• $ 5,8063
  • € 6,5494
  • 237.986
  • 96.886
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İhvan üyeleri isterlerse gelirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'a düzenlediği 2 günlük resmi ziyaretinin ardından dün akşam Ankara'ya döndü. Erdoğan, uçakta birçok başlıkla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

x

Cengiz ÖZDEMİR / KATAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır'da sürgüne gönderilen İhvan üyelerinin Türkiye'ye gelmek istemeleri halinde durumlarının inceleneceğini belirterek "Herhangi bir engel olmaması durumunda gereği yapılır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti dönüşünde uçakta, Türkmedya İcra Kurulu Başkanı Cengiz Özdemir'in de aralarında olduğu gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan'a Müslüman Kardeşler'in Katar'da sürgünde olan liderlerinin Türkiye'ye geleceği iddiaları soruldu. Henüz kendilerine böyle bir talep ulaşmadığını söyleyen Erdoğan, "Türkiye'ye gelme talepleri olursa bunları teker teker inceleriz. Gelmelerinde herhangi bir engel yoksa o zaman kolaylık gösterilebilir. herhangi bir yabancı misafir nasıl Türkiye'ye geliyorsa o şekilde gelebilirler" diye konuştu. 

ABD'DEKİ İDDİALAR YALAN

Cumhurbaşkanı IŞİD'in petrol ürünlerini Türkiye'nin aldığı iddialarını ise sert bir dille yalanladı. "Türkiye'nin duruşu belli" diyen Erdoğan, "IŞİD'den Türkiye'nin petrol alıyor yaklaşımı çok çirkin ve yalan, adice" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "ABD basını asparagas haber üretmekte çok mahir" dedi.  Erdoğan, Bank Asya konusunda ise BDDK'ya işaret etti. Kurumun süreci çok yakından takip etmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Aksi takdirde BDDK sorumlu olur. Taşıma suyla değirmen dönmez. Bankacılıkla ilgili önemli kurallar vardır ve herkes bu kuralları yerine getirmek zorundadır" dedi.  Erdoğan, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarını da Türkiye'ye yönelik tavırları nedeniyle eleştirdi. Erdoğan, şöyle devam etti: "Biz onların tavırlarıyla bir yere gelmedik. Bu tavırlarını sürdürürlerse hükümete onlarla ilişkiyi kesme önerisinde bulunurum." 

TAMPON BÖLGE İDDİASI 

Sınırda tampon bölge kurulması konusunda TSK'nın çalışma yaptığını söyleyen  Erdoğan, "Çalışmalar bittiğinde önümüze gelecek ve karar vereceğiz" şeklinde konuştu. Çözüm sürecinde henüz sağlıklı bir noktaya ulaşamadıklarını da belirten Erdoğan, umutlu olduklarını söyledi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Oyunculuğunun yanı sıra sesiyle de dikkatleri üzerine çeken Serenay Sarıkaya, bu kez de dansıyla adı

Serenay Sarıkaya yine çok konuşuldu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

12.5 milyon emekliye en az 2.020 lira

Hobi olarak başladı! Şimdi ise