• $7,411
  • €8,9616
  • 416.472
  • 1471.39
18 Şubat 2021 Perşembe 10:28 | Son Güncelleme:

Kabine Toplantısı kararları neler oldu? Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar nasıl?

Kabine Toplantısı kararları neler oldu" Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar nasıl"

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapıldı. Koronavirüs tedbirlerinin ana maddesi olacağı toplantıda yeni kararların alınması bekleniyordu. Kafe, restoran ve lokanta sahipleri de işletmelerin durumları hakkında detayları öğrenmek istiyor. Peki, Kabine Toplantısı kararları neler oldu?

Kabine Toplantısı gündemde yer alan başlıklardan oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde düzenlenecek. Toplantıda ülkemizde ve dünyada yaşanan koronavirüs salgınına yönelik tedbirler ve aşı çalışmaları ele alınacak. Uzun süredir kapalı olan kafe, restoran ve lokantaların açılışı ve normalleşme takviminin ele alınması tahmin ediliyor. Kabine Toplantısı kararları neler oldu?

KABİNE TOPLANTISI BUGÜN MÜ, SAAT KAÇTA YAPILDI?

Kabine Toplantısı bugün saat 16: 48 itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından başladı. Toplantı 3 saat sürdü.

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NELER?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Kimi şehirlerimizde gayet iyi bir fotoğraf çıktı, bazı şehitlerde ciddi sıkıntılar var. Devlet ve millet olarak tedbirlere uyarak bunun üstesinden geleceğiz. Aşı çalışmaları hızla sürüyor. 5,5 milyonun üzerinde bir aşılamayı tamamladık. Bu işi başaran Türkiye oldu. İlk etapta ihtiyaç duyulan aşıların tedariklerini gerçekleştiriyoruz. Yerli aşımızı da takip ediyoruz.

İllerimizi 4 gruba ayırarak Mart ayı başı olarak kademeli normalleşme başlıyor. Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riski olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleri nedeniyle restoran, kafe vb. işletmelerin yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. Önemli olan vaka sayısının tüm illerimizde azalmasıdır. Normalleşme takvimi vaka sayısına göre hızlı ilerleyecektir.

Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz.

<p>Antarktika'da Brunt Buz Sahanlığı'ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak k

Antarktika'dan korkutan görüntü: 1,270 kilometrekarelik buzul parçası kopma noktasına geldi

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek