• $ 6,772
  • € 7,4415
  • 369.228
  • 105265
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
15 Ekim 2014 Çarşamba 01:45 | Son Güncelleme:

Hepsi parçalandı o banka pas geçildi

Kobani provokasyonlarına 1 kurban veren Esenyurt'un Belediye Başkanı AKŞAM'a konuştu. 'Anlamlı' detayı paylaştı: Tüm bankamatikler hedefteydi sadece Bank Asya’ya dokunulmadı. Sopa ve para verilen gençlere nereye saldırmayacakları bile tembih edilmiş.

ERCAN ÖZTÜRK-HABER MERKEZİ 

BELEDİYE BAŞKANINDAN ESENYURT PROVOKASYONUYLA İLGİLİ ÇARPICI TESPİT

YURDUN dört bir yanında Kobani'ye destek bahanesiyle ortaya konulan çirkin tezgahla ilgili ilginç tespit... Eylemlerin İstanbul'daki merkez üssü olan Esenyurt'un AK Parti'li Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AKŞAM'a önemli açıklamalarda bulundu. İlçede bazı kimliği meçhul bazı kişilerin göstericilere para dağıttığı görüntüler kameralara yansımıştı. AKŞAM’da yer alan görüntülerin ardından Başkan Kadıoğlu birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Kadıoğlu'nun sözleri: 
- Büyük provokasyon var. Kimse bunu düşünmüyor. Bazı kişiler başıboş gezen tinerci, balici, işsiz gençlere sopa ve para dağıtıyor. Bunların gelecek kaygıları yok, istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. 
- Esenyurt’taki görüntüler bununla sınırlı değil. Bazı siyasi parti yöneticileri de bu işin arkasında. Bizzat bunları tespit eden arkadaşlarımız var. Onlar da bu gençleri kullandılar. 
- Olaylara katılanlar hangi bankaya, dükkana saldırılacağını önceden biliyordu. Bütün bankalara saldırıldı ama Bank Asya es geçildi. Bu tesadüf değil mi? Bu kişilere nerelere saldırılacağı önceden tembih edilmiş. 
- Esenyurt seçildi çünkü BDP’nin İstanbul’daki en büyük tabanı burada. Küçücük bir olayda buradaki kitleyi rahatça ayaklandırabilirlerdi. Diğer örgütlerin hücre evleri de harekete geçirildi. 

Vatandaşlar, 'Bir daha olursa linç ederiz' diyor

Esenyurt’ta olaylar sakinleşse de vatandaşların tepkili olduğunu dile getiren Kadıoğlu şunları söyledi: Her akşam sokaklarda geziyorum. Vatandaşları sükûnete çağırıyorum. Ancak herkes kızgın. En ufak bir olayda göstericileri linç edeceklerini söylüyorlar.  

Atatürk büstü yerinde 

Esenyurt’taki  olaylarda en büyük tepkiyi Atatürk büstünün yakılması çekti. Köyiçi'nde bulunan heykelin yakılması Türkiye genelinde öfke patlamasına neden olmuştu. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, yeni Atatürk büstünü geçen günlerde aynı yere koydurdu. 


Ayıların güreşmesi böyle görüntülendi

Ayıların güreşmesi böyle görüntülendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

O anlar kameraya yansıdı! Baharın gelmesiyle ovaya indiler

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...