• $ 5,8315
  • € 6,4986
  • 279.254
  • 97969.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Domates bibere umut bağladılar'

Aydın mitinginde konuşan Erdoğan, “Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar” dedi.  

Başkan Erdoğan Aydın’da Atatürk Kent Meydanı’nda halka hitap etti. Muhalefete eleştirilerde bulunan Erdoğan, “CHP kiminle yürüyor? Terör örgütüyle, siyasi temsilcileriyle yürüyor. Bunlar 4’lü çete. Bize hakaret ediyorsunuz diyorlar. Biz gerçeği, olanı söylüyoruz” dedi. 

HER ŞEYİ YIKARLAR

Muhalefetin sebze fiyatlarıyla ilgili açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, “Ne yaptılar bunlar. Soğana, patatese ümit bağlamışlardı geçen seçimde. Şimdi domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Fırsat bulup da ipleri ellerine geçirirlerse zücaciye dükkânına girmiş fil gibi her şeyi yıkacaklar. Eski Türkiye’yi hortlatacaklar” diye konuştu. 

MERMİNİN BEDELİ NE? 

Erdoğan şunları söyledi: “İdlib’te, Cerablus’ta Mehmet’im tanklarıyla toplarıyla teröristleri yok etti mi? Ben buradan patatesçilere, domatesçilere sesleniyorum o bir tane merminin bedelini biliyor musun sen? Bunlar nereden geldi biliyor musun sen? Gabar’a, Cudi’ye helikopterlerimiz uçarken yapılan yatırımları hesapladın mı sen? Bay Kemal, sen bunları konuşmaktan vazgeç. Sen Çanakkale ruhunu bilir misin?” 

Artık sabrımız taştı

Erdoğan kentsel dönüşümle ilgili de önemli mesajlar vererek “Kartal’da maalesef bina çöktü. Bu bina ruhsatsız, iskanı yok. 3 kat diye başladılar, 8 kat. Yan taraf 10 kat. Hepsinin yıkılma tehlikesi var. 17 vatandaşım şehit oldu. 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer kentsel dönüşüm, değişim olsaydı, planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi? Artık bizim sabrımız taştı. AK Partili belediyeler başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile yoğun bir çalışmaya gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Türkiye´nin Barış Pınarı Harekatı´nı başlatmasıyla PKK´nın Avrupa´daki çatı yapılanması KCDK-E, s

Avrupa´nın reddettiği ´YPG/PKK bağlantısı´ kendi sokaklarında

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

İşte son 30 yılda Türkiye'de en çok izlenen 50 film

İşte 21. yüzyılın en iyi 100 futbolcusu