• $ 6,8669
  • € 7,7438
  • 397.519
  • 115794
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
29 Haziran 2020 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Kabinede gündem 1 Temmuz sonrası

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Başkan Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Gündemde ağırlıklı olarak Bilim Kurulu'nun verileri doğrultusunda 1 Temmuz sonrası atılacak normalleşme adımları olacak.

OSMAN NURİ CERİT

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Son toplantısını 9 Haziran’da gerçekleştiren kabinede, aradan geçen 20 günde yaşanan gelişmeler ele alınacak. Toplantıda öncelikli gündem maddelerinin, koronavirüsle mücadele, Libya ve Akdeniz’deki gelişmeler, terörle sınır içi ve sınır dışı mücadele olması bekleniyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen normalleşme takviminin toplantıda ele alınması bekleniyor. 1 Temmuz’da normalleşme kapsamında atılacak adımların gözden geçirilmesi beklenirken, 1 Haziran’da hayata geçirilen normalleşme adımlarının sonuçları da ele alınacak. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabine üyelerine bir sunum gerçekleştirmesi planlanıyor. Koca’nın sunumunda artan vaka sayıları ve alınan önlemlerle ilgili değerlendirme yapması da öngörülüyor. Libya ve Akdeniz’de atılan adımlar da kabine toplantısında gündeme gelecek başlıklar arasında yer alıyor.

LİBYA’DA ATEŞKES

Kısa bir süre önce Libya’ya giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak temaslarla ilgili kabineyi bilgilendirecek. Libya’da Sarraç hükümeti ile yapılacak yeni iş birlikleri de bu kapsamda gündeme gelecek başlıklar arasında olacak. 

BAKANLAR SUNUM YAPACAK 

Terörle mücadelede atılan adımlar da yine kabine gündeminde olacak.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gerçekleştirilen son operasyonlar hakkında kabineyi bilgilendirmesi bekleniyor.

PENÇE-KAPLAN MASADA

Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarının sonuçlarının bu toplantıda ele alınması bekleniyor. Yurt içinde terör örgütü yapılanmasına karşı elde edilen başarılarda toplantı da gündeme gelecek. 

'Manchester'da bir başkosololuk açacağız'

'Manchester'da bir başkosololuk açacağız'

Burcunuza göre hastalığınızı biliyor musunuz?

Burcunuza göre hastalığınızı biliyor musunuz?

Cuma namazı nasıl kılınır?

Cuma namazı nasıl kılınır?

ŞOK 11 Temmuz aktüel ürünler kataloğu çıktı!

ŞOK 11 Temmuz aktüel ürünler kataloğu çıktı!