• $7,9335
  • €9,3928
  • 485.609
  • 1198.32
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Şubat 2020 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

Kılıçdaroğlu'na İdlib tepkisi: Seviyorsan katil Esed'le git görüş

Kılıçdaroğlu'na İdlib tepkisi: Seviyorsan katil Esed'le git görüş

Başkan Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi'nin açılış dersinde konuştu: Libya'da ve İdlib'de mücadele devam ediyor, edecek. Katil Esed varsın Bay Kemal'in dostu olsun.

Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi’nde bugüne kadar 74 bin kişiye eğitim verildiğini belirtti. Siyaset yapılırken elde edilen makamların, milletin emaneti olduğunun akıllardan çıkarılmaması gerektiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan “Bay Kemal’in ağzından bazı şeyler çıkıyor. Geliyorlarmış. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Siz zaten taa tek partili dönemden bu yana aynı şeyi söylediniz; ‘Geldik, geliyoruz...’ Hâlâ geleceksiniz. Bu millet size buraları teslim etmez. Siz bu millete çok çektirdiniz” diye konuştu. Libya ve İdlib’deki gelişmelere de değinen Erdoğan şöyle devam etti: Libya’ya askeri eğitim noktasında verdiğimiz destekle, gayrimeşru Hafter lehine gelişen yapıyı tersine döndürdük. Şu anda Libya iyi gidiyor.

SEVİYORSAN, GİT GÖRÜŞ

İdlib’de de gelişmeler lehe döndü. Rejim güçlerinin kaybı çok yüksek. 3 şehidimiz var. Mücadele devam ediyor, devam edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek. Bu sınırları, Bay Kemal çizmedi. Sen siyasetin cahilisin. Bizi taciz eden kim olursa olsun, tepesine bineriz. Akıl veriyor ‘Esed’le görüşsünler’ diyor. Çok seviyorsan, git görüş. Ama Esed’in nasıl bir katil olduğunu, kendi vatandaşlarını nasıl öldürdüğünü görmüyorsan, ben sana ne diyeyim.

Rusya’nın, İran’ın desteği olmasa Esed’in ayakta durma ihtimali yok. Yüz binlerce vatandaşını öldüren Esed’i kalkıp dost olarak görmek mümkün değil. Varsın o Bay Kemal’in dostu olsun. 

HİNDULAR MÜSLÜMAN KATLİAMI YAPIYOR

Erdoğan, konuşmasında Müslümanlara karşı saldırıların artmasına dikkat çekti. Almanya’daki son ırkçı saldırıyı hatırlatarak şöyle devam etti: İşte Almanya’da yaşananlar, 11 Müslüman öldürüldü. Bunun 5’i bizim vatandaşımız. Yürekleri acıyor mu? Yok. Polisler bile sadece seyirci. Hindistan, şu anda tamamen katliamların cirit attığı bir ülke haline geldi. Müslüman katliamı yapılıyor. Kimler yapıyor, Hindular. Bunlar nasıl olacak da dünya barışına destek verecekler, mümkün değil. Nüfusu fazla diye ‘ben güçlüyüm’ havasına giriyorlar. Güç orada değil. Adalet bununla tecelli etmez. Biz nerede olursa olsun, hakkı hukuku adaleti korumak ve konuşmakla yolumuza devam edeceğiz...

Ecdadımız Orta Asya’dan Endülüs’e insanlara önem vermiştir. Gerçek eserler vermişlerdir. Yaklaşık bir asır, ülkemiz gerçek anlamda eser vermeyi bırakmıştır. 

Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’yi kabul etti. Görüşme, 35 dakika sürdü.   

BİR ASIR SONRA AYNI SENARYO

Bahçeli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Bir asır önce hangi karanlık senaryolar tedavüle alındıysa, şimdi daha karmaşığına muhatap oluyoruz. Dün haklıydık, bugün de haklıyız” dedi.  

<p>Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı son dakika açıklamasında, 'Ateş Serbest-2020' faaliyetinde he

TSK'nın 'Ateş Serbest-2020' faaliyeti gerçekleştirildi: Hedefler tam isabetle vuruldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin patatesi kayadan oyma depolarda muhafaza ediliyor

Yurda kaçak sokulan hayvanlar Gaziantep'te korumaya alındı