• $8,1245
  • €9,7076
  • 455.574
  • 1378.37
02 Temmuz 2018 Pazartesi 10:28 | Son Güncelleme:

İşe HDP milletvekilleri sayısı ve isimleri

İşe HDP milletvekilleri sayısı ve isimleri

24 Haziran seçimlerinin ardından tüm Türkiye heyecanla sonuçları bekliyor. Seçime katılan partiler arasından hangilerinin kaç milletvekili çıkaracağı heyecanla araştırılıyor.

24 Haziran seçimlerinin ardından tüm Türkiye heyecanla sonuçları bekliyor. Seçime katılan partiler arasından hangilerinin kaç milletvekili çıkaracağı heyecanla araştırılıyor. Sabah saat 8.00'de başlayan oy verme işlemi 17.00 itibariyle sona erdi. Seçimlerde adaylar cumhurbaşkanı ve parlamentoya girecek partiler için oy verdi. Seçimlere AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı, İYİ Parti, CHP, DP ve SP Millet İttifakı adı altında katıldı.  HDP ise ittifaklara katılmadan tek parti olarak girdi. Seçim sürecinde en çok konuşulan konulardan biri de HDP'nin barajı aşıp aşmayacağıydı. Saat 20.47 itibariyle Türkiye'de milletvekili oylarının yüzde 70.5’i sayıldı. HDP'nin oy oranı 10.4 oldu.

24 Haziran seçimi AK Parti il il milletvekili listesi için tıklayınız

HDP BARAJI GEÇTİ Mİ?

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, "Bize gelen verilerden barajı aşmış görünüyoruz." dedi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç , HDP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Oluç'un açıklamaları şöyle:

HDP Genel Merkezi'nden herhangi bir bilgi gelmeden sandıklar terk edilmeyecek. Gerçek mutlaka ortaya çıkacaktır. Bize gelen verilere göre barajı aşmış görünüyoruz. Bu yüzde kaçta sonuçlanacağını öngöremiyoruz. Bize gelen sonuçlara göre barajı aştığımızı görüyoruz. Kürt illerinden gelen sonuçlar Anadolu Ajansı'na yansıtılmıyor. Sonuçlar Anadolu Ajansı'nın verdiğinden çok farklı çıkacak.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ MİLLETVEKİLİ DAĞILIMLARI

AK Parti: 300
CHP: 140
MHP: 51
HDP: 64
İYİ Parti: 45

ADANA
AK Parti 
1- Jülide Sarıeroğlu
2- Tamer Dağlı
3- Mehmet Şükrü Erdinç
4- Ahmet Zenbilci
5- Abdullah Doğru
MHP 
1- Muharrem Varlı
2- Ayşe Sibel Ersoy
CHP
1- Ayhan Barut
2- Orhan Sümer
3- Müzeyyen Şevkin
4- Burhanettin Bulut
İYİ Parti 
1- İsmail Koncuk
2- Mehmet Metanet Çulhaoğlu
HDP
1- Tülay Hatımoğulları Oruç
2- Kemal Peköz

ADIYAMAN
AK Parti 
1- Ahmet Aydın
2- İbrahim Halil Fırat
3- Muhammed Fatih Toprak
4- Yakup Taş
CHP 
1- Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR
AK Parti 
1- Veysel Eroğlu
2- Ali Özkaya
3- İbrahim Yurdunuseven
MHP
1- Mehmet Taytak
CHP
1- Burcu Köksal
İYİ Parti 
1- Gültekin Uysal

AĞRI
AK Parti 
1- Ekrem Çelebi
HDP 
1- Berdan Öztürk
2- Dirayet Dilan Taşdemir
3- Abdullah Koç

AMASYA
AK Parti 
1- Mustafa Levent Karahocagil
2- Hasan Çilez
CHP
1- Mustafa Tuncer

ANKARA 1. Bölge
AK Parti 
1- Yıldırım Tuğrul Türkeş
2- Fatih Şahin
3- Yalçın Akdoğan
4- Ali İhsan Arslan
MHP 
1- Mevlüt Karakaya
CHP 
1- Tekin Bingöl
2- Levent Gök
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Bülent Kuşoğlu
5- Gamze Taşcıer
İYİ Parti 
1- Koray Aydın
2- İbrahim Halil Oral
HDP
1- Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge
AK Parti 
1- Mustafa Destici
2- Lütfiye Selva Çam
3- Emrullah İşler
4- Orhan Yegin
5- Arife Polat Düzgün
6- Zeynep Yıldız
MHP 
1- Sadir Durmaz
2- Nevin Taşlıçay
CHP 
1- Murat Emir
2- Yıldırım Kaya
İYİ Parti 
1- Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge
AK Parti 
1- Mehmet Naci Bostancı
2- Asuman Erdoğan
3- Nevzat Ceylan
4- Barış Aydın
5- Hacı Turan
MHP
1- Yaşar Yıldırım
2- Erkan Haberal
CHP 
1- Ahmet Haluk Koç
2- Nihat Yeşil
3- Servet Ünsal
İYİ Parti 
1- Durmuş Yılmaz
2- Ayhan Altıntaş

ANTALYA
AK Parti 
1- Mevlüt Çavuşoğlu
2- Mustafa Köse
3- Sena Nur Çelik
4- İbrahim Aydın
5- Atay Uslu
6- Kemal Çelik
MHP
1- Abdurrahman Başkan
CHP
1- Deniz Baykal
2- Çetin Osman Budak
3- Rafet Zeybek
4- Aydın Özer
5- Cavit Arı
İyi Parti 
1- Feridun Bahşi
2- Hasan Subaşı
3- Tuba Vural Çokal
HDP
1- Kemal Bülbül

ARTVİN
AK Parti 
1- Ertunç Erkan Balta
CHP
1- Uğur Bayraktutan

AYDIN
AK Parti 
1- Mustafa Savaş
2- Bekir Kuvvet Erim
3- Metin Yavuz
MHP
1- Deniz Depboylu
CHP
1- Bülent Tezcan
2- Hüseyin Yıldız
3- Süleyman Bülbül
İYİ Parti 
1- Aydın Adnan Sezgin

BALIKESİR
AK Parti 
1- Adil Çelik
2- Belgin Uygur
3- Yavuz Subaşı
4- Mustafa Canbey
5- Pakize Mutlu Aydemir
CHP
1- Ahmet Akın
2- Fikret Şahin
3- Ensar Aytekin
İYİ Parti 
1- İsmail Ok

BİLECİK
AK Parti
1- Selim Yağcı
CHP
1- Yaşar Tüzün

BİNGÖL
AK Parti 
1- Cevdet Yılmaz
2- Feyzi Berdibek
HDP 
1- Erdal Aydemir

BİTLİS
AK Parti 
1- Cemal Taşar
2- Vahit Kiler
HDP
1- Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU
AK Parti 
1- Arzu Aydın
2- Fehmi Küpçü
CHP 
1- Tanju Özcan

BURDUR
AK Parti 
1- Bayram Özçelik
2- Yasin Uğur
CHP
1- Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge
AK Parti 
1- Hakan Çavuşoğlu
2- Mustafa Esgin
3- Refik Özen
4- Emine Yavuz Gözgeç
5- Ahmet Kılıç
MHP 
1- İsmet Büyükataman
CHP
1- Lale Karabıyık
2- Erkan Aydın
3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu
İYİ Parti 
1- İsmail Tatlıoğlu

BURSA 2. Bölge
AK Parti 
1- Efkan Ala
2- Osman Mesten
3- Vildan Yılmaz Gürel
4- Zafer Işık
5- Muhammet Müfit Aydın
6- Atilla Ödünç
MHP
1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu
CHP
1- Orhan Sarıbal
2- Yüksel Özkan
İYİ Parti 
1- Ahmet Kamil Erozan

ÇANAKKALE
AK Parti 
1- Bülent Turan
2- Jülide İskenderoğlu
CHP 
1- Muharrem Erkek
2- Özgür Ceylan

ÇANKIRI
AK Parti 
1- Muhammet Emin Akbaşoğlu
2- Salim Çivitcioğlu

ÇORUM
AK Parti 
1- Ahmet Sami Ceylan
2- Oğuzhan Kaya
3- Erol Kavuncu
CHP 
1- Tufan Köse

DENİZLİ
AK Parti 
1- Cahit Özkan
2- Şahin Tin
3- Ahmet Yıldız
4- Nilgün Ök
CHP 
1- Gülizar Biçer Karaca
2- Kazım Arslan
3- Haşim Teoman Sancar
İYİ Parti 
1- Yasin Öztürk

DİYARBAKIR
AK Parti 
1- Mehmet Mehdi Eker
2- Ebubekir Bal
3- Oya Eronat
HDP
1- Adnan Selçuk Mızraklı
2- Salihe Aydeniz
3- İmam Taşçıer
4- Remziye Tosun
5- Hişyar Özsoy
6- Semra Güzel
7- Garo Paylan
8- Dersim Dağ
9- Musa Farisoğulları

EDİRNE
AK Parti 
1- Fatma Aksal
CHP
1- Okan Gaytancıoğlu
2- Erdin Bircan
İYİ Parti 
1- Orhan Çakırlar

ELAZIĞ
AK Parti
1- Metin Bulut
2- Sermin Balık
3- Zülfü Tolga Ağar
4- Zülfü Demirbağ
CHP
1- Gürsel Erol

ERZİNCAN
AK Parti 
1- Süleyman Karaman
2- Burhan Çakır

ERZURUM
AK Parti 
1- Recep Akdağ
2- Zehra Taşkesenlioğlu
3- Selami Altınok
4- İbrahim Aydemir
MHP 
1- Kamil Aydın
İYİ Parti 
1- Muhammet Naci Cinisli

ESKİŞEHİR
AK Parti 
1- Nabi Avcı
2- Harun Karacan
3- Emine Nur Günay
MHP 
1- Metin Nurullah Sazak
CHP
1- Utku Çakırözer
2- Jale Nur Süllü
İYİ Parti 
1- Arslan Kabukcuoğlu

GAZİANTEP
AK Parti 
1- Abdulhamit Gül
2- Ahmet Uzer
3- Mehmet Erdoğan
4- Abdullah Nejat Koçer
5- Derya Bakbak
6- Ali Şahin
7- Müslüm Yüksel
8- Mehmet Sait Kirazoğlu
MHP 
1- Ali Muhittin Taşdoğan
2- Sermet Atay
CHP 
1- Bayram Yılmazkaya
2- İrfan Kaplan
İYİ Parti 
1- İmam Hüseyin Filiz
HDP
1- Mahmut Toğrul

GİRESUN
AK Parti 
1- Cemal Öztürk
2- Kadir Aydın
3- Sabri Öztürk
CHP 
1- Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE
AK Parti 
1- Hacı Osman Akgül
2- Cihan Pektaş

HAKKARİ
HDP
1- Leyla Güven
2- Sait Dede
3- Özgür Zeydanoğlu

HATAY
AK Parti 
1- Hacı Bayram Türkoğlu
2- Hüseyin Yayman
3- Abdulkadir Özel
4- Hüseyin Şanverdi
MHP 
1- Lütfi Kaşıkçı
2- İbrahim Gül
CHP
1- Mehmet Güzelmansur
2- Suzan Şahin
3- Serkan Topal
4- İsmet Tokdemir
HDP
1- Barış Atay Mengüllüoğlu

ISPARTA
AK Parti 
1- Süreyya Sadi Bilgiç
2- Recep Özel
3- Mehmet Uğur Gökgöz
İYİ Parti 
1- Aylin Cesur

MERSİN
AK Parti 
1- Lütfi Elvan
2- Ali Cumhur Taşkın
3- Zeynep Gül Yılmaz
4- Hacı Özkan
MHP 
1-Olcay Kılavuz
2-Baki Şimşek
CHP
1- Cengiz Gökçel
2- Alpay Antmen
3- Ali Mahir Başarır
İYİ Parti 
1- Behiç Çelik
2- Zeki Hakan Sıdalı
HDP
1- Fatma Kurtulan
2- Rıdvan Turan

İSTANBUL 1. Bölge
AK Parti 
1- Berat Albayrak
2- Nurettin Canikli
3- Mustafa Ataş
4- Erol Kaya
5- Vedat Demiröz
6- Ravza Kavakcı Kan
7- Osman Boyraz
8- İsmet Uçma
9- Mihrimah Belma Satır
10- Ahmet Berat Çonkar
11- Hulusi Şentürk
12- Müşerref Pervin Tuba Durgut
13- Eyüp Özsoy
14- Serkan Bayram
15- Fatih Süleyman Denizolgun
MHP 
1- Edip Semih Yalçın
2- İzzet Ulvi Yönter
CHP
1- İbrahim Özden Kaboğlu
2- Mehmet Akif Hamzaçebi
3- Gamze Akkuş İlgezdi
4- Onursal Adıgüzel
5- Fethi Açıkel
6- Gürsel Tekin
7- İlhan Kesici
8- Oğuz Kaan Salıcı
9- Mahmut Tanal
10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü
11- Hüseyin Emre Bağce
İYİ Parti 
1- Hayrettin Nuhoğlu
2- Ahmet Çelik
3- Yavuz Ağıralioğlu
HDP 
1- Pervin Buldan
2- Musa Piroğlu
3- Erkan Baş
4- Erol Katırcıoğlu

İSTANBUL 2. Bölge
AK Parti 
1- Süleyman Soylu
2- Fatma Betül Sayan Kaya
3- Volkan Bozkır
4- Abdullah Güler
5- Hasan Turan
6- Serap Yaşar
7- Aziz Babuşcu
8- Şirin Ünal
9- Canan Kalsın
10- Ahmet Hamdi Çamlı
11- Markar Eseyan
12- Mustafa Demir
13- İffet Polat
MHP 
1- Celal Adan
2- Cemal Çetin
CHP
1- Kadri Enis Berberoğlu
2- Aykut Erdoğdu
3- Ahmet Ünal Çeviköz
4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu
5- Yüksel Mansur Kılınç
6- Yunus Emre
7- Gökan Zeybek
8- Ali Şeker
İYİ Parti 
1- Ümit Özdağ
2- Fatih Mehmet Şeker
HDP 
1- Ahmet Şık
2- Oya Ersoy
3- Hüda Kaya

İSTANBUL 3. Bölge
AK Parti 
1- Numan Kurtulmuş
2- Mehmet Muş
3- Akif Çağatay Kılıç
4- Mehmet Doğan Kubat
5- Tülay Kaynarca
6- Halis Dalkılıç
7- Emine Sare Aydın Yılmaz
8- Nevzat Şatıroğlu
9- Zafer Sırakaya
10- Rümeysa Kadak
11- Ahmet Mücahit Arınç
12- Mustafa Yeneroğlu
13- Erkan Kandemir
14- Şamil Ayrım
15- Alev Dedegil
MHP 
1- Feti Yıldız
2- İsmail Faruk Aksu
3- Arzu Erdem
CHP 
1- Engin Altay
2- Erdoğan Toprak
3- Mehmet Bekaroğlu
4- Zeynel Emre
5- Sibel Özdemir
6- Özgür Karabat
7- Turan Aydoğan
8- Emine Gülizar Emecan
9- Nazır Cihangir İslam
İYİ Parti 
1- Abdul Ahat Andican
2- Ümit Beyaz
3- Hayati Arkaz
HDP
1- Zeynel Özen
2- Dilşat Canbaz Kaya
3- Hakkı Saruhan Oluç
4- Ali Kenanoğlu
5- Züleyha Gülüm

İZMİR 1. Bölge
AK Parti 
1- Binali Yıldırım
2- Mahmut Atilla Kaya
3- Ceyda Bölünmez Çankırı
4- Cemal Bekle
MHP 
1- Hasan Kalyoncu
CHP 
1- Ahmet Tuncay Özkan
2- Murat Bakan
3- Özcan Purçu
4- Kani Beko
5- Mehmet Ali Çelebi
6- Tacettin Bayır
7- Ednan Arslan
İYİ Parti 
1- Dursun Müsavat Dervişoğlu
HDP
1- Serpil Kemalbay Pekgözegü

İZMİR 2. Bölge
AK Parti 
1- Hamza Dağ
2- Fehmi Alpay Özalan
3- Necip Nasır
4- Yaşar Kırkpınar
MHP 
1- Tamer Osmanağaoğlu
CHP
1- Kemal Kılıçdaroğlu
2- Selin Sayek Böke
3- Kamil Okyay Sındır
4- Atila Sertel
5- Sevda Erdan Kılıç
6- Mahir Polat
7- Bedri Serter
İYİ Parti 
1- Aytun Çıray
HDP
1- Murat Çepni

KARS
AK Parti 
1- Ahmet Arslan
2- Yunus Kılıç
HDP 
1- Ayhan Bilgen

KASTAMONU
AK Parti 
1- Hakkı Köylü
2- Metin Çelik
CHP 
1- Hasan Baltacı

KAYSERİ
AK Parti 
1- Mehmet Özhaseki
2- Mustafa Elitaş
3- Taner Yıldız
4- İsmail Emrah Karayel
5- İsmail Tamer
6- Hülya Nergis
MHP
1- İsmail Özdemir
2- Mustafa Baki Ersoy
CHP
1- Çetin Arık
İYİ Parti 
1- Dursun Ataş

KIRKLARELİ
AK Parti 
1- Selahattin Minsolmaz
CHP 
1- Türabi Kayan
2- Vecdi Gündoğdu

KIRŞEHİR
AK Parti 
1- Mustafa Kendirli
CHP 
1- Metin İlhan

KOCAELİ
AK Parti 
1- Fikri Işık
2- İlyas Şeker
3- Radiye Sezer Katırcıoğlu
4- Mehmet Akif Yılmaz
5- Sami Çakır
6- Cemil Yaman
7- Emine Zeybek
MHP 
1- Saffet Sancaklı
CHP 
1- Fatma Kaplan Hürriyet
2- Haydar Akar
3- Tahsin Tarhan
İYİ Parti 
1- Lütfü Türkkan
HDP
1- Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA
AK Parti 
1- Ahmet Sorgun
2- Tahir Akyürek
3- Orhan Erdem
4- Leyla Şahin Usta
5- Ziya Altunyaldız
6- Hacı Ahmet Özdemir
7- Gülay Samancı
8- Abdullah Ağralı
9- Selman Özboyacı
10- Halil Etyemez
MHP
1- Mustafa Kalaycı
2- Esin Kara
CHP
1- Abdullatif Şener
2- Abdulkadir Karaduman
İYİ Parti 
1- Fahrettin Yokuş

KÜTAHYA
AK Parti 
1- Ahmet Tan
2- İshak Gazel
3- Ceyda Çetin Erenler
MHP 
1- Ahmet Erbaş
CHP 
1- Ali Fazıl Kasap

MALATYA
AK Parti 
1- Bülent Tüfenkci
2- Öznur Çalık
3- Ahmet Çakır
4- Hakan Kahtalı
MHP
1- Mehmet Celal Fendoğlu
CHP 
1- Veli Ağbaba

MANİSA
AK Parti 
1- Murat Baybatur
2- Uğur Aydemir
3- İsmail Bilen
4- Semra Kaplan Kıvırcık
5- Mehmet Ali Özkan
MHP 
1- Erkan Akçay
CHP
1- Özgür Özel
2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu
3- Bekir Başevirgen
İYİ Parti 
1- Tamer Akkal

KAHRAMANMARAŞ
AK Parti 
1- Mahir Ünal
2- Ahmet Özdemir
3- Celalettin Güvenç
4- İmran Kılıç
5- Mehmet Cihat Sezal
6- Habibe Öçal
MHP 
1- Sefer Aycan
İYİ Parti 
1- Faruk Atlı

MARDİN
AK Parti 
1- Şeyhmus Dinçel
2- Cengiz Demirkaya
HDP 
1- Mithat Sancar
2- Pero Dundar
3- Tuma Çelik
4- Ebrü Günay

MUĞLA
AK Parti 
1- Mehmet Yavuz Demir
2- Yelda Erol Gökcan
CHP
1- Mürsel Alban
2- Suat Özcan
3- Burak Erbay
4- Süleyman Girgin
İYİ Parti 
1- Metin Ergun

MUŞ
AK Parti 
1- Mehmet Emin Şimşek
2- Abdulselam Er
HDP 
1- Gülüstan Kılıç Koçyiğit
2- Mensur Işık

NEVŞEHİR
AK Parti 
1- Mustafa Açıkgöz
2- Yücel Menekşe
CHP 
1- Faruk Sarıaslan

NİĞDE
AK Parti 
1- Yavuz Ergun
2- Selim Gültekin
CHP 
1- Ömer Fethi Gürer

ORDU
AK Parti 
1- Şenel Yediyıldız
2- Ergün Taşcı
3- Metin Gündoğdu
MHP
1- Cemal Enginyurt
CHP
1- Seyit Torun
2- Mustafa Adıgüzel

RİZE
AK Parti 
1- Hayati Yazıcı
2- Osman Aşkın Bak
3- Muhammed Avcı

SAKARYA
AK Parti 
1- Ali İhsan Yavuz
2- Recep Uncuoğlu
3- Kenan Sofuoğlu
4- Çiğdem Erdoğan Atabek
MHP
1- Muhammed Levent Bülbül
CHP 
1- Engin Özkoç
İYİ Parti 
1- Ümit Dikbayır

SAMSUN
AK Parti 
1- Ahmet Demircan
2- Yusuf Ziya Yılmaz
3- Çiğdem Karaaslan
4- Fuat Köktaş
5- Orhan Kırcalı
MHP
1- Erhan Usta
CHP
1- Kemal Zeybek
2- Neslihan Hancıoğlu
İYİ Parti 
1- Bedri Yaşar

SİİRT
AK Parti 
1- Osman Ören
HDP
1- Meral Danış Beştaş
2- Sıdık Taş

SİNOP
AK Parti 
1- Nazım Maviş
CHP 
1- Barış Karadeniz

SİVAS
AK Parti 
1- İsmet Yılmaz
2- Mehmet Habib Soluk
3- Semiha Ekinci
MHP 
1- Ahmet Özyürek
CHP 
1- Ulaş Karasu

TEKİRDAĞ
AK Parti 
1- Mustafa Şentop
2- Mustafa Yel
3- Çiğdem Koncagül
CHP 
1- Faik Öztrak
2- İlhami Özcan Aygun
3- Candan Yüceer
İYİ Parti 
1- Enez Kaplan

TOKAT
AK Parti 
1- Yusuf Beyazıt
2- Mustafa Arslan
3- Özlem Zengin
MHP 
1- Yücel Bulut
CHP
1- Kadim Durmaz

TRABZON
AK Parti 
1- Muhammet Balta
2- Adnan Günnar
3- Bahar Ayvazoğlu
4- Salih Cora
CHP
1- Ahmet Kaya
İYİ Parti 
1- Hüseyin Örs

TUNCELİ
CHP
1- Polat Şaroğlu
HDP
1- Alican Önlü

ŞANLIURFA
AK Parti 
1- Ahmet Eşref Fakıbaba
2- Mehmet Kasım Gülpınar
3- Halil Özcan
4- Zemzem Gülender Açanal
5- Mehmet Ali Cevheri
6- İbrahim Halil Yıldız
7- Halil Özşavlı
8- Ahmet Akay
MHP
1- İbrahim Özyavuz
CHP
1- Aziz Aydınlık
HDP
1- Nimetullah Erdoğmuş
2- Ayşe Sürücü
3- Nusrettin Maçin
4- Ömer Öcalan

UŞAK
AK Parti 
1- Mehmet Altay
2- İsmail Güneş
CHP
1- Özkan Yalım

VAN
AK Parti 
1- Osman Nuri Gülaçar
2- İrfan Kartal
3- Abdulahat Arvas
HDP 
1- Sezai Temelli
2- Bedia Özgökçe Ertan
3- Murat Sarısaç
4- Muazzez Orhan
5- Tayip Temel

YOZGAT
AK Parti 
1- Bekir Bozdağ
2- Yusuf Başer
MHP 
1- İbrahim Ethem Sadef
CHP
1- Ali Keven

ZONGULDAK
AK Parti 
1- Polat Türkmen
2- Ahmet Çolakoğlu
3- Hamdi Uçar
CHP 
1- Ünal Demirtaş
2- Deniz Yavuzyılmaz

AKSARAY
AK Parti 
1- İlknur İnceöz
2- Cengiz Aydoğdu
MHP
1- Ramazan Kaşlı
İYİ Parti 
1- Ayhan Erel

BAYBURT
AK Parti 
1- Fetani Battal

KARAMAN
AK Parti 
1- Recep Şeker
2- Selman Oğuzhan Eser
CHP
1- İsmail Atakan Ünver

KIRIKKALE
AK Parti 
1- Ramazan Can
MHP 
1- Halil Öztürk
CHP
1- Ahmet Önal

BATMAN
AK Parti 
1- Ziver Özdemir
HDP
1- Feleknas Uca
2- Necdet İpekyüz
3- Ayşe Acar Başaran
4- Mehmet Ruştu Tiryaki

ŞIRNAK
AK Parti 
1- Rizgin Birlik
HDP 
1- Hasan Özgüneş
2- Nuran İmir
3- Hüseyin Kaçmaz

BARTIN
AK Parti 
1- Yılmaz Tunç
CHP 
1- Aysu Bankoğlu

ARDAHAN
AK Parti 
1- Orhan Atalay
CHP 
1- Öztürk Yılmaz

IĞDIR
MHP 
1- Yaşar Karadağ
HDP 
1- Habip Eksik

YALOVA
AK Parti 
1- Ahmet Büyükgümüş
2- Meliha Akyol
CHP 
1- Özcan Özel

KARABÜK
AK Parti 
1- Cumhur Ünal
2- Niyazi Güneş
CHP 
1- Hüseyin Avni Aksoy

KİLİS
AK Parti 
1- Mustafa Hilmi Dülger
2- Ahmet Salih Dal

OSMANİYE
AK Parti 
1- Mücahit Durmuşoğlu
2- İsmail Kaya
MHP 
1- Devlet Bahçeli
CHP 
1- Baha Ünlü

DÜZCE
AK Parti 
1- Fahri Çakır
2- Ayşe Keşir
MHP 
1- Ümit Yılmaz

İşte HDP milletvekili aday listesi:

Adana       
Tulay Hatımoğulları
Kemal Peköz
Sever Uzun
Barış Karabıyık
Songül Aydın
Zeynel Kete
Beritan Önen
Ahmet Kılıç
Rozerin Tosun
İbrahim Yakut
Türkan Bakır
Cemil Özen
Zozan Efetürk
Ömer Uluçay
Deniz Varol

Adıyaman 
Hasan Basri Yorulmaz
Hayriye Korkmaz
Mahmut Özdemir
Birsen Tunç
Mehmet Selim Özbek

Afyonkarahisar 
Nevin Aytekin
Memet Şerif Çelik
Belma Koray
Mehmet Emin Gerz
Gülseren Karataş
İsmail Yılmaz

Ağrı
Berdan Öztürk
Dirayet Dilan Taşdemir
Dalha Kaya
Keziban Dumlu

Amasya
Hamza Yılmaz
Mithat Çelik
Cemal Kirli

Ankara-1 
Filiz Kerestecioğlu Demir
Eşref Kiraz
Emine Kaya
İshak Kocabıyık
Döndü Ceren Şimşek
Gazi Oti
Cennet Avcı
Ceyhun Akın
Dilek Ertürk
Erdem Ört
Ebru Demir 
Remziye Güçlü
Erdal Ataş

Ankara-2 
Nuray Türkmen Canlı
İstek Usalp
Vahide İlgün
Haydar Arslan
İpek Gür
Nurhayat Emire
Mustafa Demir
Nilgün Yılmaz
Rojan Mamo
Bahyettin Batur
Ömer Çelik

Ankara-3 
Veli Saçılık
Nazım Karakurt
Şehriban Leyla Çetinbaş
Haydar Üstündağ
Hülya Fırat
Mehmet Zarif Kesiciler
Fatma Koçyiğit Öner
İsmet Yalçınkaya
Tülya Sönmez Aytekin
Fatma Kızılöz
İlyas Kurt
Yiğit Öztürk

Antalya 
Kemal Bülbül
Deniz Yıldırım
Erdal Gilgil
Hadi Cin
Nigar Duru
İhsan Nergiz
Filiz Aslan
Veysel Akboğa
Meral Geylani
Hakkı Bulut
Hülya Hasbay
Orhan Gümüş
Hülya Bayar
Salih Varol
Gülsüm Güzel
Berivan Temel

Artvin
Recep Demirci
Emin Ekinci

Aydın 
Ferhat Tunç
Ayfer Demirel
Doğan Açığ
Özlem Tunç
Mehmet Celal Gümüş
Semra Başaran
Şahin Koç 
Bahaeddin Yağarcık

Balıkesir 
Nesibe Yöyler
Şahin Çoban
Yurdanur Güven
Hüseyin Gevher
Fadime Kam Temel
Halil Ersan Bekçi
Zehra Baba
Yahya Anık
Kenan Yağız

Bilecik 
Fehmi Korkmaz
Muazzez Parıltı

Bingöl 
Erdal Aydemir
Nihat Aksoy
Gülistan Azak

Bitlis
Mahmut Celadet Gaydalı
Zahit Mutlu
Sevda Tabak Yamaç

Bolu 
Kenan Balta
Gönül Gölbaş Sevdinoğlu
Rumet Serhat

Burdur
Bekir Çiçek
Taner Taş
İsmail Gelturan

Bursa-1
Yüksel Akgün
Aygül Saklı
Mustafa Yağcı
Aynur Yılmaz
Saffet Pehlivan
Raife Güven
Ahmet Okumuş
Mehmet Sait Yüksel
Cemal Hazar
Zeki Soyuşen

Bursa-2  
Mehmet Emin Adıyaman
Metin Kılıç
Elif Çubukçugil
Cahit Kırkazak
İpek Akman
Nüfer Ocaklı
Cemile Ösün
Mehmet Nedim Korkmaz
Kemal Doğan
Samet Kargalı

Çanakkale
Bülent Köreği
Adile Yalçın
Mustafa Bilgiç
Zübeyir Özkaya

Çankırı 
Nazlı Çoban
Hüseyin Yekta Erpolat

Çorum
Bektaş İlhan Eke
Hasan Satılmış
Hasan Çelik
Erdoğan Serin

Denizli 
Şerife Yıldırım
Nebi Ebci
Ayşe Levzan Süzük
Cevat Barin
Ayşe Özay
Musa Aydın
Perihan Üge
Birhat Demir

Diyarbakır  
Adnan Selçuk Mızraklı
Salihe Aydeniz
İmam Taşçıer
Remziye Tosun
Hişyar Özsoy
Semra Güzel
Garo Paylan
Dersim Dağ
Musa Farisoğulları
Abdurrahim Durmuş
Mehmet Temizyüz
Ferda Fahrioğlu Akın

Edirne 
Murat Amil
Hanım Güzel
Serdal Zımba
Hasan Atik

Elazığ 
Cevdet Konak
Selma Metin
Nevzat Beritanlı
Yaprak Filiz
Kutbettin Akan

Erzincan
Pınar Aytekin Özgüç
İbrahim Bozkurt

Erzurum
Mehmet Kasım Fırat
Zeliha Dündar
Faruk Çinar
Safet Polat
Cüneyt Laloğlu
Barış Kemaloğlu

Eskişehir
Hüseyin Demir
Nurten Özer Uluçelebi
Kerem Keskin
İlkay Abay
Hüseyin Özerdoğan
Günay Uyar
Vedat Aslan

Gaziantep
Mahmut Toğrul
Bedriye Yorgun
Mehmet Karayılan
Atiye Okay
Osman Demirci
Güler Erat
Kemal Akbulut
Umut Baran
Musa Aydın
Fatma Lebe
Selman Tutumlu
Birgül Yıldırım
Agit Erkan
Şahap Yıldırım

Giresun 
Halil Karavelioğlu
Alican Çakır
Nuriye Pervin Başer
Şenel Öztürk

Gümüşhane
Seyit Kartal
Yılmaz Taş

Hakkari
Leyla Güven
Sait Dede
Özgür Zeydanoğlu

Hatay 
Barış Atay Mengüllüoğlu
Hülya Kavuk
Kerem Nalbant
Fatma Özdemir
Servet Kavukoğlu
Kadriye Turhan
Yılmaz Bayram
Gülüzar Işık Çay
Mithat Mirioğlu
Naim Özbek
Paraşin Gümüş

Isparta
Mevlüt Sabuncu
Celal Çiçek
Ayşegül Korkutan
Ebubekir Gönan

Mersin 
Fatma Kurtulan
Rıdvan Turan
Atilla Güney
Fatmagül Demirtağ
Mehmet Şirin Kaya
Eylem Gençer
Mehmet Alış
Elif Aslan
Hüseyin Gür
Şerif Durmaz
Filiz Yılmaz
İbrahim Uzen
Reşat Aşan

İstanbul-1 
Pervin Buldan
Musa Piroğlu
Erkan Baş 
Erol Katırcıoğlu
Sema Uçar
Atila Özdoğan
Sultan Karasu
Tuncay Gökçe
Aylin Hacaloğlu
Emre Sarıgül
Ertan Hamitoğlu
Şehriban Alkış
İshak Karakaş
Yaşar Meral Çakıcı
Recep Yılmaz
Nurullah İşlek
Cansu İrem Kalender
Kuvvet İhsan Lordoğlu
Engin Aras
Mihriban Deniz Nar
Servet Güngördü
Irmak Dumlupınar
Eylem Saruca
Murat Gülener
Tülay Aydın
Veysi Yaklav
Günay Karaoğlan
Alya Akkuş
İlhan Çelik
Melekfer Borak Turgut
Mehmet Karaslan
Kemal İşler
Dürdane Bulgan
Emine Karaaslan Ateş
Sabri Ahı

İstanbul-2 
Ahmet Şık
Oya Ersoy
Hüda Kaya
Mustafa Avci
Tülay Korkutan
Alirıza Bilgili
Ayşe Berktay
Gülsüm Ağaoğlu
Gürşenay Dalveren
Hasan Özgüneş
Mehmet Güler
Ludmilla Büyüm
Hacer Elçin
Fener Günana
Celal Alphan
Musa Kılıç
Şadi Özdemir
Türkan Bingöl
Servet Güzel
Işıl Hacıarifkaptanoğlu Karababa
Mehmet Tayyip Arslan
Ozan Özgenler
Dilber Aslan
Musa Değirmenci
Dürdane Nilsu Yürür
Adnan Bulut
Maşallah Köysü
Rohani Çiçeklidal

İstanbul-3 
Turgut Öker
Dilşat Canbaz Kaya
Hakkı Saruhan Oluç
Ali Kenanoğlu
Züleyha Gülüm
Abdulhakim Daş
Elif Bulut
Celalettin Can 
Canşah Çelik
Fevzi Gerçek
Gülseren Kaya
Ekrem Baran
Ayşe Karadağ
Mehmet Dalkıran
Muazzez Töre
Aytekin Akdemir
Pınar Gezik
Kazım Şaroğlu
Belçim Oktan
Hüsnü Taş
Songül Büyükpınar
Süleyman Özkan
Gülfiraz Sağlık
Mehmet Peker
Dilek Ulaş
Enver Dursun
Aslı Yağcı
Rıdvan Öztürk
Laika Taka
Mesut Aldagül
Rojda Taşdemir
Serkan Yılmaz
Büsra Berna Toprak
Yusuf Yalvaç
Zerrin Oğlağu

İzmir-1
Serpil Kemalbay Pekgözegü
Nurettin Turğay
Yalçın Yanık
Rahime Turan
Hüseyin Çağlar
Mervan Sıncar
Ceyhan Akay
Halime Akdağ
Ferzende Deniz
Elfesye Nas
Tamer Aydın
Selman Yıldırım
Kamuran Akkuş
Hayri Etyemez

İzmir-2  
Murat Çepni
İdil Uğurlu
Ayşe Yılmaz
Mehmet Aker
Cemile Aydın
Süleyman Gündüz
Gönül Aygün
Orhan Ayhan
Derkay Tan 
Mahsun Korkmaz
Behiye Ertaş
Ekrem Can Alaygut
Abdullah Akdeniz
Edip Kaya

Kars 
Ayhan Bilgen
Arzu Moco
Bişar Alinak

Kastamonu 
Hüseyin Gökoğlu
İsmail Çavğa
Azat Avcı

Kayseri
Kadri Erener
Eylem Cengiz
Kenan Maraşlı
Mustafa Öçal
Niyazi Yalçınkaya
Nuran Ergen Kılıç
Zenun Orta
Zilan Yılmaz
Suat Demir
Fevzi Polat

Kırklareli
Faruk Özdel
Diren Cevahir Şen
Yakup Aslan

Kırşehir 
Gökhan Akın
Heliz Abı

Kocaeli
Ömer Faruk Gergerlioğlu
Fatma Yıldırım
Kureyş Bilgiç
Yasemin Üçer
Ali Dursun Buğdacı
Meryem Demir
Alaattin Enül
Ferhat Demirelli
Murat Ozan
Damla Bağci
Necati Altıntoprak
Sevican Yaşar
Kadir Yıldırımer

Konya 
Bülent Kılıç
Berna Çelik
Eylül Yaylacı
Gıyasettin Almaz
Jiyan Huri Yalçın
Ramazan Ot
Bahar Ekinci
Orhan Karaca
Osman Karaman
Hanifi Karaca
Abdurrahman Arslan
Mehmet Yönet
Hasan Gebeşoğlu
Mehmet Sait Koyuncu
Cahit Babahan

Kütahya
Abdurahman Adıyaman
Harun Gündüz
Savaş Babur
Gökhan Alkan
Şehmus Çelik

Malatya
Mehmet Tuncel
Jiyan Taş
Kemal Gedik
Fatma Alataş
Hüseyin Kılınç 
Sinan Öztürk

Manisa 
Lezgin Botan
Birgül Sağsöz
Adnan Mankan
Hasret Aslan
Cevdet Yıldız
Bayram Sönmez
Abiddin Padak
Nihat Yıldırım
İhsan Çaça
Veysi Durgut

Maraş 
Hüseyin Bakır
Meryem Yıldız
Rauf Tepe
Sevgi Borak
Şahin Şanci
Tülay Kılınç Deniz
İnanç Yıldız
Recep Kaya

Mardin 
Mithat Sancar
Pero Dundar
Tuma Çelik
Ebrü Günay
Gülbin Şahin Dağhan
Dilaver İnal

Muğla
Sultan Özcan
Hüsran Belgin Koç
Yılmaz Yüksel
Ebru Demir
Kemal Koç
Sebahat Fırat
Abdullah İpekli

Muş
Gülüstan Kılıç Koçyiğit
Mensur Işık
Şevin Coşkun
Adnan Topçu

Nevşehir 
İrfan Turan
Bedrettin Eser
Kevser Yalçın

Niğde
Mehmet Salih İtah
İbrahim Avşar
Ümran Baturay

Ordu
Mesut Bilgi
Bayram Kuşman
Ruken Kayaalp
Şevder Yandı
Çetin Kaplan
Tahsin Timur

Rize
Necmettin Durmuş
Köna Hazar Özsoy
Sevgi Evren Köroğlu

Sakarya 
Çiçek Arıç
Hividar Tangüner
Hüseyin Kaya
Gaye Çalışkan
Kemal Aktaş
Derya Bingöl
Haydar Erol

Samsun
Mediha Oya Yağcı
Celal Kocabıyık
Efraim Vayiç
Ali Dursun Kurt
Fikri Yolaydın
Kubilay Öztürk
Cemil Aksu
Sevda Özbek Yakut
Yusuf Kır

Siirt
Meral Danış Beştaş
Sıdık Taş
Hayrettin Şen

Sinop
Ayşe Gül Kafkas
Sefa Öztürk

Sivas
Rıza Karaman
Hüseyin Özcan
Şener Ünat
Hakkı Azarak
Ruken Koyun

Tekirdağ
Salim Kaplan
Feray Mertoğlu
Hüseyin Eriş
Gurbet Demirhan
Erhan Gövercin
Halime Tunç
Tekin Çatalkaya

Tokat
Erdal Bektaş
Rana Rende
Namet Ertoğan
Muhammet Veysel Yıldız
Servet Yüksel

Trabzon 
Hüseyin Taka
Ahmet Hazar Dilaver
Kader Uzun Madenkuyu
Nurettin Karadeniz
Güven Atabay
Dursun Ali Kurt

Tunceli
Alican Önlü
Meral Hanbayat Yeşil

Urfa 
Nimetullah Erdoğmuş
Ayşe Sürücü
Nusrettin Maçin
Ömer Öcalan
Aliye Kızıldamar
İsmail Kaplan
Roza Yazmacı
Yusuf Yetim
Songül Arpa
Orhan Özkan
Elif Rojda Talar
Celaledin Erkmen
Meral Balter
Bişar Tüysüz

Uşak
Süleyman Sözkesen
Şükran Sarı
Memet Latif Yıldırım

Van
Sezai Temelli
Bedia Özgökçe Ertan
Murat Sarısaç
Muazzez Orhan
Tayip Temel
Cengiz Çiçek
Mukaddes Karakoç
Asuman Yelmazer

Yozgat
Yusuf Aran
Mehmet Şirin Erez
Deniz Öztürk
Cem Eren Aslan

Zonguldak
Mehmet Zeki Salmanoğlu
Bedirhan Güneş
Evliya Güdan
Asya Gezer
Fevzi Kaya

Aksaray
Seyit Mehmet Keskin
Cihan Yılmaz
Şükran Acar
Ahmet Demir

Bayburt 
Şemsettin Takva

Karaman
Cemil Yalçın
Ayşe Durunesil
Remzi Gökdağ

Kırıkkale
Doğan Anğay
Rıfat Roni
Tekyeddin Aktaş

Batman
İdris Baluken
Feleknas Uca
Necdet İpekyüz
Ayşe Acar Başaran
Şükrü Baytar

Şırnak
Abdullah Güngen
Leyla Birlik
Hüseyin Kaçmaz
Nuran İmir

Bartın
Yılmaz Topaloğlu
Şayeste Salmanoğlu

Ardahan
Taşkın Aktaş
Yaşar Kaya

Iğdır
Habip Eksik
Kıznaz Türkeli

Yalova
Ali Fuat Hatip
Hediye Polat
Abdurrazak Ekinci

Karabük
Ensar Topal 
Mustafa Özsoy
Derya Göçtürk

Kilis
Kasım Kısa
Ezel Aydın

Osmaniye
Ahmet Eken
Müslüm Çağan
Derya Turhan
Celal Eker

Düzce
Yahya Macit
Sema Güneş
Mehmet Şerif Orgun

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler