• $ 6,7862
  • € 7,4788
  • 374.855
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
22 Nisan 2019 Pazartesi 17:13 | Son Güncelleme:

Kılıçdaroğlu saldırıyla ilgili konuştu

Ankara Çubuk'ta dün katıldığı şehit cenaze töreninde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En büyük dileğim faillerin adalete teslim edilmesi" dedi.

Kılıçdaroğlu uğradığı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Dün yaşadığım linç girişiminin bütün boyutlarıyla araştırılması sorgulanması faillerin yakalanıp adalete teslim edilmesi benim en büyük dileğimdir. Partimizin de en büyük dileğidir. Sade sokakta yaşayan vatandaşında en büyük dileğidir. 21. YY. Türkiye'sinde böyle bir olayın yaşanmasından son derece üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Bu arada, cenaze töreninde Kılıçdaroğlu'na yumruk atarken görüntüleri olan ve Eskişehir Sivrihisar'da gözaltına alınan Osman Sarıgün'ün Çubuk Adliyesi'nde sorgusu sürüyor.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili ifadeleri alınmak üzere 9 kişinin gözaltına alındığını bildirmişti.

3 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan 9 şüpheliden 3'ünün savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmalarına karar verdi. Bir şüpheli ise adli kontrol şartı konulması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Kılıçdaroğlu´na yumruk attığı görüntülere yansıyan Osman Sarıgün´nün sorgusunun ise devam ettiği ifade edildi.

(DHA)


Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışa hazır

Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışa hazır

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin milli devi ''Fatih'' için geri sayım başladı

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...