• $ 5,7593
  • € 6,4084
  • 277.039
  • 99517.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erdoğan'dan çok çarpıcı 'Andımız' yorumu!

Başbakan Erdoğan açılışlar için gittiği Adana'da halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan Adana'daki konuşmasına Mısır'daki direnişin sembolü Rabia işaretini yaparak başladı. Alandakilere 'Rabiayı unatmadığınız için teşekkür ederim' diye seslenen Erdoğan'ın konuşmasının önemli bölümleri şöyle:

'Halep oradaysa arşın Adana'da. Biz 2002'nin sonunda görevi devraldığımızda kamu net borç stokunun milli gelire oranı yüzde 61.5 idi. Biz bu oranı yüzde 17'ye kadar düşürdük.'2003 yılında bütçemizin yüzde 43'ü faiz ödemelerine gidiyordu.Bu oranı şu anda yüzde 13'e düşürdük.Türkiye piyasalardan borçlanırken bizden önce yüzde 63 faiz ile borçlanıyordu. Şimdi yüzde 7'ye düştü. Aradaki fark vatandaşımın cebinde kalıyor. Yalan yanlış konuşanların yüzüne bunu çarpmak lazım. 

GADASINI ALDIKLARIM

Erdoğan konuşmasının sırasında 'Türkiye seninle gurur duyuyor' diyen vatandaşlara gülerek 'Gadasını aldıklarım' diye karşılık verdi.

MİLLİYETÇİLİK, ULUSALCILIK DİYENLER

Şimdi bu rakamlar ortadayken Adana'ya gelip milliyetçilik, ulusalcılık satmaya çalışanlara sormak lazım.Sizler ülkeyi borçlandırdınız, bizler temizledik.Bunlar aziz bayrağımızı, pasaportumuzun , türk liramızın itibarını yerlerde süründürdüler, biz o itibarı kazandırdık. Biz slogan milliyetçisi değiliz. Milliyetçilik milleten isteklerine, ihtiyaçlarına cevap vermektir. Her sabah çocukları sıraya dizip 1933'lerden kalma, geri kalmış ülkeleri hatırlatan sloganları attırmak değildir.Milliyetçilik o çocuklara okuyacakları güzel sınıflar, okullar inşat etmektir. Milliyekçilik çocuklara slogan attırmak değil vizyon sunmaktır.Kafatası milliyetçiliğiyle bir yerlere gelinmez. Doğruyuz dediler yolsuzluğa battılar. Çalışkanız dediler yıllarca yan gelip yattılar.

O İSİMLERİ AĞZIMA ALMAYACAĞIM

Ana ve yavru muhalefetin liderlerinin isimlerini ağzıma almayacağım, kendimi yormaya gerek yok.O işi genel başkan yardımcılarıma bırakacağım.

ESMA'YI UNUTMAMALISINIZ

Erdoğan alandakilere 17 yaşındaki Esma'yı unutmuyorsunuz değil mi diye sordu.Biz zalimlerle asla beraber olmayacağız diyen Erdoğan şöyle devam etti

KİMSEYLE PAZARLIK YAPMAYIZ

'Demokratikleşme paketi hem demokrasiye hem ekonomiye hem kardeşliğimize güç katacak. Sağın, solun ne dediğine değil sizin, milletimin ne dediğine bakacağız.Sizin istemediğinizi bilin ki bizde istemeyiz. Sizin onaylamadığınızı biz de onaylamayız.Kimseyle pazarlık etmeyiz.11 yıldır her reformumuzdan korku senaryosu çıkaranlar yine aynı şeyi yapmaya çalışıyor ama göreceksiniz onlar kaybedecek, Türkiye kazanacak.Kardeşliğin önünü tıkayanlar kaybecek.

ADANA'YA YATIRIM MÜJDELERİ

4 Haziran 2011’de Adana’ya geldim. Burada sizlerle bir hasret giderdim. O gün burada Adana için bazı yatırımlardan bahsetmiştim. Biz geçmiş siyasetçiler gibi unutanlardan ve unutturanlardan değiliz. Neyi söylediysek yerini bulana kadar peşini bırakmayız. 2011’de demir yolu ağını söylemiştik. Aynı yıl çalışmaları başlattık.

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>İstanbul´da bir fotoğrafçının yanında çırak olarak çalışmaya başlayan ve 1972 yılında açtığı ´Şir

´Şirin Baba´ 7 Milimetrelik Bıçağıyla Guiness´e Girmeyi Bekliyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bilim insanları açıkladı! Bu besinleri tüketmek hayat kurtarıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları