• $9,4864
  • €11,032
  • 545.115
  • 1515.18
23 Eylül 2021 Perşembe 07:01 | Son Güncelleme:

Gazilerin önünde HDP diyemedi

Gazilerin önünde HDP diyemedi

“Kürt sorunu'nun çözümü için HDP'yi muhatap gösteren Kılıçdaroğlu, şehit ve gazilerle bir araya geldi. Bu kez “Sorunu dostlarımızla çözeceğiz” dedi.

Bir süredir, "Kürt sorununun çözümünde HDP meşru muhataptır" açıklamalarıyla gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya'da gaziler ve şehit aileleriyle kahvaltıda buluştu.

Program sonrasında, açıtartışılan sözleriyle ilgili soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu bu kez HDP'nin adını vermekten imtina etti. Kılıçdaroğlu "Bu ülkeye barışı dostlarımızla getireceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Türkiye'de dünya kadar sorun var. Biz sorunlardan korkmuyoruz. CHP'nin Genel Başkanı olarak da bütün millete açık ve net söylüyorum, sizin oylarınızdan çok sizin sorunlarınıza talibim. Bu sorunları, samimi ve dürüst olarak çözeceğim. Bu ülkeye huzuru, bu ülkeye barışı birlikte getireceğiz. Dostlarımızla beraber getireceğiz."

Kılıçdaroğlu'na çağrı iddiası

CHP'li Barış Yarkadaş, Kılıçdaroğlu'na Suriyeli sığınmacılara ilişkin Beşar Esed'den görüşme çağrısı geldiğini iddia etti, ardından kendini yalanladı: "Doğru değilmiş."

<p>Almanya'da önemli bir ilk yaşandı. Türk  kökenli bir milletvekili, ilk kez federal mecliste başka

Federal meclise Türk başkanvekili

İran'da akaryakıt krizi! Benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu

Rusya'da düzenlenen cenaze hizmetleri fuarından ilginç kareler

NASA açıkladı: Samanyolu galaksisi dışındaki ilk gezegen bulunmuş olabilir