• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
10 Ocak 2021 Pazar 03:50 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Canan Kaftancıoğlu DHKP-C'den sabıkalı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Canan Kaftancıoğlu DHKP-C'den sabıkalı

İçişleri Bakanı Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun DHKP/C ve PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle daha önce 1 yıl 8 ay hapis cezası aldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, “DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yaptığı” gerekçesiyle daha önce 1 yıl 8 ay ceza aldığını belirtti. Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

BUNLARIN ELEMANI

“Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP terör örgütlerinin elemanıdır. DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas nolu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır. MLKP’nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK’nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C’li Ebru Timtik, sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece birkaçıdır.”

SOYLU’DAN ŞEHİT AYBÜKE YALÇIN’IN AİLESİNE SELAM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batman’ın Kozluk İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ın Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde yaşayan ailesi ile Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl aracılığıyla telefonla görüştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri Derneği’nin uygulayıcısı olduğu “1000 Şehide 1000 Su Kuyusu” projesine destek amacıyla düzenlenen sergiye katıldı.

<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları