İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Dünya Amerika’dan 196 kez daha büyüktür 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BMGK’da veto yiyen ABD’yi sert sözlerle eleştirdi: Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz ki dünya 5’ten büyüktür. Hele hele 1’den 196 kez büyüktür. BM Genel Kurulu onurlu bir duruş sergiledi. 

x

ERDOĞAN: BEYAZ SARAY DOLARLA TEHDİT ETMESEYDİ 190 OY BEKLİYORDUK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 120. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Kudüs meselesinin, bölgede zaten sıkıntılı olan durumu, çok daha içinden çıkılmaz bir hale getirdiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: BMGK, Amerika’nın vetosu üzerine bu konuda bir karar alamadı. Biz, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ derken işte tam da bu durumu kastediyoruz. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz ki dünya 5’ten büyüktür. Hele hele 1’den hayli hayli büyüktür, 196 kez büyüktür. Amerika’nın konunun Genel Kuruldaki görüşme öncesinde gösterdiği tavır da insanlığın vicdanında derin yaralar açmıştır. Demokrasi tarihine bu çok çirkin bir tespit olarak girecektir. Ben güçlüyüm, benim nükleer başlıklı silahlarım uçaklarım, bombalarım var’. Bunlar size güç kazandırmaz. İşte yanınızda sadece İsrail’i bulursunuz.  

Tek tek tehdit etti 

Bizim son ana kadar tespitimiz 160 ila 190 arası, oradan bir kabul oyunun çıkacağı istikametindeydi. Ama Beyaz Saray telefonların başına geçti, ülkeleri tek tek tehdit etti. BMGK tehditlere rağmen, onurlu bir duruş sergileyerek, 128 kabul oyuna karşı 9 ret oyuyla Kudüs ile ilgili kararı kabul etti. 

 

Erdoğan, AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasında "Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk" ve ampute milli takımına oy verdi. 

Başını iki elinin arasına almalı 

Erdoğan: Temenni ederim ki ABD başını iki elinin arasına alır, bu durumu değerlendirir, ‘ya dünya böyle düşünüyorsa bu kadar bu işe ‘hayır’ diyorsa, demek ki bu ülkeler hiçbir zaman Kudüs’e gelmeyecek. Öyleyse bizim de bu attığımız yanlış adımdan geri dönmemizde fayda var. demesi inanıyorum ki oradaki Trump iradesinin doğru tecellisi anlamına gelir. 

Yolsuzlukları ibra ettiğinin farkında dahi değil

Erdoğan: Gece-gündüz yolsuzluk, usulsüzlük türküsü çağırırlar, kendi belediye başkanlarına geldiğinde 'Baktım, inceledim, bir şey göremedim’ diyerek yolsuzlukları ibra ettiğinin farkında dahi olmayan karikatür bir tip var. Şimdi de gözünü Suriyeliler için harcanan paraya dikti. Bunları AFAD Başkanımız, Başbakan Yardımcımız çalışmalarla açıkladı. Ama bu zat hala ısrarla soruyor, Bunun adı fitnedir, kendi ülkesine ihanettir. 

Adam sirkatin söylüyor Secaat arz ederken 

Erdoğan, CHP’li Altay’ın kullandığı ifadeleri önce salona dinletti sonra şunları söyledi: Şu hale bak ya... Hamdolsun, bunlar olsun ki AK Parti de hizmete devam etsin... Türkiye’deki ana muhalefet bu. Her şey açık ve net ortada. Böyle bir gündem olabilir mi? Üzüntü verici bir manzarayla karşı karşıyayız. Adam sirkatin söylüyor, şecaat arzederken. Benim aziz milletin bu kadar güzellikler yapılırken onu kötüleyene ‘iyi yaptın’ der mi? Demediği için zaten sizi bu ülkede on yıllardır iktidar yapmıyor. Akıllanın, akıllanın.

'En iyi işi yapsalar da alkışlamayız'

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda birçok mega projeyi hizmete sokan AK Parti hükümetine sürekli engel olmaya çalışan CHP, kötü muhalefet dersi vermeye devam etti, gerçek niyetini ifşa etti:  TBMM'deki bütçe görüşmelerinde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın sözleri kendi partisini bile şaşırttı: Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim.  

DİPÇİKLE DÖVDÜLER!

Zulümle abad olunmaz   

Erdoğan, ‘zulümle abad olunmaz’ diyerek şunları kaydetti: Tarihte baktığımızda mazlumun ahını alıp da iflah olan hiç kimseyi bulamazsınız. Bugün de aynısı olacaktır. Filistin’de dipçik darbeleriyle canları yakılan çocukların, Suriye’de bombardımanla yıkılan evlerinin harabeleri içinden cansız bedeni çıkarılan masumların ahı varken kimse huzurla hayatına devam edemez. 

VATANDAŞLIK İSTİYOR   

İsrail'in zulmünden Türkiye'nin girişimiyle kurtulan Down Sendromlu Filistinli Muhammed et-Tavil için Erdoğan şunları söyledi: Nerede İsrail askeri bir saldırıya geçiyorsa Muhammed orada. Türkleri çok seviyor ve vatandaşlık istiyor. 

Güçlü diyaloğun sonuçlarını alıyoruz

Suriye ve Irak’ta durumun giderek kontrol altına alındığını belirten Erdoğan, bölgede Rusya ve İran ile kurdukları güçlü diyaloğun meyvelerini almaya başladıklarını vurguladı. Erdoğan, “ABD ile de hassasiyetlerimize saygı gösterilmesi şartıyla bölgede birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız. Biz bu doğrultudaki çabalarımızı kesintisiz olarak sürdürüyoruz” dedi. 

Doğu Guta telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’i arayarak, BM'deki duruşu için teşekkür etti. Erdoğan ayrıca, Suriye'nin Doğu Guta bölgesine insani yardımın ulaştırılamadığına dikkati çekti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstiklal Marşı´nı okumaya çalışırken kelimeleri unutunca büyük bir ga

Kemal Kılıçdaroğlu, İstiklal Marşı´nı okumaya çalışırken büyük gaf yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yiyeceklerinizi taze tutmak için bunları mutlaka yapın

Yarım tonluk bomba gün yüzüne çıktı!

En Çok Okunanlar