• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
19 Şubat 2021 Cuma 02:57 | Son Güncelleme:

Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava! Başkan Erdoğan: HDP rahatlasın diye beni hedef gösterdi

Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava! Başkan Erdoğan: HDP rahatlasın diye beni hedef gösterdi

Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava! 'O sözlerin amacı HDP'yi rahatlatmak' Başkan Erdoğan, Gara'daki 13 şehitle ilgili kendisini suçlayan Kılıçdaroğlu'na, 500 bin TL'lik tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde o sözlerin amacının HDP'yi siyaseten rahatlatmak olduğu belirtildi.

Başkan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, TBMM'deki grup toplantısında 13 şehitle ilgili kendisine yönelik sözleri nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde Erdoğan'ın kişiliğini hedef alan açıklamaların, siyasi işbirliği içinde olduğu HDP'ye, terör örgütünün işlediği cinayetler nedeniyle yönelen dikkati, dağıtmak ve HDP'yi siyaseten rahatlatmak amacı taşıdığı belirtildi.

Dilekçede şunlar kaydedildi:

ONUR VE ŞEREFE SALDIRI

"PKK dahil bütün terör örgütleri ile tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar mücadele eden ve önemli neticeler alan Sayın Cumhurbaşkanımızın onur, şeref ve saygınlığına ağır bir saldırıdır. Terör eylemlerinden, terörle etkin bir şekilde mücadele eden kişileri sorumlu tutmak, olgusal temeli olmayan bir isnat ve yakıştırmadır."

BAŞKAN ERDOĞAN PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ

Erdoğan, Putin'le yaptığı telefon görüşmesine ilişkin Telegram hesabından açıklama yaptı: "İkili ilişkiler ve bölgesel meseleleri değerlendirdik. Suriye'de çözümün ortak menfaatimize olduğunu vurgularken, Libya'da da barış fırsatının heba edilmemesi gerektiğine dikkat çektim." Bu arada Çavuşoğlu da, Lavrov'la telefonda görüştü.

Erdoğan, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov'u kabul etti.

KANDİL MESAJI

Erdoğan, Türk milletinin ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutladı: "Rabb'imden bizi ve tüm insanlığı her türlü felaketten, musibetten muhafaza buyurmasını diliyorum. Regaip gecemiz mübarek olsun."

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek