İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

FET֒ye en büyük darbe Afrika’da vuruluyor 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika temasları, FET֒ye en büyük darbeyi indirdi. Afrikalı liderler, terör örgütünün varlığını tamamen bitirecek. 

x

Osman Nuri CERİT / ANKARA 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanlığı döneminde başlattığı “Afrika Açılımı”, ekonomik, kültürel ve sosyal işbirliğinde rekora koşarken, FET֒nün bu kıtadaki örgütlenmesinin yok edilmesinde de büyük önem taşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son olarak gerçekleştirdiği Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali ziyaretlerinde de terör örgütüyle mücadele gündeme geldi. 

İŞBİRLİĞİ SÜRECEK 

Erdoğan, Senegal’deki temasları sırasında bu konuda işbirliğini kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti. Maarif Vakfı tarafından Senegal’de kurulan okullarda; vatanını seven nesillerin yetiştirileceğini söyleyen Erdoğan, Türk ve Senegal devletlerinin teminatı altında faaliyet gösterecek okullara verdikleri destek dolayısıyla Senegal hükûmetine teşekkür etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile geçen hafta görüştü.

30 OKUL İÇİN ANLAŞMA

İhanet yapılanması FET֒nün Afrika Kıtası’ndaki maskesini de düşüren Türkiye, Kara Kıta’daki 30’a yakın ülkede Maarif Vakfı okullarının kurulması için anlaşma yaptı. Bu kapsamda çalışmalarını hızlandıran Maarif Vakfı, Çad, Somali, Burundi, Moritanya, Mali, Komor, Sierra Leone, Gambiya, Cubuti, Gine, Nijer, Sudan, Senegal, Komor, Kongo Cumhuriyeti ve Madagaskar’da kuruluşunu tamamladı ve eğitim faaliyetine başladı. Gabon, Burkina Faso, Kamerun, Angola, Fildişi Sahilleri, Zimbabwe, Togo, Fas, Ruanda’daki FETÖ okulları da kapatıldı. Vakfın bu ülkelerde eğitim vermesi için projeler hazırlandı. 

Erdoğan, Moritanya lideri Abdulaziz’le görüştü. 

MAARİF VAKFI MORİTANYA’DA DEVREDE 

Moritanya ziyaretinde de Erdoğan, Maarif Vakfı’nın görüştüğü ülkelerin eğitimle ilgili bakanlıklarıyla ortak teşebbüsler oluşturduğunu ve Moritanya’daki FETÖ okullarının Maarif Vakfı’na devredildiğini hatırlatarak, vakfın ülkede hayırlı hizmetler sunacağından şüphesinin olmadığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretleri sırasında FETÖ okulları yerine Maarif Vakfı aracılığıyla yeni Türk okullarının açılması konusunda anlaşmaya varılarak karşılıklı işbirliği anlaşmalarına imza atıldı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
CHP´li Özgür Özel´in 'Erdoğan konuşurken ezanlar geç okunuyor, hocalara talimat gidiyor' yalanı böyl

CHP´nin yalanları bitmek bilmiyor...

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Savunma Bakanı: SOM füzemizi satmaya başladık

Akdeniz’de Türkiye’ye karşı 'Bölgesel ordu' kuracaklar

En Çok Okunanlar