• $7,4222
  • €9,0172
  • 445.945
  • 1569.35
07 Ocak 2021 Perşembe 01:29 | Son Güncelleme:

'FETÖ yılanmış utanç içinde özür diliyorum'

'FETÖ yılanmış utanç içinde özür diliyorum'

Terör örgütü FETÖ üyeliğinden 8 yıl 9 ay ceza alan ve 2018'de şartlı tahliye edilen eski Zaman yazarı Alkan, 2 yıl sonra ‘aldandım' dedi, Erdoğan ve Bahçeli'den özür diledi.

Eski FETÖ medyası yazarı Ahmet Turan Alkan, kişisel internet sitesinde 2 yıl aradan sonra yazdığı ‘açık mektup’ niteliğindeki ilk yazıda, özetle şunları belirtti:

HERKES TÜYDÜ

“Hayatımın en büyük hatası, cemaat angajmanlı bir gazetede fikren hür ve müstakil kalabileceğimi varsaymak olmuştur. Bunu başardığımı zannediyordum; dönüp ardıma baktım ki... Vefa duygusunun nasıl düpedüz ‘saflık’ ve ‘enayilik’ noktasına dönüştüğünü de öğrendim. Acı bir şeydi...”

“Gazete yöneticilerinin birer ikişer yurtdışına ‘tüymeleri’ beni uyarmalıydı. İtiraf ederim ki uyanamadım. Saflığın bu derecesi elbet karşılıksız bırakılamazdı ve cezasını çok ağır ödedim, ödüyorum.”

HİCAP DUYUYORUM

“İncittiğim insanlar, zedelediğim şahsiyetler oldu ki Reisicumhurumuz ve sayın Devlet Bahçeli de var maalesef. Şimdi hatırladıkça hicab ediyor, kendilerinden helâllik diliyorum.”

“Fetö’nün bir terör örgütü olduğuna ancak, o mel’un 15 Temmuz darbesinden sonra görebildim ama çok geçti. Olup bitenlerin ardında, kökü ve ucu Atlantik ötesine uzanan, mahiyeti belirsiz, gölgeli insanlardan müteşekkil yarı mistik, alçak ve yılan gibi dessas bir örgüt vardı.”

“Devletin içine yuvalanmış her seviyede binlerce bürokratın varlık sebebi darbeden sonra su yüzüne çıktı, komplo âşikâr oldu. Fetö’nün en büyük fenalığı, ne yaptığını gayet iyi bilen fesat yönetici ağabey ve imam takımı dışında binlerce mâsum ve samimi insanın hayatını karartması olmuştur. Bu insanların dramlarıyla her yüz yüze geldiğimde bu deniz anasını andıran paralel örgüte lânet okudum.”

İKİYÜZLÜ, KİBİRLİ

“Kendini ‘sivil toplum hareketi’ diye takdim eden Fetö, aksine devleti sinsice ele geçirme hesabı yürüten ikiyüzlü ve tehlikeli bir örgüt. Kibirli, dünyaperest, çıkarcı, faydacı ve zalim bir şer şebekesi. Meşru devlet ve hükümet uzuvlarına karşı riyakâr tuzak tertipleyip, Türkiye’yi bazı dış güçlerin hesabına yeniden dizayn ederken suçüstü yakalandılar. Atlantik ötesinden kerâmet umanlar kötü yanılıyor. O cerbezesine güvenen ağlak adamın ve avânesinin artık bu topraklarda geleceği yok. Dış mihrakların pençesinde bir avuç gafil rehine durumundalar.”

“Peki, şimdi neredeyim? Zihnimde bir kekrelik; aldanmış, enayi yerine konulmuş olmanın verdiği acı bir tatsızlık ve derin bir hüzün. Örgütün güyâ beyin takımı ve prensleri batı ülkelerinde safâ sürerken, ülkesine güvenip evinde kalan bir avuç aldatılmış insan vicdan ızdırapları içinde. Pişmanlık mı? Evet! Özür mü? Elbette! Özür dilerim ey okuyucu.”

“KALBİM SİLİVRİ’DE” DEMİŞTİ

Ahmet Turan Alkan, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası almış, 2 yıla yakın cezaevinde kaldıktan sonra 2018’de şartlı tahliye edilmişti. Alkan, cezaevinden çıktığı gün “Kalbimin yarısı Silivri’de kaldı” mesajını yayınlamıştı.

<p>Son yıllarda, teknoloji ile ilgilenenlerin sıklıkla duyduğu kavramlar arasında büyük veri (big da

WhatsApp'la kayıp giden 'Prozodimiz'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türk mühendisler yaptı! Samur suya indirildi

Ankara buz kesti