• $8,0891
  • €9,6924
  • 451.579
  • 1409.19
06 Nisan 2021 Salı 01:01 | Son Güncelleme:

FETÖ'nün Hava Harp Okulu yapısı çözüldü

FETÖ'nün Hava Harp Okulu yapısı çözüldü

FETÖ'nün “Hava Harp Okulu yapılanması” detayları ve isimleriyle deşifre oldu.

Mahrem yapılanmada "müdür yardımcısı" olduğunu itiraf eden P.M., örgütün askeri öğrenci kazanmak için uyguladığı yöntemleri tek tek anlattı. Telefon görüşmelerinde gizlilik için öğrencilere "hasta", bu öğrenciyle ilgilenen şehir dışından gelen abisine "bakıcı" denilirken, hiyerarşik yapının "doktor", "ser doktor", "öğretmen", "müdür yardımcısı", "müdür", "genel müdür" şeklinde isimlendirildiğini belirten itirafçı P.M., bu tür kavramlar kullanılarak "kurum havası" yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

'İKİ GENEL MÜDÜRLÜK!'

İstanbul'da "Hava Harp Okulu" ve "Hava Harp Akademisi" şeklinde iki ayrı "genel müdürlük" çatısı altında toplanan "Hava Kuvvetleri yapılanması"nın diğer illerdekilerle birlikte "Hava Kuvvetleri imamı" olarak nitelendirilen kişiye bağlı bulunduğunu aktaran itirafçı, "Hava Kuvvetleri imamı"nın "Namık" kod adıyla bilinen Adil Öksüz, 2015 sonrasında da Kemal Batmaz olduğunu belirtti. Şüpheli P.M., birden çok kişinin deşifre olmasını sağladı.

ABD'YE GİDİP ELEBAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Birçok kez örgüt üyelerinin ayarlaması ile Fetullah Gülen'i görmek için Amerika'ya gittiğini belirten P.M., daha sonraki dönemlerde de "Hava Harp Okulu mahrem yapılanması"na dahil olarak örgüte askeri öğrenci kazandırmak için çalıştığını söyledi.

<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi