• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
25 Şubat 2021 Perşembe 16:56 | Son Güncelleme:

Dokunulmazlık fezlekesi aralarını açtı: İYİ Parti'den peş peşe açıklamalar geldi

Dokunulmazlık fezlekesi aralarını açtı: İYİ Parti'den peş peşe açıklamalar geldi

Dokunulmazlık dosyalarının TBMM'ye sevk edilmesinin ardından, gözler dosyaları görüşüp karara bağlamakla görevli olan TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu'na çevrildi. CHP, HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına sıcak bakmazken, ortağı İYİ Parti'den net bir çıkış geldi. İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, 'Evet diyeceğiz' derken, İYİ Partili İsmail Tatlıoğlu ise, 'Terörle iltisaklı suçlar kırmızı çizgimizdir" dedi.

Millet İttifakı'nda 9'u HDP milletvekillerine ait 33 dokunulmazlık dosyasının TBMM'ye sevk edilmesinin ardından farklı görüşler ortaya çıktı.

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı dokunulmazlıkların kaldırılmasını kabul etme noktasında verilecek karara birlikte el kaldıracak. CHP ise, gizli ortağı HDP'yi küstürmemek, ittifakı dağıtmamak adına dokunulmazlıkların kaldırılmasına sıcak bakmıyor.

CHP'nin içindeki ulusalcı kesim bu tutumdan rahatsız olsa da parti içinde genel kanaat bu yönde... İYİ Parti ise CHP'den farklı düşünüyor. Bu yönde dikkat çeken çıkışlar geliyor.

İYİ PARTİLİ YAVUZ AĞIRALİOĞLU: EVET DİYECEĞİZ

CNN Türk ekranlarında yayınlanan bir programda konuşan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, "Biz HDP'yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz. Dillerini problemli görüyoruz. Dolayısıyla böyle milletin meclisinde bu siyasi dille, bu üslupla siyaset yapmalarını doğru bulmuyoruz. Evet diyeceğiz." dedi.

PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR: KIRMIZI ÇİZGİMİZ

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, TBMM'ye iletilen fezlekelere ilişkin "Teröre ilişkin fezlekelerde partimizin duruşu bellidir." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun fezlekeler konusundaki açıklamasına işaret eden Tatlıoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Sayın Ağıralioğlu, partideki arkadaşlarımızın genel temayülünü dile getirmiş. Ona tezat teşkil eden bir durum yok ama genelde bu süreçlerle ilgili karar alma mekanizmamız Genel Başkanımızın başkanlığında milletvekillerimizle yapacağımız toplantı sonucunda ortaya çıkar. HDP dışında da fezleke gelecek mi gelmeyecek mi, henüz bir bilgi yok. Hangi fezlekeler gelecek hiçbir bilgimiz yok. Ama terörle iltisaklı bir durum olduğunda zaten bizim buradaki duruşumuz bellidir."

İsmail Tatlıoğlu, parti olarak teröre karşı çizgilerinin belli olduğunu vurgulayarak "Sayın Ağıralioğlu'nun söylediği de bizim bu çizgimizdir." dedi.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü