• $ 7,3246
  • € 8,6737
  • 456.128
  • 1114.18
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
29 Temmuz 2020 Çarşamba 08:01 | Son Güncelleme:

‘Hedef İktidar' listesiyle deldiler! CHP kurultayındaki paralel liste İstanbul'un

- ERCAN ÖZTÜRK

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun PM Anahtar Listesi'ni sahtekarlığa karşı hologramlı kağıda bastırılmasının nedeninin ‘paralel listeler' olduğu ortaya çıktı.

Listelerden biri de İstanbul İl Başkanlığı tarafından hazırlandı. AKŞAM, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz, Yıldırım Kaya ve Aykut Erdoğdu’nun listede isimlerinin çizilmesinin arka planında İstanbul İl Başkanlığı’nın bulunduğunu gündeme taşımıştı. Sonuçların açıklanmasının ardından, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun talimatıyla, farklı isimlerin yer aldığı ‘Hedef İktidar’ başlıklı ikinci bir PM Anahtar Listesi’nin hazırlandığı, çizilen isimlerin bu listede yer almadığı ortaya çıktı.

İl Başkanlığı kaynakları, listeyi doğrularken, Kaftancıoğlu’nun talimatıyla özellikle Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın Kılıçdaroğlu’nun listesinden çizilmesi için çaba gösterildiğini, Gürsel Tekin’in de aralarında olduğu başka isimlerin de PM’ye girmemesi için kulis yapıldığını, düşük oy alan ve kontenjana takılan isimlerle, İstanbul Örgütü’nün listesinde olmayan isimlerin karşılaştırılmasıyla durumun anlaşılabileceğini belirttiler. Kaftancıoğlu’nun listesinde olmayan Ünal Çeviköz, Aykut Erdoğdu, Sezgin Tanrıkulu ve Akif Hamzaçebi de PM dışında kaldı; listedeki Gaye Usluer ve Müslim Sarı ise Kılıçdaroğlu’nun listesini delerek PM’ye girdi. CHP kaynaklarına göre, paralel liste Oğuz Kaan Salıcı ve Canan Kaftancıoğlu tarafından, Kılıçdaroğlu’nun listesi açıklandıktan sonra hazırlandı. 

Bakan Dönmez: Oruç Reis denizlerimizin röntgenini çekiyor

Bakan Dönmez: Oruç Reis denizlerimizin röntgenini çekiyor

Bingöllü usta doğadan topladığı malzemeleri sanat eserine

Bingöllü usta doğadan topladığı malzemeleri sanat eserine dönüştürüyor

11 Ağustos tarihli reyting sonuçları sizlerle!

11 Ağustos tarihli reyting sonuçları sizlerle!

Konya'nın tarihi mekanları Avrupa'da görücüye çık&#

Konya'nın tarihi mekanları Avrupa'da görücüye çıkıyor