• $8,3232
  • €9,9015
  • 484.378
  • 1406.75
24 Temmuz 2020 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

Kılıçdaroğlu'nun listesi muhaliflerle yarışacak

Kılıçdaroğlu'nun listesi muhaliflerle yarışacak
- OSMAN NURİ CERİT

CHP'de genel başkanlık için 4 aday ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'na karşı Atıcı, Yarman ve Cihaner adaylığını açıkladı. Parti Meclisi'ne girebilmek için de 500'ün üzerinde aday mücadele edecek.

CHP’nin 37. Olağan Genel Kurultayı yarın başlıyor. Genel Başkanlık için 4 isim, PM üyeliği için de 500’ün üzerinde aday yarışacak. CHP’nin yeni yönetimini 1357 delege belirleyecek. Kurultayda parti içi muhalefet, Kılıçdaroğlu ekibine karşı yarışacak.

69 İMZA GEREKİYOR

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu; Aytuğ Atıcı, Tolga Yarman ve dün adaylığını açıklayan İlhan Cihaner ile yarışacak. 4 ismin aday olabilmesi için en az 69 delegeden imza alması gerekiyor. Kurultay’da asıl rekabet Parti Meclisi seçimlerinde yaşanacak.

ANAHTAR LİSTE MÜCADELESİ

Seçimler çarşaf listeyle yapılacak. Yeni kurala rağmen yine PM’yi oluşturan 52 kişi ile 8 kişilik Bilim Kurulu için, aday sayısının 500’ü bulması bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinin yanı sıra muhalifler de kendi anahtar listesini kurultayda dağıtacak. Büyükşehir belediye başkanlarının da PM için bazı isimleri işaret edeceği iddia ediliyor.

Arapça ezan yasağı nasıl başlamıştı?

'Nazım Hikmet'i CHP hapse attırdı, Sabahattin Ali CHP döneminde öldürüldü'

<p>İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ile Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet

Van'da sel felaketi

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor

Bursa'da kaza yapan 2 tır alev alev yandı

Kapıkule'de uyuşturucu, külçe altın ve kaçak eşya ele geçirildi