nin 2019 seçimleri için ‘Cumhur ittifakı’ oluşturarak güçbirliği yapma kararı alması, ana muhalefet partisi CHP’de paniğe neden oldu. Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi, gizliden gizliye ittifak arayışına girdi. Sonunda da önceki gün Taksim’de 5 partinin temsilcisi bir araya geldi.

HAKARET VE TEHDİT YARIŞI 

Güneş'in haberine göre; Toplantıya, CHP’den Mehmet Bekaroğlu, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den Ayhan Bilgen, FET֒ye yakınlığıyla bilinen Meral Akşener’in İP’sinden Ayfer Yılmaz, Saadet Partisi’nden Birol Aydın ve ANAP’tan Nesrin Nas katıldı. Toplantıya, 2019’da yapılacak seçimin planlaması ya da projeler değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı damga vurdu. Toplantıda söz alan siyasi parti temsilcileri, hakaret ve tehditte birbirleriyle yarıştı.

MEHMETÇİK'E DİL UZATTI 

Meral Akşener’in İP’sinden Ayfer Yılmaz Beştepe’yi hedef gösterirken, CHP’li Bekaroğlu da ‘iç savaş’ı işaret ederek üstü kapalı tehditler savurdu. HDP ise Afrin’deki PKK/PYD’li teröristleri es geçmedi, partinin sözcüsü Bilgen katillere sahip çıkıp Mehmetçik’e dil uzattı. Toplantının sonunda bir süredir konuşulan seçim ittifakının kurulduğu ilan edildi. 

Taksim’de toplanan 5 partinin temsilcisi, 2019 seçimleri için ittifak kurulduğunu ilan etti. 

CANLI YAYINDA AĞZINDAN KAÇIRDI 

CHP, HDP, İP, ANAP ve Saadet Partisi arasında kurulan ittifakı, CHP Parti Meclisi üyesi Zeki Kılıçaslan katıldığı canlı yayında ağzından kaçırdı. Kılıçaslan, “Dün bir toplantı yapıldı. Sizin haberiniz olmadı. CHP'li Mehmet Bekaroğlu, HDP'li Ayhan Bilgen, İP, Saadet Partisi... Hepsinin olduğu toplantı” ifadesini kullandı. Aynı televizyon programına katılan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, bakışlarıyla bu açıklamadan hiç memnun olmadığını gösterdi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Basın toplantısı yapan CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan  'Birinci turda iddiamız Sayın Erdoğan´ın seç

CHP´li Tezcan 'Erdoğan´ın kazanacağına inanıyoruz'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Türkiye sandık başında

Hangi İlden hangi parti 1. sırada çıktı

En Çok Okunanlar