• $8,0602
  • €9,6665
  • 460.339
  • 1410.44
28 Haziran 2018 Perşembe 11:42 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanı Soylu'dan HDP yorumu: Maalesef CHP barajı aştırdı

İçişleri Bakanı Soylu'dan HDP yorumu: Maalesef CHP barajı aştırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 Haziran'da yapılan seçimi değerlendirirken HDP'yi işaret ederek ""Maalesef Türkiye'de bugün barajı aşmayacağı net görülen bir siyasi parti, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından baraj aştırılmıştır" dedi.

Süleyman Soylu, milletvekili adayı olduğu İstanbul 2. bölgede bulunan ilçelere bugün teşekkür ziyaretinde bulundu.

İlk olarak Beyoğlu'nda ziyaretlerde bulunan Soylu, seçim dönemine ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bir seçim dönemi geçirdik. Bir iki olay haricinde Allah'a hamdolsun bir demokrasi bereketi yaşandı. Bu demokrasi bereketi içerisinde Türkiye'nin her tarafından geçmiş seçimlere oranla en olaysız, sükun içerisinde Türkiye'nin her noktasında bir seçim oldu. Gerek olay sayıları açısından gerek bize yansıyanlar açısından bizim en çok sevineceğimiz, bir de bütün dünyaya nazire olurcasına katılımı çok yüksek bir seçim oldu. Bu seçimde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin temsili açısından kullanılan oyların yüzde 100'ü milli iradeye yansımıştır. Ama Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yansıması yüzde 98'in üzerindedir. Bu Türkiye'nin demokrasisi açısından, çoğulculuk açısından bizim ortaya koymuş olduğumuz önemin, sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu önemin, ne kadar çoğulculuğu sağladığı, demokrasiyi güçlendirdiği bir kez daha bir kez daha ortaya çıkmıştır."

HDP YORUMU

"Birçok siyasi partinin birçok siyasi partiye oyu karışmıştır" diyen Süleyman Soylu, "Maalesef Türkiye'de bugün barajı aşmayacağı net görülen bir siyasi partiye Cumhuriyet Halk Partisi tarafından baraj aştırılmıştır. Bu açık ve nettir. Bütün rakamlar ortadadır. Bu seçimden çıkarılacak çok önemli sonuçlar vardır. Bunlardan bir tanesi de budur. İnanıyorum ki milletimiz bunu çok iyi analiz etmiştir. Neyin ne olduğu açık bir şekilde seçim sonuçlarında görülmüştür" ifadelerini kullandı. 

(Sputniknews)

<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Nemrut Krater Gölü karlı manzarası ile görenleri kendine hayran bırakıyor

Aç leoparın hatası başını derde soktu

Tarihi Gaziantep Kalesi'nin altındaki tüneller de turizme açılacak