• $ 6,1336
  • € 6,6617
  • 333.329
  • 114789
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'İdlib'de rejime çok ağır bedel ödettik'

Başkan Erdoğan çığda şehit olan Cihan Erat’ın cenazesine katıldı. Askerin hem cephede hem de felaketlere karşı mücadele ettiğini belirten Erdoğan, İdlib’le ilgili mesajlar verdi.   

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Van’daki çığ felaketinde şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Cihan Erat’ın Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii’ndeki cenaze törenine katıldı. Cenaze namazının ardından açıklama yapan Erdoğan, “Ciddi manada felaketlerle mücadelemiz var. Bir taraftan cephelerde savaşıyoruz, bir tarafta da şu anda çığ altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kaza ve kader imanımızın gereği olarak da sabrettiğimiz konulardır. Biz buna sabredeceğiz. Cihan kardeşimizin öncelikle ailesine Rabbimden sabırlar niyaz ediyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Erdoğan şehit Cihan Erat’ın ailesini teselli eti. 

ŞEHADETE KOŞACAĞIZ 

Başkan Erdoğan, İdlib’le ilgili de mesaj vererek şunları söyledi: “Bir taraftan Van’daki hadise, bir tarafta İdlib’de yaşadıklarımız… Ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var. Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak. Ve şehitler tepesi boş kalmayacağı için de bizler de şehadete ürkerek korkarak değil adeta sevgili peygamberimizin ‘keşke ben de o makama ulaşsaydım’ dediği gibi o şekilde yürüyeceğiz” dedi. Erdoğan daha sonra Erat’ın ailesiyle birlikte top arabasının arkasında yürüdü. Erat törenin ardından Edirnekapı Şehitliği’ne götürüldü. 

2 AYLIK NİŞANLI ŞEHİDE HÜZÜNLÜ TÖREN 

Çığ felaketinde şehit olan Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı (28)  için Kars Merkez Camii’nde tören düzenlendi. Ulaş Avcı’nın 2018 yılında Van’ın Çatak İlçesi’nde, Karaboğa Jandarma Karakolu’nda göreve başladığı ve 2 aylık nişanlı olduğu belirtildi. 

GERİDE 3 AYLIK BEBEĞİ KALDI 

Aydınlı Uzman Çavuş Muammer Keskin’in cenazesine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da katıldı. Selçuk, şehidin 3 aylık bebeği Kumsal’ı kucağına aldı. 

ŞEHİDİN KIZ KARDEŞİ: BAŞIMI DİK TUTACAĞIM

Jandarma Uzman Onbaşı Özen Akçam için Artvin Ardanuç Merkez Camii’nde tören düzenlendi. Şehidin asker montu giyen kardeşi Sıla Akçam, “Seninle gurur duyuyorum. Söz verdim. Bir damla gözyaşı dökmeyeceğim. Başımı hep dik tutacağım” dedi.

DÜZCELİLER ŞEHİDİNE AĞLADI 

Çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özgür Işık için Düzce Yığılca ilçe stadında tören düzenlendi. Şehidin babası Arslan, annesi Raziye, eşi İrem Işık, güçlükle ayakta durdu. 

ANNESİ SEDYEYLE GETİRİLDİ 

Uzman Onbaşı Ramazan Süslü için Aksaray’da tören düzenlendi. Şehidin anjiyo ameliyatı olan annesi Yeter Süslü ambulansla tören alanına getirildi. Sedyeyle tabutun başına getirilen Yeter Süslü, ‘’Hakkını helal et’’ diyerek fotoğrafını öptü. 


<p>PKK/YPG’nin bombalarının hedefi olan Suriyeli çocuk, ´Dışarıda yürürken bir anda bomba patladı ha

MSB paylaştı! PKK/YPG’nin bombalarının hedefi olan Suriyeli çocuk konuştu: Bizden ne istiyorlar!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Aynada kendini görüp kaçan hırsız kameraya takıldı

Kontrolsüz zekanın sonuçları çok acı olabilir