• $ 6,7241
  • € 7,3959
  • 369.582
  • 103024
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Kasım 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

'Eşini yakaladık, yaygara yapmadık'

Başkan Erdoğan, DEAŞ lideri Bağdadi’nin ablası ve ailesinin yanı sıra eşinin de yakalandığını ilk kez açıkladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni’nde konuştu. Erdoğan, “Bağdadi kendini imha etti. Bununla ilgili iletişim kampanyasını başlattılar. İlk defa bugün burada açıklıyorum. Biz de hanımını yakaladık, yaygara yapmadık. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini; onları üstelik de Suriye tarafında yakaladık” dedi. 

DEAŞ’I KURANLARI BİLİYORUZ 

Erdoğan şunları söyledi: “Çözmemiz gereken bir diğer fitne de terör meselesidir. Terörist masumların kanını döken kişidir. Müslüman’dan terörist olmaz. Utanmadan İslami terör ifadesini kullanan batının önce aynaya bakması lazım eğer terörist arıyorsan onlar sizde. Şu an Batı'nın bir çok ülkesinde teröristler cirit atıyor. PKK, PYD, FETÖ, DEAŞ orada… Kimse İslami terör ifadesini kullanamaz. İslamın adını kullanarak terör faaliyeti sürenlerin altını kazıyın altın hep İslam düşmanları çıkacaktır. El Kaide’nin ikizi DEAŞ’ı kimlerin kurduğunu bizzat takip ediyoruz. Hepsi arşivimizde var.” 

İLAHİYAT BİRİKİMİ BİR MARKADIR 

Erdoğan, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi için “Ülkemizin en köklü yüksek din öğretimi kurumu olan fakültemiz, Türkiye’nin ilahiyat birikimi nitelemesini hak eden bir müktesebata sahiptir. Hocaları, sayıları 10 bini bulan mezunları ve mevcut öğrencileriyle başlı başına bir markadır" dedi. 

TEK DİNİMİZ İSLAM’DIR 

Erdoğan şunları söyledi: “Fitne, mezhep mensubiyetinin kimi yerlerde başlı başına bir din haline getirilmiş olmasıdır. Bizim tek dinimiz İslam’dır diğer her şey ondan sonra gelir. Mezheplerin farklı bir yere oturulması farklı niyetlere hizmet ettiğine inanıyorum. Sayıları 2 milyara yaklaşan İslam ümmetini bölen mezhep ayırımını bir an önce çözmemiz gerekiyor. İslam adına sergilenen vahşetin gerisinde bir damla petrolü bir damla kandan değerli gören zihniyetin olduğu giderek daha iyi anlaşılıyor. Müslümanlar arasına örülen mezhep taassubu ve terör duvarını yıkmalıyız.” 

YEDİ DÜVEL SALDIRIYOR 

Erdoğan, “Türkiye yeniden İslam coğrafyasının umudu haline gelmişse, bunda hep birlikte verdiğimiz mücadelenin çok ciddi katkısı var. Bizim de çektiğimiz sıkıntılar var. Yedi düvel saldırıyor. Onlar üzerimize saldırıyor diye biz geçmişte olduğumuz gibi sünepe durumuna geçiş, yanaklarımızı çevirip hepsini de ‘tokatlayın’ diyecek miyiz? Diyemeyiz. Onun için dik durmaya mecburuz” dedi. 

MACARİSTAN’LA STRATEJİK TEMAS 

Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin dördüncü toplantısı kapsamında bugün Macaristan’a resmi ziyarette bulunacak. Türkiye-Macaristan ilişkilerinin tüm boyutlarıyla gözden geçirileceği temaslar kapsamında, iki ülke arasında muhtelif anlaşma ve belgelerin imzalanması öngörülüyor. 

FETO’YU VERMİYOR, DEMEK Kİ HESABI VAR 

Erdoğan, ABD'nin tüm delillere rağmen FETÖ elebaşını iade etmediğini belirterek, “Neden 400 dönüm arazide ağırlıyor? Neden bize teslim etmiyor? Demek ki bu proje üzerinde hesaplar var” dedi.  

Başkan Erdoğan, ABD’nin FETO’yu 400 dönüm arazide himaye ettiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Teröristler Avrupa’da cirit atıyor. İslami terör diyen Batı kendisine baksın. Terörist arıyorsanız kendinize bakın. DEAŞ’ı kimlerin kurdurduğunu kimlerin kullandığını bizzat kendi ağızlarından duyup takip ediyoruz. Hepsi bizim arşivlerimizde sesli ve görüntülü var. FET֒nün ne olduğunu görmek istiyorsanız elebaşlarının kimin himayesinde yaşadığına bakın.” 

HESABINI KİM SORACAK 

Erdoğan şöyle devam etti: “Neden kendisini 400 dönüm arazide ağırlıyor? Neden bize teslim etmiyor? Demek ki bu proje üzerinde hesaplar var. 251 evladım bu ülkede 15 Temmuz’da şehit edilecek birileri çıkacak birilerini kurtarma gayretine girecek. Şehit ve gazilerimizin hesabını kim soracak. Bu yönetimde olarak bizim görevimiz değil mi?” 


MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kara yolları onlara kaldı! Objektiflere yansıyan kareler...

ŞOK 27 Mayıs - 2 Haziran aktüel ürünler kataloğu çıktı!