• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
27 Haziran 2018 Çarşamba 16:17 | Son Güncelleme:

Eskişehir'de seçim heyecanı

Eskişehir'de seçim heyecanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından erken seçim tarihi belli olmuştu. 24 Haziran seçimleri için heyecan dorukta. 24 Haziran'da seçmene iki pusula tek zarf verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından erken seçim tarihi belli olmuştu. 24 Haziran seçimleri için heyecan dorukta. 24 Haziran'da seçmene iki pusula tek zarf verilecek. Oy pusulaların biri Cumhurbaşkanı seçimi için, diğer oy pusulası ise milletvekili seçimi için tercihe sunulacak. Cumhurbaşkanı seçilecek olan oy pusulasının üzerinde Cumhurbaşkanı adaylarının fotoğrafı ve isimleri bulurken, Milletvekili seçilecek pusulanın üzerinde partilerin logosu ve isimleri yer alıyor olacak. Vatandaşlar seçimlere az bir zaman kala hangi partinin anket sonuçlarında önde geldiğini öğrenmek istiyorlar.

ESKİŞEHİR SEÇİM SONUÇLARI İL İL OY ORANLARI İÇİN TIKLAYIN

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLEME LİNKİ İÇİN TIKLAYIN

ESKİŞEHİR SEÇİM SONUÇLARI SON DAKİKA

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizde sizlerle olacak.

ESKİŞEHİR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KİMLER?

NABİ AVCI

HARUN KARACAN

EMİNE NUR GÜNAY

MUSTAFA DÜNDAR ÜNLÜ

AHMET NAMIK AKDOĞAN

NURETTİN KABA

SERHAT TUNÇ

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1-Utku Çakırözer

2-Jale Nur Süllü

3-Nuray Akçasoy

4-Engin Çakmak

5-Sinan Özkar

SEÇİM SONUÇLARI 2018 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sadi Güven, herkesin oyunu vermesini tavsiye ederek, "İnşallah akşam da sağlıklı bir şekilde sonuçları açıklarız. Geçen seçimlerde aşağı yukarı saat 23.00 civarında açıkladık. Yine ümidimiz saat 24.00'ten önce açıklamak." bilgilerini paylaştı.

YSK'ye gelen sandık sonuç tutanaklarının aynı anda siyasi partilere de gönderildiğini yineleyen Güven, şunları kaydetti:

"Türkiye'de vatandaşlarımız şunu bilsin, biraz önce söyledim, hep söylüyorum ancak kamuoyunun çok bu konuda bilgisi olmadığını görünce de üzülüyorum. Dünyada sandık sonuçlarını tarayarak, sonuçları sisteme giren, aynı taranan sonuçları siyasi partilerle eş zamanlı olarak, aynı anda (bana ne zaman geliyorsa CHP'de o zaman gidiyor, AK Parti'ye, MHP'ye de o zaman gidiyor) paylaşan, bırakın onu 2014'ten bu yana siyasi partilerin dışında 81 milyon vatandaşımızın incelemesine açık tutan tek ülkeyiz.

Vatandaşlarımız kendi mahallesinde, kendi arkadaşlarının hatta kendilerinin tutmuş olduğu sandık sonuç tutanaklarının ilçe birleşmesinde doğru girip girilmediğini, il birleştirmesinde doğru girip girmediğini inceleme hakkına sahip. 2014'ten bu yana bir tane sandık sonucunun bile değiştirildiği itirazı gelmedi. Sistem çok güvenli. Mükerrer seçmen kesinlikle yok. O nedenle vatandaşlarımızın sakin, sessiz olmalarını diliyorum. Hakkı olanlar sandığın başında olsunlar, iş ve işlemleri takip etsinler."

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü