• $8,3517
  • €9,7553
  • 503.331
  • 1112.57
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Ağustos 2013 Cumartesi 23:00 | Son Güncelleme:

Erdoğan: Dünya 5’ten büyük!

Erdoğan: Dünya 5’ten büyük!

Başbakan Erdoğan, memleketi Rize’den Suriye ve Mısır’da yaşananlarla ilgili dünyaya seslendi: Ey BM Güvenlik Konseyi neredesin? Ne işe yararsın. 5 daimi üye dünyanın kaderini belirliyor. Unutmayın dünya 5’ten büyüktür. Vakti geldiğinde halklar hesabını soracaktır. 

MUSTAFA BAYRAK - RİZE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de toplu açılış törenlerine katıldı. Kente kazandırılan hizmetlerin bedelinin 60 milyon TL olduğunun altını çizen Erdoğan’ın gündeminde yine Suriye ve Mısır’da meydana gelen olaylar vardı: 

- İki yıldır Suriye’de insanlık dışı bir katliam sergileniyor. 100 binden fazla masum insan hayatını kaybetti. 2 milyondan fazla Suriyeli toprağını, evini barkını bırakıp komşulara hicret etti. Önceki gün hepimiz gördük. O yavrular maalesef kimyasal silahlarla şehit edildi. Bu Beşşar Esad’ın artık son çırpınışlarıdır. Allah, inanıyorum ki bunun hesabını en kısa sürede ondan soracaktır. 

YANIMIZDA HAK VE HALK VAR 

- Birileri diyor ki Türkiye yalnızlaştı. Hayır, Türkiye yalnızlaşmadı. Bizim yanımızda tankı topuyla o yavruların üzerine iniyorlarsa bilsinler ki bizim yanımızda da Hak ve halk var. NATO üyesi olarak dünyanın dört bir yanında görev verildiğinde giden ülke olarak neden Somali’ye Afganistan’a Balkanlar’a gittin diyen var mı? Hayır, yok. 

- Ey BM Güvenlik Konseyi neredesin? Sen ne işe yararsın, ne için kuruldun? Kuruluş amacın barış değil miydi? Şu an sen barışın temsilcisi değilsin. Şu an 5 tane üye, hatta iki üye dünyanın kaderini belirliyor. Ama unutmayın dünya 5’ten büyüktür, vakti geldiğinde dünya halkları bunun hesabını  soracaktır. 

BEYAZ SARAY’A NE OLUYOR 

- Son zamanlarda bir şey daha öğrendik. Baktık ki 3 Şubat 2011’de İsrail’deki panelde eski İçişleri Bakanı olan bir bayan ile Yahudi bir entelektüelle konuşuyor. Moderatör soruyor… Daha önce açıkladım. Hemen tutuştular. Neden rahatsız oluyorsunuz. Moderatör ‘Seçimi Müslüman kardeşler kazanırsa ne dersiniz’ diye soruyor. ‘Böyle şey düşünmek istemem, zaten kazanamazlar. İktidarda kalamazlar. Filistin’de Cezayir’de kalamadılar’ diyor. Sonra da ekliyor: ‘Demokrasi sadece sandık değildir.’ Demokrasi sadece sandık değildir diyenlerin kim olduğunu öğrendiniz mi? Bunu söyleyince Beyaz Saray’dan cevap geliyor. Üzüldüm. Muhatabı Beyaz Saray değildi. ABD’yi değil İsrail’i ifade ettim. Beyaz Saray’a ne oluyor da Beyaz Saray cevap veriyor. Bu yakışık almadı. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

 

<p>AA'nın Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre, çatışmaların, ağırlıklı olarak c

Berde'yi hedef alan Smerç roketatar sistemi imha edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Brokolinin faydaları saymakla bitmiyor! Brokoliyi nasıl tüketirsek daha sağlıklı olur?

Vahşi doğanın hamile hayvanları