• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
30 Temmuz 2014 Çarşamba 01:45 | Son Güncelleme:

İnsanlığın vicdanı bağlı

İnsanlığın vicdanı bağlı

Gazze'deki insanlık dramına AK Partili Şahin'den sert tepki: İnsanlık, parklarda yavrular öldürülürken vicdanlarını bağlamış bir şekilde katliamları seyrediyor.

MUHAMMET KUTLU - ANKARA  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gazze'de devam eden katliama Türkiye dışında hiçbir ülkenin tepkide bulunmamasının insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu söyledi. İsrail'in 'Haçlı zihniyeti'yle Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalınmasının 'zulme ortak olmak' anlamına geldiğini belirten Şahin, "İnsanlık, çocuk parklarında yavrular öldürülürken, hastaneler bombalanırken vicdanlarını bağlamış bir şekilde katliamları seyrediyor. Ama bilinmeli ki zalimin mutlaka toslayacağı bir duvar vardır. Mazlumun ahı hiçbir zaman yerde kalmaz" dedi. AKŞAM'a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şahin'in değerlendirmeleri özetle şöyle:

- İşin acı tarafı, Batı dünyasının tamamen İsrail'in yanında yer alması. Özellikle ABD Başkanı Obama'nın, 'Öldürün ama az öldürün' mealindeki açıklamaları, insanlık adına utanç verici açıklamalar. Gazze masumlarının bir şanssızlığı da ABD'de ara seçimlerin yaklaşmış olması. O yüzden Yahudi lobisiyle karşı karşıya gelmek istemiyor Obama yönetimi. 

Milli birlik İsrail'i rahatsız etti

- Asıl üzüntümüz İslam dünyasında, Türkiye dışında katliama elle tutulur bir tepki gösterilmemesi. Demokrasisiz petrol zengini olursanız, bu insanlık dramları karşısında tepkisiz de kalıyorsunuz. Hem demokrasi zengini hem petrol zengini olmaktır ideal. Tercihimiz demokrasi zengini olmaktır.  
- El Fetih ile Hamas yıllar sonra ilk kez milli birlik hükümeti kurmaya karar verdiler. Bu İsrail'i çok rahatsız etti. Bana göre saldırıların birinci nedeni budur.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı