İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Hedefimiz milli duruş 

AK Parti, MHP ile uzlaşıya varılarak hazırlanan “Cumhur İttifakı” düzenlemesini anlatan 31 maddeden oluşan 9 sayfalık bir rapor hazırladı.

x

OSMAN NURİ CERİT/ANKARA

AK Parti Teşkilatlarına gönderilecek raporda ittifakın amacı; “Milli duruşu ortaya koymak ve oluşabilecek karşı ittifakları millet’in görmesini sağlamak” olarak ifade edildi. Oluşturulacak seçim ittifakı ile “güçlü bir yürütme” ve “yasama” oluşturulacağı da vurgulanan raporda özetle şu ifadeler kullanıldı: “... Seçim ittifakı oy kaygısı değildir. İttifak, bir tavır, bir milli duruş ortaya koymayı, bununla birlikte oluşabilecek karşı ittifakları da milletin görmesi ve değerlendirmesini sağlayacaktır. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde ittifakın oyları, yeni dönemde daha güçlü bir yürütme ve yasama oluşturulmasını sağlayacaktır...”  

Raporda 26 maddelik düzenlemede yer alan diğer başlıklar hakkında da şu bilgiler verildi:  Değişiklikler özgürlükçü ve çoğulcu demokratik rejimler, eşit, serbest ve dürüst şekilde yapılan seçimlere dayanmaktadır. Seçimlerin dürüstlük kurallarına uygun biçimde yapılmasını sağlamak devletin en önemli görevleri arasındadır. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
CHP´li Özgür Özel´in 'Erdoğan konuşurken ezanlar geç okunuyor, hocalara talimat gidiyor' yalanı böyl

CHP´nin yalanları bitmek bilmiyor...

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Savunma Bakanı: SOM füzemizi satmaya başladık

Akdeniz’de Türkiye’ye karşı 'Bölgesel ordu' kuracaklar

En Çok Okunanlar