• $ 6,8663
  • € 7,857
  • 400.106
  • 117741
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
15 Aralık 2019 Pazar 02:44 | Son Güncelleme:

Kanal İstanbul İmamoğlu'nu rahatsız etti, yargıya taşıyacak

“Silahtarağa İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi” projesini iptal edip, aynı alanda “Temel Atmama” töreni düzenleyen CHP’li Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesini mahkemeye taşıyabileceklerini söyledi.

Tele 1’de Uğur Dündar ile Demokrasi Arenası programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesini 'cinayet' olarak niteldirip, projeye engel olmak için elinden gelen her şeyi yapacağını belirtti. İmamoğlu, "Mahkemeler dolar taşar, itirazlarımızı veririz. Dava açarız” şeklinde konuştu. 

TUZLA'DA YEŞİL ALANA İBB'DEN VETO

Tuzla Mimar Sinan Mahallesi’nde konut fonksiyonundaki boş arazi parsellerinin park alanına çevrilmesi teklifini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu reddetti. Mahallelerinin betonlaştığını vurgulayan çevre sakinleri ise “Biz burayı konut olarak değil depremde bir toplanma yeri olarak görmek isteriz. Mahallede böyle bir boş yer kalmadı” dedi. İmamoğlu’nun reddettiği karar bir kez daha İBB Meclisi’nde görüşülecek. Tuzla Mimar Sinan Mahallesi’nde boş arazi parselleri, AK Parti’nin teklifi üzerine park alanı statüsüne alınmıştı. 

FETÖ ile mücadelede son durum ne?

FETÖ ile mücadelede son durum ne?

14 Temmuz reyting sonuçları yayında!

14 Temmuz reyting sonuçları yayında!

Bakan Soylu, Rize'de sağanağın etkili olduğu alanda incelemede bulundu:

Bakan Soylu, Rize'de sağanağın etkili olduğu alanda incelemede bulundu:

Fildişi Sahili Büyükelçisi Toure, Erdoğan'a güven mektubu

Fildişi Sahili Büyükelçisi Toure, Erdoğan'a güven mektubu sundu