• $7,1941
  • €8,7885
  • 413.846
  • 1504.76
28 Temmuz 2014 Pazartesi 10:51 | Son Güncelleme:

İhsanoğlu: Bayram huzur içinde geçsin

İhsanoğlu: Bayram huzur içinde geçsin

Bayram namazını İstanbul’da kılan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bayram tadında, huzur içinde 3 gün geçirelim” dedi. Bir fırına giden İhsanoğlu, kahvaltı için ekmek satın aldı.

Sabahın erken saatlerinde Yeniköy Camisi'ne gelen Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, bayram namazını kıldıktan sonra vatandaşlarla bayramlaştı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan İhsanoğlu, "Bütün milletimizin huzurlu ve hayırlı bayramlar geçirmesini temenni ediyorum. Bayram tadında, huzur içinde 3 gün geçirelim" dedi.

İhsanoğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlenen baskında rehin alınanlara değinerek, "Rehin olan kardeşlerimizin bir an evvel ailelerine kavuşmalarını ve milletleri ve aileleri ile huzur içinde korkusuzca güven içerisinde (bayram) geçirmelerini niyaz ederim" ifadelerini kullandı.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan olaylardan da bahseden İhsanoğlu, şunları kaydetti:

"Bu arada Filistin'de, Gazze'de ve Suriye'deki kardeşlerimiz, Irak'taki Türkmen kardeşlerimiz ile Doğu Türkistan'daki Uygur kardeşlerimizin de bir an evvel zulümden kurtulmalarını ve insanca hayat şartlarına kavuşmalarını temenni ederim. Myanmar'da Rohingyaların maruz kaldıkları insanlık dışı muamelenin sona ermesini temenni ederim. Somali'deki kardeşlerimizin sıkıntısının giderilmesini temenni ederim. Bütün dünyada mazlum olan milletlerin bu bayramda huzur bulmalarını temenni ederim."

İhsanoğlu, bayramın ilk gününü ailesiyle geçireceğini, daha sonra da büyüklerinin mezarlarını ziyaret edeceğini dile getirerek, "İnşallah bu bayramı, huzur, selamet ve güven içerisinde ağız tadıyla hep beraber geçiririz" dedi.

Bu arada, Ekmeleddin İhsanoğlu, camiye yardımda bulundu.

FIRINDAN EKMEK ALDI

Ekmeleddin İhsanoğlu, esnafı da ziyaret ederek bayramlaştı.

Bir fırına giden Ekmeleddin İhsanoğlu, burada bir ekmek satın aldı. İhsanoğlu, daha sonra evine geri döndü.

<h3><strong>FENERBAHÇE'DE EROL  BULUT SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR</strong></h3><p>Sarı-lacivertlile

Haftanın Futbol Başlıkları... Erol Bulut görevden alınacak mı?

İstanbul'un ağaçları istilacı böcek türü nedeniyle tehlike altında

Türkiye'nin en uzun üçüncü tünelinde sona gelindi

Baş ağrısı ve burun kanaması nedeniyle doktora gitti! Burnundan bakın ne çıktı