• $8,1171
  • €9,796
  • 464.581
  • 1365.27
28 Haziran 2018 Perşembe 01:00 | Son Güncelleme:

İttifakı PKK ile değil milletle yapacaktı 

İttifakı PKK ile değil milletle yapacaktı 

24 Haziran seçimlerini AKŞAM’a değerlendiren CHP’nin ağır topları, hezimeti partinin, terör destekçisi HDP ile yakınlaşmasına bağladı. 

ŞAKİR AYDIN

Derhal istifa etmeli 

Prof. Dr. Canan Arıtman: CHP tabanı bu seçimlere çok büyük umut bağlamıştı. Ama ne yazık ki parti yönetiminin yanlışları, bunu hüsrana dönüştürdü. Bırakın oylarını artırmayı, olanı bile koruyamadı. Dünyanın her yerinde yenilginin faturasını, genel başkan ve parti yönetimi öder. Kılıçdaroğlu, bu seçimi kendi adamlarını TBMM’ye taşımak için kullandı. HDP’yle yakınlaşıp, onların tabanına uygun vaat ve beyanname hazırladı. Derhal istifa etmeliler. 

Kan değişmeli

Prof. Dr. Necla Arat: Kan değişikliğinin yapılması lazım. İyi bir kadro iyi bir liderle olur. İnce, inanılmaz bir performans ortaya koydu. Kadronun başında olması gerekir.  

9 hezimetten sonra gitmeli 

Şahin Mengü: CHP, adayını çok geç açıkladı, sahaya geç indi. CHP kendi köklerine dönmek zorundadır.  PKK ile mesafe koyamayan HDP ile işbirliği büyük yanlıştı. 9 seçim kaybedip koltuğunda oturan sosyal demokrat bulamazsınız. 

Sorumluluğu üstlenmeli 

Onur Öymen: CHP’nin bu kadar önemli bir seçimde eskisinden daha az oy alması kaygı verici. Çağdaş demokrasilerde seçimlerde başarılı sonuç alamayan partilerin liderleri sorumluluğu üstlenir ve gereğini yapar. Cesaretli adımlar atılmalı. 

Kaybeden CHP’dir 

Algan Hacaloğlu: Seçimin doğal kaybedeni CHP, kazananı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. CHP, İnce’nin yaratığı motivasyona karşı pasif kaldı. Sonuçlarının sindirilmesi gerekir. CHP’nin geleceğe dair bir vizyon ortaya koyması için öncelikle CHP yönetiminin oturup bir özeleştiri yapması gerekiyor. ‘Biz nerede hata yaptık demeleri’ şart.

<p><span>MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenl

Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'ye yeni anayasa çağrısı: Gelin bu onurun içinde siz de yer alın

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor