• $ 5,7775
  • € 6,5797
  • 260.268
  • 95.822
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'FETO denilen adam eninde sonunda buraya gelecek'

FET֒nün tamamen bitme noktasına geldiğini belirten Başkan Erdoğan, “Kamudan büyük ölçüde tasfiye ettik. Yaptıklarının cezasını çekecekler. FETO denen adam eninde sonunda o da gelecek” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda konuştu. FET֒ye karşı mücadeleyle ilgili açıklamalar yapan Erdoğan, “Ülkemiz içindeki ve dışındaki tüm FET֒cülere sesleniyorum; artık sonunuz geldi. Gidecek yeriniz, atacak adımınız kalmadı. Önünde sonunda elebaşınız da gelecek. Hemen her gün farklı ülkelerden FET֒ye operasyon için teklif alıyoruz. Mücadelemiz kararlılıkla sürecek” dedi. 

Cezasını çekeceksiniz

Başkan Erdoğan şöyle devam etti: “FETÖ terör örgütü son zamanların en tehlikeli örneğidir. Devlet görevlilerini durdurmak için akıl almaz yöntemlere başvuruyorlar. Cezaevlerindeki örgüt mensuplarının yaptıkları mezarlıkta ıslık çalmaya benziyor. FET֒yü kamudan büyük ölçüde tasfiye ettik. İş dünyasındaki imkânlarını da sıfırlıyoruz. Yaptıklarınızın cezasını çekeceksiniz.” 

Poşetlere karşı savaş 

Erdoğan’ın gündeminde market poşetlerinin paralı hale getirilmesi de vardı: Son zamanlarda biz plastik poşetler ve benzeri ürünlerle ilgili olarak bir savaş başlattık. Hatırlıyorum anacığım evde file dokurdu. Fileyle alışverişi yapar gelirdik. 31 Mart kampanyasında file kullanalım dedim arkadaşlara. Asla plastik poşet kullanmayacağız. 

Enflasyon ortalamamız % 9,54

Başkan Erdoğan, muhalefetin enflasyonla ilgili açıklamalarına cevap verdi. Koalisyon dönemlerindeki enflasyon rakamlarını hatırlatan Erdoğan şunları kaydetti: 1989, enflasyon 64,3. 1990, enflasyon 60,4. 1991, enflasyon 71,1 ANAP dönemi, DYP-SHP enflasyon 66. 1993, 71,1 DYP-SHP. 1994, enflasyon 120,3 DYP-SHP. 1995 enflasyon 76,1 DYP-SHP. 1996, 79,8 Refah-DYP, 1997, enflasyon 99,1 ANAP-DSP, 1998, enflasyon 69,7 ANAP-DSP, 1999, 68,8, 2000 enflasyon 39, 2001 68,5 enflasyon, 2002 enflasyon 29,8. Bundan sonra hep tek başına bizim iktidarımız. Enflasyon ortalamamız yüzde 9,54.

Başkan’dan 'kalp' istedi 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Ocak’ta Manisa programı sırasında kabul ettiği 10 yaşındaki kalp hastası Cemre Yılmaz, bir hayalinin gerçek olduğunu belirterek, en büyük dileğinin kalp nakliyle sağlığına kavuşmak olduğunu belirtti. Manisa’daki bir fabrika açılışı sırasında Erdoğan ile tanışarak sohbet etme imkânı bulan Cemre Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalp destek cihazıyla hayata tutunduğunu, boynunda taşımak zorunda olduğu mekanizma nedeniyle okula gidemediğini, sosyal hayata karışamadığını dile getirdi.  Cemre Yılmaz, sağlığına kavuşunca eğitimini tamamlayacağını, tıp fakültesine giderek kalp doktoru olmayı ve kendisi gibi kalp hastası çocuklara yardım etmeyi hayal ettiğini sözlerine ekledi. 

Batsın senin Manhattan’ın 

Başkan Erdoğan, uzun bir süredir tüm yerleşim yerlerinde yatay mimari konusunda ısrar ettiğini belirterek şunları kaydetti: “Böyle gelmiş böyle gider diyemeyiz. Deniz kenarlarını orman alanlarını betona çevirme gayretinde olanlar var. Orman morman ne var ne yok kesiyor atıyor oraya dikey mimari yapayım oradan da malı götüreyim yapılan iş bu. Doğa şöyle olmuş böyle olmuş umurunda değil. Bize de örnek veriyor Manhattan şöyle, batsın senin Manhattan’ın. Bizim medeniyetimizde ne diyor biz ona bakalım, ona göre yapalım bu işi. Sanki orada yaşayanlar çok mutlu, mutlu değiller. Öyleyse biz medeni olmayı bileceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanı'ma da söylüyorum kimsenin gözünün yaşına bakmayacaksın, yıkmaksa yıkacağız.”

Gazeteciler Günü için mesaj yayımladı 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için mesaj yayımlayan Başkan Erdoğan, “Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Tu¨rk basınının zenginleşmesine, demokratik ve bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'yla randevu bugün

Başkan Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edecek. İmamoğlu görüşmeyle ilgili açıklamasında “Saat 17.00’ye randevu aldım” dedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İstanbul´da Günün Kahramanı! Bebeği Havada Yakaladı...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Hangi emekli ne kadar zam alacak? İşte taban maaşlar

Kim Milyoner Olmak İster'de geceye damgasını vuran soru! Herkes şaştı kaldı!