İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0818
  • 5.0136
  • 175.10
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

FET֒cu alçaklara ‘tek tip’ için geri sayım  

FET֒cü hainin 'kahraman' yazan tişörtle duruşmaya gelmesi AKŞAM’ın gündeme getirdiği ‘tek tip’ kıyafetin gerekliliğini ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Adalet Bakanlığı taslak çalışma başlattı. 

x

OSMAN NURİ CERİT

Türk milleti adına görev yapan mahkemelere hesap veren FET֒cü hainlerin, giydikleri kıyafetlerle duruşmalarda şov yapmasına tepkiler sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Marmaris’te suikast girişiminde bulunan hainlerden birinin, üzerinde İngilizce “kahraman” yazan tişörtle duruşmaya katılması AKŞAM’ın gündeme getirdiği “tek tip” kıyafetin gerekliliğini ve önemini ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, vatan ve millete kast edene hainlerin, mahkemeye Guantanamo’da olduğu tek tip kıyafetle çıkarılacaklarını bu konuyu Başbakan Binali Yıldırım ile konuştuğunu söylemişti. Adalet Bakanlığı bu gelişmeler üzerine taslak bir çalışma başlattı. 

VATANA İHANET VE TERÖR ZANLILARI

Düşünülen model, tutuklu ve hükümlülerin tümü için değil bazı suçlarla sınırlı olacak. Düzenlemenin, başta “terör” olmak üzere, “vatana ihanet”, “Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs”, “seçilmiş hükümeti yıkmaya teşebbüs” ve “Cumhurbaşkanına suikast girişimi” gibi, ağır ceza yargılamasına giren katalog suçlarla sınırlanması planlanıyor. Çalışma tamamlandıktan sonra, Bakanlar Kurulu'nda son şeklini alacak. Yönetmelik değişikliği yapılarak uygulamaya girebileceği, gerek duyulması halinde CMK ve Cezaların İnfazı Kanunu’nda da değişikliğe gidileceği belirtildi.

ANLAMINI BİLMiYORMUŞ!

İkinci skandal! Sincan’da sanık yakınından 

Ankara'da üzerinde "Hero (Kahraman)" yazılı tişörtle, Polatlı darbe davasının görüldüğü Sincan Cezaevindeki duruşma salonuna girmek isteyen bir sanık yakını gözaltına alındı. Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı ekiplerince alınıp polise teslim edilen Emirhan B, Polatlı davasında yargılanan amcası eski astsubay Halil İbrahim B'nin duruşmasını izlemek için mahkemeye geldiğini, bir mağazadan satın aldığı tişörtün üstündeki yazının ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi. Üniversite öğrencisi olduğunu belirten Emirhan B, ifade işlemleri için Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.  

AKŞAM GÜNDEME GETİRDİ

İlk kez AKŞAM’ın gündeme getirdiği, “FET֒cü hainlerin tek tip kıyafetle yargılanması” önerisi, pratiğe dönüşüyor. Adalet Bakanlığı, başta “terör” olmak üzere ağır ceza yargılamasına giren katalog suçlardan yargılanan tutuklular ile bu suçlardan mahkum olan hükümlüleri kapsayacak, “tek tip” kıyafet için taslak çalışma başlattı. 

 

 

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar