• $ 6,8623
  • € 7,7886
  • 399.195
  • 118713
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
06 Şubat 2019 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

'En fazla birkaç hafta bekleriz'

Başkan Erdoğan partisinin grup toplantısında, “Münbiç’teki  teröristler birkaç hafta içerisinde buradan çıkarılmazsa bizim bekleme süremiz  sona erer. Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz” dedi.  

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’teki grup toplantısında Suriye’nin kuzeyine yapılacak operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Terör örgütünün Münbiç’ten çekilmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Yaptırım listesi dahil, hiçbir tehdit bizi bu yoldan geri çeviremez. Münbiç’teki teröristler birkaç hafta içinde buradan çıkarılmazsa bizim beklememiz sona erer” dedi. 

BEKLEME SÜRESİ BİTER 

Başkan Erdoğan şu açıklamaları yaptı: “Münbiç’teki  teröristler birkaç hafta içerisinde buradan çıkarılmazsa bizim bekleme süremiz  sona erer. Aynı şekilde Fırat’ın doğusunda, Türkiye’nin desteğiyle bölge halkının  kendi yönetimini tesisi birkaç ay içinde sağlanmazsa bekleme süremiz yine sona  erer. Bu durumda Türkiye, muhataplarına verdiği sözleri tutmuş ancak karşılığını bulamamış olacaktır.” 

VERDİĞİN SÖZÜ TUT 

Erdoğan, “Biz bir an önce burayı da bölge halkının kendi yönetimine geçirmeyi hedefliyoruz.  Siyasi ve diplomatik mücadelemizin yanı sıra askeri hazırlıklarımızı da  sürdürüyoruz. Şayet Amerika bize verdiği sözleri tutup bölgeyi teröristlerden  temizlemez ve Türkiye’nin kontrolünde bir güvenli bölgenin tesisine katkı  sağlamazsa, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.” 

Suriye, hayati bir Türkiye davasıdır 

Suriye’nin dünyada oynanan oyunların en kritik yeri olduğunu ifade eden Erdoğan, “Şayet Suriye sahasındaki  planlar hayata geçirilebilirse bu büyük dönüşümün yeni hedeflerine de sıra  gelecektir. Bunlardan birinin Türkiye olduğu da şüphesiz bir gerçektir. Bunun  için Suriye meselesini hayati bir yere oturtuyoruz. Suriye davasının, Türkiye davası olduğunu bilmeyecek kadar ülkesine yabancılaşmış olanlara sadece yazıklar olsun diyoruz.” 

Venezuela senin eyaletin mi? 

Venezuela’da yaşananlara da değinen Erdoğan, şunları kaydetti: “İşte şu anda Venezuela’da olanlar... Venezuela senin eyaletin mi?  Seçimle işbaşına gelmiş bir insana nasıl olur da ‘burayı terk et, git’  diyebilirsin? Seçime dahi girmemiş olana nasıl olur da sen o devletin başkanlığı  teslim edersin? Hani demokrasi? Hani demokrattınız. Bu ne iştir? Böyle bir  anlayış olabilir mi? Bunu kabullenmek mümkün mü? İşte Avrupa Birliği... Avrupa  Birliği’nin de ne olduğu ortaya çıktı. Hani demokrasi, nedir bu zillet?

300 bin mülteci yurduna döndü 

Erdoğan, “Şu an itibarıyla dönenler 300 bini bulmuştur.  Diğer bölgeler ya terör örgütlerinin ya da halkına güven vermeyen rejimin zulmü  altındadır. DEAŞ’a ve PKK/YPG’ye karşı çıkmamızın tek sebebi, bunların terör  örgütleri olmasıdır. Bunun dışında biz Suriye halkının gerçek temsilcisi olan  hiçbir kesime karşı ön yargılı değiliz, hepsiyle de yakın diyalog içindeyiz. Meşruiyeti olan Suriyeli muhaliflerin hepsiyle oturup görüşüyor, kendilerine  yardımcı olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi bugün 

Başkan Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada bugün MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geleceğini söyledi. Başkan Erdoğan TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın grevinden istifa edeceğini açıklamasıyla ilgili de, söz konusu sürecin başlamasıyla ilgili olarak, yapılması gereken ne ise yapacaklarını bildirdi.   

Akkal’ın rozetini Erdoğan taktı 

Başkan Erdoğan İP’ten istifa ederek AK Parti’ye geçen Manisa Milletvekili  Tamer Akkal’a, partisinin rozetini takarak, “Bugün aramıza katılan Akkal  kardeşimize, bu yolculuğumuzda, millete hizmet yolunda birlikte vereceğimiz bu  mücadeleye hoş geldiniz diyorum. Allah yar, yardımcımız olsun.” dedi. Akkal, HDP’nin bazı illerde aday çıkarmayarak CHP-İP ittifakına destek vereceğini açıklamasının ardından partisinden istifa etmişti.

Maltepe'de araç markete girdi... Feci kaza kamerada

Maltepe'de araç markete girdi... Feci kaza kamerada

Bitter çikolata tüketmek için 10 neden

Bitter çikolata tüketmek için 10 neden

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel habe

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel haber

Uyarılar fayda etmedi; İstanbul'da minibüsler tıka basa doldu, kap

Uyarılar fayda etmedi; İstanbul'da minibüsler tıka basa doldu, kapılar kapanmadı