• $7,8957
  • €9,4116
  • 460.479
  • 1332.44
22 Ekim 2020 Perşembe 07:00 | Son Güncelleme:

İyi Parti'den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal: İP, FETÖ-HDP ile devam edemez

İyi Parti'den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal: İP, FETÖ-HDP ile devam edemez
AKŞAM

İP'ten istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, “Partide FETÖ'cüler, Sorosçular ve HDP'ye yakın isimler var. Parti böyle devam edemez” dedi.

İyi Parti (İP) İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, CNN Türk canlı yayınında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu açıklamasının ardından İP’de FETÖ tartışması devam ediyor.

Bir süre önce İP’den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal da partideki FETÖ’cü varlığını gündeme getirdi.

İP’deki kargaşanın devam edeceğini söyleyen Akkal, eski partisine seslenerek “Ülkenin bu zor günlerinde vatanını milletinin seven insanların yanında yer alın” çağrısında bulundu.

Akkal AKŞAM’a şunları söyledi:

“Manisa’da milletvekili adayı olduğum dönemde, Manisa’dan bir profesörü birinci sıradan aday göstermek istediler. Bir genel başkan yardımcısı bu ismin aday gösterileceğini söylediğinde bir araştırma yaptım. Bu ismin FETÖ’nün ABD’de bir üniversitesinin kurucusu olduğunu öğrendim.”

PARTİDE SOROSÇULAR VAR

“Bu kişi daha sonra aday gösterilmedi ama milletvekili adayları arasında FETÖ’den soruşturma geçiren ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı olan bir kişi listede yer aldı.

FETÖ’nün yanı sıra İyi Parti içerisinde Soroscular, HDP ye yakın isimler vardı. İyi Parti ile HDP yerel seçimlerde ortaklık yaptı. Her ne kadar yapmadık deseler de İzmir’de HDP il başkanının kendisi için ‘kapı kapı dolaşarak oy isteyeceğini’ söylediği Tunç Soyer aday gösterildi. HDP’li isimler meclis üyelikleri için aday gösterildi. İyi Partilier bu adaylar için çalışma yaptı, bu ittifak değil mi? Sayın Özdağ böyle bir iddiayı gündeme getirmişse bunun altı boş değildir. Elinde bilgi ve belgesi vardır. Öyle karışık bir ortam var ki. Bir kazana atsanız aynı anda kaynamayacak insanlar burada bir arada. Bu şekilde devam edeceğini düşünmüyorum.”

<p>İstanbul'da taksiye binen alkollü bir kadın, parasında anlaşamadığı taksiden 'ben seni sevmedim'

Taksi şoförünün alkollü kadınla zor anları: 'Ben seni sevmedim' diyerek araçtan indi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı

41 metrekarelik garajı muhteşem bir eve dönüştürdü