• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
30 Ekim 2013 Çarşamba 16:17 | Son Güncelleme:

Erdoğan'dan Marmaray açıklaması

Erdoğan'dan Marmaray açıklaması

Erdoğan İzmir İl Başkanlığı'nın yemeğinde konuştu. Marmaray'da gün içinde yaşanan kesintilere değinen Erdoğan'dan çarpıcı mesajlar geldi... TCDD yaptığı açıklamada sıkıntının bazı meraklı vatandaşların 'imdat butonuna' basmasından kaynaklandığını duyurmuştu. Başbakan da bu konuya değindi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli bölümler şöyle:

Karşımdaki üslup ve seviyeye ben cevap vermezken ama bir şeyi söylemem gerekiyor. Burada şahsımıza yada kendi yakınlarımıza yönelik kullanılan ifadeler, ailemize yönelik kullanılan ifadeler yenilir yutulur değil. Ama biz ya sabır diyoruz. İnanıyoruz ki milletimiz de onlara bedeli ödetecektir.Şunu burada açık açık söylüyorum. Toplumda yaratılmaya çalışılan kutuplaşmada, hükümetin ve Ak Parti’nin hiçbir sorumluluğu ve katkısı yoktur.  11 yıl boyunca hiçbir vatandaşımızın ideolojisine yaşam tarzına nereye oy verdiğine bakmadan eşit derecede hizmet götürdük.

DİLİMİZ YAPICI

Biz terörün açtığı yaraları kapatmanın, ayrıştırmayı önlemenin samimi mücadelesi içinde olduk. Dilimiz yapıcı bir üslup oldu. Sanal gerilimlerden özenle sakındık. Sadece işimize baktık. 
Ben geçtiğimiz hafta Van’daydım. Muhteşem bir toplu açılış töreni yaptık. Özalp ilçesine geçtim, Erciş’e geçtim. Erciş malum, Van depreminde Van merkez ile depremden en çok yaralanan yerdi. Gerçekten Van Denizi’ne, göl demiyorum bilerek söylüyorum, bakıyorsunuz TOKİ’nin yaptığı 6 bin konut, yeniden inşa olunan bir Erciş var. Toplamda 18 bin konut buralarda inşa edildi.

>>> FOTOĞRAFLARLA MARMARAY

>>> TCDD'DEN MARMARAY AÇIKLAMASI

MARMARAY'DAKİ SIKINTININ NEDENİ

Dün İstanbul’da bu çok anlamlı açılış, birazdan Kuşadası’nda yapacağımız önemli açılışlar bu ülkenin evlatlarını sevindirmez mi yahu?

Bakın dünden bu yana 15 gün süreyle dedik ki Marmaray ücretsiz çalışacak. Şimdi vatandaş tabi bir Ayrılıkçeşme’den biniyor, Kazlıçeşme’ye gidiyor. Kazlıçeşme’den biniyor, Ayrılıkçeşme’ye dönüyor. Fakat birileri yine aynı şekilde daha ilk günden, bakıyorsunuz oradaki hassas çekilmemesi gereken, biliyorsunuz imdat şeyleri var. Yahu onu çekiyor, tabi orada ister istemez maalesef Marmaray’da bir sıkıntı meydana geliyor.

BİRİLERİ KOLU ÇEKİYOR VE TWEETLER BAŞLIYOR

Hemen medya hazırlıklılar. Arkadan gelip çekimini yapıyor. Sonra hemen tweetler başlıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yani kimin neyi merak ettiğini anlamak bakımından ne için çalıştıklarını anlatmak bakımından çok önemli. Fakat isteseler de istemeseler de millet istikametini bulmuş.

BU ARA TWEETLERDE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Ben pek tweetleri falan takip etmem. Bu ara tweetlerde güzel şeyler oluyor. Ecdadımız diyor gemileri karadan yürüttü, AK Parti’de Marmaray’ı denizin altından yürütüyor. 

HAYALLERİNİN ULAŞAMADIĞI YERE İCRAATIMIZ ULAŞIYOR

Hamdolsun bunların hayallerinin ulaşamadığı yere bizim icraatımız ulaşıyor. Bu 153 yıllık rüyayı gerçekleştireceğiz dediğimiz zaman bizimle dalga geçiyorlardı. Ama şimdi gerçekleşti. Bununla da kalmayacağız. İnşallah 2015’te bitecek şekilde otomobillerin geçeceği iki katlı tüneli şu anda inşa ediyoruz. 
Aynı şekilde üçüncü köprüyü de yapıyoruz. O da 2015’te bitecek. Bütün bunları yaparken hepsinin ayrı bir işlevi olacak. Ağır vasıtalar üçüncü köprüyü kullanacak. Birinci ve ikinci köprüyü kullanamayacak. Raylı sistemle toplu taşım kültürünü öne taşıyacağız. İki katlı tünelden de sadece otomobiller geçecek.

TEDBİRİMİZİ ALACAĞIZ

Biz tedbirimizi alacağız. Efendim ama işte İstanbul’da ulaşım problemi çözülemedi. Bu kadar yoğun bir göçün olduğu, yoğun bir aracın trafiğe girdiği, biz de toplu taşım kültürü yeni oluşuyor. Herkes otomobiline tek olarak biner. Buradan hareketle toplu taşım kültürü gelişmiş olan kültürlere baktığınız zaman bugün Londra merkeze giremezsiniz. Bu 20 pounddur.  
ABD’de New York’ta belli saatlerde adeta nefes alamaz, hareket edemezsiniz. Bunlar dünyanın her yerinde var. Ama bunu görmeyenler, bakıyorsunuz nereden çakarız, bu kadar İstanbul’da büyükşehir belediyesi metrobüslerle, alt geçitlerle, bütün bunlarla, metro hatlarıyla yoğun çalışma yapmasına rağmen iş buraya kadar gelebiliyor. 

.MUHALEFETE ÇOK SERT ELEŞTİRİLER

CHP'nin bu kadar niteliksiz ve seviyesiz yönetime sahip olmasına açıkcası CHP tabanı adına da üzülüyoruz.Aynı şekilde MHP'nin bu kadar küfürbaz,, Türkçenin güzelliklerinden bu kadar uzak olmasına, BDP'nin bu kadar vesayet altında olmasına, ayrıştırıcı olmasına o partilerin tabanı adına da çok üzülüyoruz.

VAN'DA İDEOLOJİ GÖZLERİ KÖR ETMİŞ

Van'da bir dere akıyor, içi pislik akıyor. Vatandaş kurulmuş ama belli ki..Ses çıkarmıyor. Hastane diyorlar, gecikme var ama bu tehditlerden kaynaklı. Biz kendilerine bu hastaneyi er yada geç bitireceğiz dedik.Fakat şu dere size birşeyler anlatmıyor mu.Bu belediyenin işi, çöplerini oraya döküyor. Konteynırları bile içinde. Bunu yapmaktan bile acizler. Buna bile göz yumuyorlar. O ideoloji adeta gözlerini kör etmiş.Niçin tavır koymuyorsunuz. O konuyu kapatıp başka istismar alanlarına çekiyorlar. Aynı manzara İzmir'de, Ege'nin incisi İzmir hiç hak etmediği bir muameleye maruz kalıyor. Metro yarım kalmıştı. Bakanımıza Binali Bey'e bunu tamamlayın dedik ve tamamladık. Ana muhalefetle birlikte açtık. İzmir Türkiye ve dünyada çok ileri bir konumda değil.

BAŞÖRTÜLÜ VEKİL

Parlamento'da, İçtüzükte buna mani hiçbir şey yok. Bu kardeşlerimizin bu konudaki kararlarıyla ilgili olarak buna herkesin saygı duyması gerekir. Bunlar 657'ya tabi memur da değil, millet tarafından seçilmiş, temsilcisidir.

 

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'
'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu
Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te "Asker Duası" coşkusu

3'ü turuncu, 2'si gri kategoride... 9 terörist etkisiz hale getirildi
3'ü turuncu, 2'si gri kategoride... 9 terörist etkisiz hale getirildi

3'ü turuncu, 2'si gri kategoride... 9 terörist etkisiz hale getirildi

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor