• $7,5575
  • €8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
27 Ağustos 2014 Çarşamba 01:45 | Son Güncelleme:

HSYK cephe açtı

HSYK cephe açtı

Paralel yapı soruşturmasını yürüten savcı ile tutuklama kararı veren hakime HSYK’dan inceleme.

Savcı Zekeriya Öz hakkındaki şikayetleri aylardır gündemine almayan HSYK, paralel yapıya yönelik soruşturmayı yürüten Savcı İrfan Fidan ve Hakim İslam Çiçek hakkında jet hızıyla inceleme başlattı. 

KARARI ÜÇÜNCÜ DAİRE VERDİ

İnceleme kararını başkanlığını korsan bildirileri ile tanınan Ahmet Hamsici'nin yaptığı HSYK 3. Dairesi verdi. Adalet Bakanı Bozdağ geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, adı paralel yapı ile anılan bazı hakim ve savcılara yönelik şikayetlerin, HSYK 3. Dairesi tarafından gündeme alınmayıp engellendiğini belirtmişti. Paralel hakim ve savcılara ilişkin soruşturmaları öteleyen HSYK 3. Dairesi, Savcı İrfan Fidan hakkında "Sanıkları zamanında hakim huzuruna çıkarmamak" ve "UYAP çalıştığı halde çalışmıyormuş gibi tutanak düzenlemek" iddialarından, "inceleme başlatılması", Sulh Ceza Hakimi İslam Çiçek hakkında da, "Sorguda yabancıları bulundurmak" ve "Zanlılara taraflı davranmak" iddiasıyla "inceleme başlatılması" kararı verdi. 

YSK SEÇİM TAKVİMİNİ BELİRLEDİ

Paralel yapının yakın markaja aldığı HSYK'da adli ve idari yargıdan belirlenecek üyelere ilişkin seçim 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek.

<p>Tatvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan evli ve 5 çocuk babası Ecvet Ürün, 2 gün

Ekmek teknesini temizlerken Türkiye'nin gündemine oturdu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kıskançlıklara maruz kalabilirsiniz! 21 Eylül 2020 burç yorumları

Sivilceyle ilgili yıllardır doğru bilinen yanlışlar