İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Gördüğümüzü vururuz yanlarında durmayın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gördüğümüz her teröristi imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar” dedi.   

x

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, YPG KAMPLARINDAKİ ASKERLERİ İÇİN ABD’Yİ UYARDI 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’teki grup toplantısında Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü YPG’ye destek olan ABD’ye sert çıktı. Erdoğan, “Bizi vururlarsa sert karşılık veririz” diyen ABD’li komutan Paul Funk’ın haddini aşan sözlerine karşılık olarak da sert açıklamalar yaptı.

ABD HALKINA SESLENİYORUM 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYD/PKK terör örgütüne 550 milyon dolar yardım yapılacağının açıklanmasıyla ilgili, “İlk gelen haberler şu anda 550 milyon civarında parasal destek ama bunun 3 milyar dolara kadar çıkacağına yönelik de şu anda fiskoslar var. Buradan Amerikan halkının duyarlılığına sesleniyorum. Amerika’nın bütçesinden çıkan bu paralar Amerikan halkının cebinden çıkan paralardır” dedi. Erdoğan, “Bugüne kadar kaç tane DEAŞ’lıyı yok ettiniz. DEAŞ’ları nereye sevk ettiniz. Ortada hiçbir gerçek, kabullenebilecek hiçbir vaka yok. Biz bölgede kimin kiminle birlikte olduğunu, ne yaptığını, kime hangi imkânların sağlandığını tespit ediyor, kaydediyoruz. Artık hiç kimsenin DEAŞ bahanesini kullanma hakkı yoktur” diye konuştu. 

OSMANLI TOKADI YEMEMİŞLER 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açıktır. Türkiye’yi canlarının istediği gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleri yerlerle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadığını görecekler. Hemen yanı başlarında duranlardan başlayarak gördüğümüz her teröristi imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar.”

NATO EŞİTTİR ABD DEĞİL 

Erdoğan şöyle devam etti: “Bu nasıl NATO üyeliği. Biz NATO’da berabersek, NATO’nun maddeleri, hükümleri neyse Türkiye ne kadar uyuyorsa Amerika’nın da o kadar uyması gerekir. Şunun da bilinmesini istiyorum. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olarak söylüyorum, NATO eşittir, ABD değildir.”

SEHİDE HACZİN HESABI SORULUR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, Afrin şehidine icra gelmesine ilişkin olarak, “Bununla ilgili gerekli talimatlar verildi. Bu terbiyesizliği yapan kimse onunla ilgili hukuki takibat, her şey yapılacaktır. Böyle şehidimizle ilgili bu tür haciz muamelesi yapmak kimsenin haddine değildir. Bununla ilgili cenaze merasiminde o gün ben yapmıştım. Devlet bir defa böyle bir acze düşmez, düşemez, düşürenlere de hesabı sorulur” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Musa Özalkan’ın ailesini ziyaret etti.

SÖYLESENE BAY KEMAL 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”PYD bir terör örgütüdür, DHKP-C bir terör örgütüdür diyememektedir Bay Kemal. Siyasi ahlakın varsa açıkça dersin ki bunlar birer terör örgütüdür. Hiçbir zaman Nusra’ya terör örgütüdür diyemedi diyor. Bir daha söyleyeyim, Nursa, El Kaide bir terör örgütüdür. Ama kulağın var duymazsın, dilin, ağzın var hakikati söyleyemezsin” dedi.

Terörist cenazelerinde boy gösteren CHP’liler var 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis grubunda, PYD/PKK terör örgütüne destek veren CHP’li isimlerle, PYD için “vatanını savunan örgüt” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüntülerini izletti. Erdoğan şunları söyledi: “Bir grup siyasetçimiz de bu örgütlere hak ettikleri şekilde terör örgütü bile diyemiyor. Burada izlediniz ama bir de beraber izleyelim diyorum. Terör sevicilerin söylemleri ekrana gelirse isabetli olur. Görüntülerde kimlerin olduğunu, görün istedim. Ana muhalefetin genel başkanı, yardımcıları neler söylüyor. Terör örgütünün uzantısı durumunda partinin temsilcisi neler konuşuyor. Nerede bu? İçimizde. Türkiye’de. CHP’de her çeşidinden terör örgütünün cenazesinde boy gösteren milletvekili bulunuyor. Türkiye başka ülkeyle karşı karşıya gelirse safının karşı tarafta olacağını açıklayan CHP milletvekili var.” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, parti grubunda kılıç ve kilim hediye edildi.

Bunların efeliği ordumuzu görene kadar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akdeniz’de hukuka aykırı olarak sondaj yapan Yunanistan’ı ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni bu sözlerle uyardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’a Kıbrıs ve Ege adaları konusunda sert bir şekilde uyarılarda bulundu. Erdoğan şunları söyledi: “Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz  arama ve Ege’deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Ülkemizin, güneyindeki gelişmelere yoğunlaşmasına fırsat bilerek Kıbrıs’ta ve  Ege’de haddini aşanları yanlış hesap yapmamaları konusunda buradan ikaz ediyoruz. Güney sınırlarımızda yanlış hesap yapanların senaryolarını nasıl Fırat  Kalkanı’yla, Zeytin Dalı operasyonuyla çok yakında Münbiç’te ve diğer bölgelerde  atacağımız adımlarla bozuyorsak, onların hesabını da bozarız ve bozacağız. Bizim için Afrin neyse Kıbrıs ve Ege de odur.

YUNAN GENE ŞAŞIRDI 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısı sonrası, önceki gece Türk ve Yunan botlarının çarpıştığı iddiasıyla ilgili  soruya şu yanıtı verdi: “Bu Yunanlılar gene şaşırdı maalesef. Yunan botlarının Kardak’a bu tür geliş  gidişleri oldu. Biz başından itibaren Yunan tarafına, ‘Bu tür şeyleri yapmayın, etmeyin. Bizi sıkıntıya da sokmayın. Bu it dalaşını artık havada da bırakalım,  denizde de bırakalım’ dedik. Bırakılmayınca da askerimiz görevini yapıyor. Yine dün gece böyle bir şey oldu. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadan iş bitirildi.” 

HADDİNİZİ BİLİN 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kıbrıs açıklarında faaliyet gösteren yabancı  şirketlere, Rum tarafına güvenerek hadlerini ve güçlerini aşan işlere alet  olmamalarını tavsiye ediyoruz. Bunların efelikleri, bizim ordumuzu, gemilerimizi,  uçaklarımızı görene kadardır. Bu işin, öyle gözlerden uzak kaya parçalarında gizlice fotoğraflar çektirmekle, hiçbir geçerliliği olmayan anlaşmalarla, bölgeye  sondaj gemileri getirmekle olmayacağını bir kez daha hatırlatıyoruz” dedi. 

Selman’a Afrin telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman telefonda görüştü. Afrin zorla evlerinden çıkarılan halkın Zeytin Dalı Harekatı’nı desteklediğini belirten Erdoğan, operasyonla halkın evlerine döneceğini belirtti.

Onur ve haysiyet savaşı

Yanı başımızdaki coğrafyada 2. Dünya Savaşı’ndan sonraki en büyük paylaşım savaşının yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birileri Türkiye’yi de bu paylaşım kavgasının bir parçası olarak görüyor. Bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız ne de bir hiç uğruna feda edecek tek bir evladımız vardır. Kurtuluş Savaşımızdan sonraki en büyük haysiyet ve onur savaşını yürütüyoruz. Birileri masa başındaki projelerini uygulamaya çalışıyor olabilir. Biz var gücümüzle vatanımızı koruyoruz. Böyle bir imanı boğacak güç dünyada tanıyoruz. Eğer Türkiye’nin Afrin’de sivillere, mazlumlara  zarar vermeme hassasiyeti olmasaydı, Afrin’i Allah’ın izniyle tek bir şehit  vermeden, taş üstünde taş, omuz üzerinde baş bırakmadan şimdiye kadar çoktan almıştık” dedi.

Başbuğ gereken cevabı alacak 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, bir gazetede Afrin Harekâtı’yla ilgili yaptığı açıklamalara da sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Genelkurmay Başkanı’ndan emekli de olsa böyle bir açıklamayı duymak talihsizlik. Bunu söylemek kimin haddine? Askerin görevi nedir? Ülkesine saldıranlara karşı haddini bildirmek. Kışlasında oturup izleyecek mi? Siyasete alet edildiğini neye göre söylüyor? Gereken cevabı alacak” dedi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İngiltere´de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçimde kazanması için Kur´an okuyup dua eden güv

İngiltere´de Erdoğan´a dua eden güvenlik görevlisi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar