• $7,8397
  • €9,4266
  • 455.592
  • 1325.29
26 Ekim 2020 Pazartesi 00:58 | Son Güncelleme:

İslam ve Erdoğan düşmanlığı bir arada

İslam ve Erdoğan düşmanlığı bir arada

Hz. Muhammed'e karikatürlü hakarete tepkiler sürerken Hollandalı ırkçı lider Wilders de Başkan Erdoğan'a hakaret etti. Ankara'dan sert tepki var.

Hollanda’da ırkçı çizgideki Özgürlük Partisi’nin lideri Geert Wilders’in Başkan Erdoğan’a hakaret içeren sözde karikatür paylaşmasına ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaretlere Ankara’dan sert tepki geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Avrupa’nın Müslümanlara yönelik düşmanlığı, giderek yaygınlaşan İslam, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından ayrılamaz. Avrupa Müslümanlar için giderek daha tehlikeli bir yere dönüştü” dedi. Altun’un açıklamasına, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, AB anlaşmasının 2’nci maddesini ekleyerek “Antlaşmamızdaki yaşam tarzımız bu. Avrupa Yaşam Tarzı” notuyla cevap verdi. Altun da, Yunanistan’ın sığınmacıları denize ittiğini belgeleriyle anlatan bir yazıyla “Sizin gerçek yaşam tarzınız bu” sözleriyle karşılık verdi.

AHLAKSIZ VE ALÇAK FAŞİST!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “#TerroristGeertWilders” etiketini kullanarak, “Ahlaksız, insanlık düşmanı ve faşist Geert Wilders. Bu ahlaksız faşistlerle mücadele etmek insanlık görevidir. Bunlar ne diyorsa insanlık zıddındadır” dedi. 

AVRUPA’NIN EZİK IRKÇILARI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Gerçekleri yüzlerine söyleyince Avrupa’nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi. İslam düşmanlığından prim yapmaya çalışıyor. Avrupa’nın faşist zihniyetli şımarık politikacılarına artık dur demenin zamanı gelmiştir” dedi.

İNSANLIĞIN YÜZ KARASI

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ile AK Parti Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş ve Bülent Turan, Wilders’e, sosyal medyada yayınladıkları mesajlarla cevap verdi. Bostancı, “Wilders, kirli dilinin mahpusu. İnsanlığın yüz karası. Umarız Hollandalılar gereğini yapar” dedi.

<p>Peki, alınan tedbirler salgının seyrini düşürür mü? Kovid-19  aşılanması nasıl olacak? Hangi aşı

Hangi aşı daha güvenilir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının tarihi açılışı için hazırlıklar devam ediyor

Besiciler, soğuk havaya rağmen sürülerinin yanına varmak için 50 kilometre yol kat ettiler