İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Erdoğan liderliğindeki Türkiye desteklenmeli! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sudan Meclisi’nde tekbirlerle karşılandı. Tarihi konuşmasının ardından Sudanlı milletvekilleri, Erdoğan’ın liderliğinin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. 

x

KRİZ YÖNETİMİNİ VE MAZLUMU MÜDAAFASINI ÖRNEK ALIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sudan’a ziyareti kapsamında Sudan Ulusal Meclisi’nde konuşma yaptı. Büyük bir sevinç yaşayan Sudanlı vekiller Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı meclis’in girişinden konuşma yapacağı kürsüye gelene kadar tekbir getirdi. Bazı milletvekillerinin ise ağladıkları gözlerden kaçmadı. Sudanlı milletvekilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izlediği iç ve dış siyaset ile başta Kudüs meselesi olmak üzere İslam dünyasını ilgilendiren konularda verdiği güçlü destekten övgüyle bahsetti.

Onlardan esinleniyoruz 

Sudan İslami Hareketi yöneticilerinden milletvekili Abdulcelil en-Nezir el-Karuri, Erdoğan’ın iç politika ve kriz çözümünde izlediği yöntemden esinlendiğini ifade ederek “İslam dünyasının meselelerine verdiği destek bizleri onu desteklemeye sevk ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gittiği her yerde Sudanlı vatandaşlar karşıladı. 

Dünyaya direniyor 

Islah Hareketi Başkan Yardımcısı ve milletvekili Hasan Osman Rızk ise Erdoğan’ın, Müslümanlar arasındaki safları birleştirdiğini ve İslam dünyasının meseleleri uğruna tüm dünyaya direndiğini söyledi. Rızk, “Sudan olarak, Müslüman kardeşlerimizi müdafaa eden bu liderliği desteklemeliyiz” dedi. 

Sudan halkı olarak arkandayız!

Sudan Ulusal Meclis Başkanı İbrahim Ahmed Ömer, “Sudan halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında çünkü Kudüs’ün müdafaasına ilişkin söylemlerin onları da temsil ediyor” dedi. 

TAM BİR KURUMSAL DEVLET MODELİ 

Sudanlı milletvekili Faysal Yasin de İİT’nin İstanbul’daki zirvesinin ardından önceden dağınık halde olan bir gücün yeniden zuhur ettiğini dile getirdi. Trump’ın Kudüs’le ilgili kararının İslam ülkelerini, siyasette etkili yeni bir safta birleştirdiğini belirten Yasin, bunun ekonomik ve sosyal açıdan farklı etkileri olacağını ifade etti. Yasin ayrıca, Erdoğan’ın Türkiye’deki iktidar tecrübesiyle Arap dünyasındaki popülaritesinin, bölge ülkelerini Türkiye Cumhurbaşkanı’nın sunduğu kurumsal devlet modelini uygulamaya sevk edeceği görüşünü savundu. 

Türkiye Arap dünyasının emniyet supabı  

Eski Meclis Başkanı İbrahim Ahmed et-Tahir de “Türkiye Ortadoğu’da büyük bir rol oynuyor. Dış siyaseti ise Arap dünyasında emniyet supabı oldu” dedi. Türkiye’nin İslam’ın kutsallarının muhafızlığını yaptığını ve bu bağlamda Sudan’dan büyük destek gördüğünü aktaran Tahir, Arap hükümetlerinin, bölgeyi kuşatan büyük tehlikelerin farkına varması gerektiğini dile getirdi. Tahir, “Dünya İİT zirvesinden sonra eski dünya değil. BM’de de açıkça görüldü” dedi.  

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden (KTÜ) akademisyenlerin de destek verdiği Trabzonlu Albayrak Savun

´Wattozz´ projesi dünya basınında

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yarım tonluk bomba gün yüzüne çıktı!

En Çok Okunanlar