• $ 7,2327
  • € 8,6104
  • 478.877
  • 1034.4
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
10 Şubat 2019 Pazar 08:00 | Son Güncelleme:

'Domates bibere umut bağladılar'

Aydın mitinginde konuşan Erdoğan, “Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar” dedi.  

Başkan Erdoğan Aydın’da Atatürk Kent Meydanı’nda halka hitap etti. Muhalefete eleştirilerde bulunan Erdoğan, “CHP kiminle yürüyor? Terör örgütüyle, siyasi temsilcileriyle yürüyor. Bunlar 4’lü çete. Bize hakaret ediyorsunuz diyorlar. Biz gerçeği, olanı söylüyoruz” dedi. 

HER ŞEYİ YIKARLAR

Muhalefetin sebze fiyatlarıyla ilgili açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, “Ne yaptılar bunlar. Soğana, patatese ümit bağlamışlardı geçen seçimde. Şimdi domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Fırsat bulup da ipleri ellerine geçirirlerse zücaciye dükkânına girmiş fil gibi her şeyi yıkacaklar. Eski Türkiye’yi hortlatacaklar” diye konuştu. 

MERMİNİN BEDELİ NE? 

Erdoğan şunları söyledi: “İdlib’te, Cerablus’ta Mehmet’im tanklarıyla toplarıyla teröristleri yok etti mi? Ben buradan patatesçilere, domatesçilere sesleniyorum o bir tane merminin bedelini biliyor musun sen? Bunlar nereden geldi biliyor musun sen? Gabar’a, Cudi’ye helikopterlerimiz uçarken yapılan yatırımları hesapladın mı sen? Bay Kemal, sen bunları konuşmaktan vazgeç. Sen Çanakkale ruhunu bilir misin?” 

Artık sabrımız taştı

Erdoğan kentsel dönüşümle ilgili de önemli mesajlar vererek “Kartal’da maalesef bina çöktü. Bu bina ruhsatsız, iskanı yok. 3 kat diye başladılar, 8 kat. Yan taraf 10 kat. Hepsinin yıkılma tehlikesi var. 17 vatandaşım şehit oldu. 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer kentsel dönüşüm, değişim olsaydı, planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi? Artık bizim sabrımız taştı. AK Partili belediyeler başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile yoğun bir çalışmaya gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Beyrut'taki patlamaya düğün fotoğrafı çektirirken yakalandılar

Beyrut'taki patlamaya düğün fotoğrafı çektirirken yakalandılar

Apartman sakinleri tedirgin: Mezarlık duvarı her geçen gün binamı

Apartman sakinleri tedirgin: Mezarlık duvarı her geçen gün binamıza yaklaşıyor

Zamanın hayatımıza ve çevremize etkileri

Zamanın hayatımıza ve çevremize etkileri

7 Ağustos 2020 günlük burç yorumları! İş hayat

7 Ağustos 2020 günlük burç yorumları! İş hayatında önemli kararlar almanın zamanı