• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
15 Mayıs 2021 Cumartesi 21:22 | Son Güncelleme:

HDP'ye açıktan ittifak için yeşil ışık

HDP'ye açıktan ittifak için yeşil ışık

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde örtülü ittifak kurdukları HDP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde açıktan ittifak kurulmasına yeşil ışık yaktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün Halk TV'ye çıktı. Kılıçdaroğlu'na HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın, Millet İttifakı içinde yer almak gibi bir düşüncelerinin olmadığı, ancak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde diyaloğa açık olduklarına dair beyanları hatırlatılarak "İttifak genişler mi" diye soruldu. Kılıçdaroğlu, muhalefetin güçlendirilmiş parlamento gibi bir çok konuda ortak bir dil oluşturduğunu belirterek, HDP ile "görüşüleceğini" ifade etti:

SÖYLEMLERİMİZ BİR

"Yerel seçimlerde bir ittifak yoktu, ama ittifak oluştu. Önümüzdeki seçimlerde de yine oturur konuşuruz. İttifakın içinde kimler olur, kimler olmaz bugünden bir şey söylemek doğru değil. Ama, şöyle bir gözlemim var; örneğin, güçlendirilmiş parlamenter sistem, buna benzer ortaklaştırdığımız söylemler var. HDP önümüzdeki süreçte nasıl bir pozisyon alır onu bilmiyorum. Süreç geldiğinde görüşmeler bir şekliyle gerçekleşir."

<p>Altın fiyatlarında son dakika itibarı ile yatay seyir devam ediyor. Vatandaşlar, altındaki dalgal

Altın fiyatları neden düşüyor? Gram altın alıp satacaklar dikkat

''Türk Yıldızları'' Sakarya semalarında selamlama uçuşu yaptı

Tarihi Gelibolu Yarımadası sahilinde müsilaj yoğunluğu arttı

Rekor kıran keşif: 13.1 milyar yıllık süper kütleli karadelik rüzgarı