• $ 6,8664
  • € 7,8595
  • 400.322
  • 117741
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
10 Şubat 2018 Cumartesi 00:59 | Son Güncelleme:

FET֒cü müdürlerin hepsi onu aramış

FET֒den ev hapsinde olan ABD Başkonsolosluğu çalışanı Mete Cantürk’ün, Böcek Davası sanığı Zeki Bulut’la birlikte pek çok FET֒cü polisle görüştüğü belirlendi.

Hilal YILDIRIM

FETÖ soruşturması kapsamında ifadesinin alınmasının ardından hakkında ev hapsi kararı verilen ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Mete Cantürk’ün, FET֒cü emniyet müdürleriyle yoğun irtibatı tespit edildi. Bu isimler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisine ‘böcek’ konulması olayının sanıklarından eski koruma müdürü Zeki Bulut’un da yer alması soruşturmaya çok farklı bir boyut kazandırdı.   

TOPUZ, ONUN ADINI VERDİ

ABD Konsolosluk çalışanı Metin Topuz’un 4 Ekim 2017’de tutuklanmasının ardından Topuz’un verdiği ifade doğrultusunda ABD İstanbul Konsolosluk çalışanı Mete Cantürk de ifade vermeye çağırılmıştı. İfadeye gitmeyen Cantürk’ün konsoloslukta saklandığı iddia edilmişti. Geçen ocak ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade veren Cantürk hakkında ev hapsi kararı verdi. 

BÖCEK İRTİBATI

Cantürk’ün 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişiminde adı geçen FET֒cü emniyet müdürleriyle irtibatları tek tek önüne konuldu. En çarpıcı olanı ise kamuoyunda ‘böcek’ davası olarak bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı sırasında ofislerine dinleme cihazı konulmasına ilişkin yargılanan sanıklardan eski emniyet müdürü Zeki Bulut’tu. 
Cantürk’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o dönem koruma müdürü olan Zeki Bulut ile ne şekilde irtibatının olduğu yönündeki savcılık sorularına yanıt veremedi. Cantürk’e Bank Asya hesabındaki hareketler soruldu. Cantürk, eşinin evine yakın olduğu için Bank Asya’ya para ve altın yatırdığını iddia etti. 

Her taşın altından çıkıyor  

İşte Cantük’ün ‘cebin’den çıkan eski emniyet müdürleri: Tahşiyecilere Kumpas” davasında sanık olan eski emniyet müdürü Tufan Ergüder ve Mutlu Ekizoğlu, yine aynı davadan mahkûm olan İstanbul Terörle Mücadele Şube eski Müdürü Yurt Atayün, İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ömer Köse, eski emniyet müdürü Bayram Özbek, İstanbul İstihbarat Şube eski Müdürü Erol Demirhan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü darbe soruşturması kapsamında tutuklanan eski emniyet müdürü Zeki Taşkın, darbe girişiminde Vatan Caddesi’ndeki bir tankta kamuflajla yakalanan eski Emniyet Müdürü Mithat Aynacı, Balyoz Davası’nı karara bağlayan ve ceza veren İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin eski üye hâkimlerinden FETÖ sanığı Murat Üründü. 

15 Temmuz nasıl bir iz bıraktı?

15 Temmuz nasıl bir iz bıraktı?

Manisa'da engelli çiftin aşkı sınır tanımadı

Manisa'da engelli çiftin aşkı sınır tanımadı

Saç kepeğini ve egzamayı önlüyor

Saç kepeğini ve egzamayı önlüyor

Survivor Tayfun'dan şaşırtan itiraflar: Bazı şeyleri sineye �

Survivor Tayfun'dan şaşırtan itiraflar: Bazı şeyleri sineye çekeceğim!